Nový softvér NX Studio

Nikon prichádza s novým softvérom NX Studio (verzia 1.0). Softvér je praktickým spojením programov ViewNX-i na prezeranie fotografií a Capture NX-D na spracovanie a úpravu snímok. V novom programe si môžete plynule prezerať, spracovávať aj upravovať vaše fotografie a videá. Pre používateľov digitálnych fotoaparátov Nikon je už teraz v Centre sťahovania Nikon k dispozícii na stiahnutie zadarmo tu: downloadcenter.nikonimglib.com

Softvér NX Studio prevzal širokú škálu existujúcich funkcií programov ViewNX-i a Capture NX-D. Obsahuje podrobné funkcie úprav ako nastavenie Picture Control a vyváženie bielej či korekcie expozície pre dáta RAW. Ďalej obsahuje funkciu farebných kontrolných bodov, ktorá umožňuje upravovať farby v určenej oblasti a funkciu retušovacieho štetca pre pokročilú korekciu.

S programom a jeho ponukou sa pracuje intuitívne, jeho organizácia zlepšuje celkovú rýchlosť odozvy jednotlivých funkcií a umožňuje tak plynulejší proces úprav fotografií aj videa.

NX Studio zároveň umožňuje prenášať snímky do služby zdieľania a ukladania obrázkov NIKON IMAGE SPACE. V budúcnosti sa bude neustále aktualizovať, aby sa zabezpečila kompatibilita s novými modelmi fotoaparátov.

Hlavné funkcie softvéru NX Studio

  • Softvér umožňuje prezeranie, spracovanie a úpravy statických snímok a videa na jednom mieste

  • Používateľsky prívetivá ponuka kategorizovaná podľa pracovného toku – vďaka čomu je jeho používanie jednoduché a zrozumiteľné

  • Rôzne možnosti zobrazenia, napríklad filmový pás s možnosťou vodorovného aj zvislého náhľadu a navyše ľahko čitateľná obrazovka informácií o snímaní

  • Prevzaté funkcie na editovanie informácií XMP/IPTC a prednastavené funkcie správy zo softvéru ViewNX-i a podrobné editačné funkcie zo softvéru Capture NX-D vrátane farebných kontrolných bodov

  • Kompatibilita s iným softvérom, napríklad Nikon Transfer 2 a Camera Control Pro 2, ktoré podporujú plynulý pracovný postup po snímaní

Zdieľaj

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

4 komentáre

  1. První seznámení s NX Studio, zkusil jsem porovnat s Capture NX-D. NX Studio respektuje úpravy, které byly v souborech RAW původně provedeny v Capture NX-D. Pracuje celkem svižně, ovládání velmi podobné Capture NX-D. První dojem z nového software docela dobrý.

    1. súhlas .. našlo by sa zopár bugov, ale určite nie nič fatálne a niečo s čím by sa nedalo žiť. Subjektívne ide o výkonnejší nástroj ako Capture NX-D – na rovnakom hardware beží svižnejšie a to určite ešte príde odladenie v novom upgrade.

  2. Používatelia Windows – nezabudnite si nastaviť grafickú kartu na paneli Nvidia. Po nainštalovaní NX S sa ako predvolená nastaví integrovaná grafika (v závislosti od grafickej karty).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Meníme sa na Nikon Europe BV

Chceli by sme vás informovať, že sme podstúpili zmenu štruktúry nášho právneho subjektu. Tieto zmeny nebudú mať vplyv na aktuálne ponúkané služby.

ĎALŠIE INFORMÁCIE

Naše oznámenie o ochrane osobných údajov sa zmenilo

Zlepšujeme spravovanie údajov o zákazníkoch v rámci Európy. Odteraz budú naše e-maily odosielané a údaje o zákazníkoch ukladané a spravované centrálne spoločnosťou Nikon Europe BV so sídlom v Holandsku. Táto zmena nám umožní spravovať údaje o zákazníkoch efektívnejšie a bezpečnejšie.

Aktualizované oznámenie o ochrane osobných údajov si môžete prečítať tu.