Nový kompaktný objektív so zoomom radu S: NIKKOR Z 24 – 120 mm f/4 S

Tlačová správa

Spoločnosť Nikon dnes predstavuje svoj najnovší objektív so zoomom, všestranný objektív NIKKOR Z 24 – 120 mm f/4 S. Vďaka ľahkej konštrukcii, pokročilým optickým prvkom a širokému rozsahu zoomu je tento objektív vhodný pre každý scenár. Od starovekej architektúry a pestrej pouličnej fotografie až po detailné portréty a rozľahlé krajiny – používateľom umožňuje zachytiť všetky uhly bez nutnosti výmeny objektívov.

NIKKOR Z 24 – 120 mm f/4 S je vysokovýkonný cestovný objektív vhodný aj na každodenné nosenie. Disponuje konštantnou svetelnosťou f/4 a je stvorený na kreatívne snímanie s ohromujúcimi detailmi. Ponúka príjemné ovládanie a je vybavený multi-focusing systémom, ktorý zabezpečuje neuveriteľne rýchle a presné automatické zaostrovanie v celom rozsahu zoomu.

Vďaka kombinácii vysokého výkonu a ľahkého a kompaktného tela je objektív NIKKOR Z 24 – 120 mm f/4 S „pripravený na cestovanie“ ako pre fotografov, tak aj pre tvorcov videa. Ponúka vynikajúci obrazový výkon s prakticky nulovou zmenou uhla záberu pri zaostrovaní, čím zaisťuje konzistentnú kompozíciu pri zmene zaostrenia počas záznamu. Ak používateľ prechádza z interiéru do exteriéru alebo medzi tmavšími a svetlejšími scénami, stabilné riadenie expozície umožňuje prirodzene zmeniť jas na dosiahnutie plynulej zmeny záberov.

Antireflexné vrstvy ARNEO a Nano Crystal Coat zamedzujú vzniku reflexov a závoja, ktoré spôsobuje parazitné svetlo prichádzajúce z rôznych smerov, a tým zabezpečujú krištáľovo čistý obraz.

Objektív NIKKOR Z 24 – 120 mm f/4 S, ktorý je utesnený proti prachu a kvapkajúcej vode, obsahuje na prednom prvku fluórovú vrstvu, ktorá odpudzuje nečistoty a ľahko sa čistí.

NIKKOR Z 24 – 120 mm f/4 S – jeden objektív, nekonečné množstvo možností

 • Objektív so zoomom od širokouhlého záberu po stredný rozsah teleobjektívu
 • Vynikajúca obrazová kvalita v širokom rozsahu zoomu
 • Svetelnosť f/4 poskytujúca fotografovi všestrannosť a agilnosť
 • Konzistentné priblíženie pri snímaní videosekvencií aj fotografií
 • Krátka minimálna vzdialenosť zaostrenia, maximálny reprodukčný pomer 0,39
 • Flexibilný rozsah ohniskových vzdialeností 24 – 120 mm
 • Vynikajúci výkon pri snímaní videosekvencií s minimálnou alebo nulovou zmenou uhla záberu pri zaostrovaní
 • Prispôsobiteľné ovládacie prvky zahŕňajúce špecializované funkčné tlačidlo a ovládací prstenec, ktoré umožňujú priradenie rôznych funkcií podľa preferencií používateľa
 • Ľahké a kompaktné telo, vďaka čomu je ľahko prenosný
 • Multi-focusing systém využívajúci dve pohonné jednotky AF na rýchle a presné automatické zaostrovanie
 • Antireflexné vrstvy ARNEO a Nano Crystal Coat proti reflexom a závoju
 • Utesnený proti prachu a kvapkajúcej vode, s fluórovou vrstvou, ktorá odpudzuje nečistoty

Cena objektívu NIKKOR Z 24 – 120 mm f/4 S je 1 149 €. V predaji bude od decembra 2021.  

Dnes o 18.00 sa uskutoční krátky živý prenos na kanáli spoločnosti Nikon Europe v službe YouTube, ktorý bude zahŕňať aj živú diskusiu a odpovede na otázky týkajúce sa uvedenia fotoaparátu Z 9.

Okrem toho sa 5. novembra od 13.00 do 21.00 koná exkluzívne virtuálne podujatie #NikonDays, ktoré bude oslavou systému radu Z vrátane najpokročilejšieho vlajkového fotoaparátu Z 9 od spoločnosti Nikon.

Fotografickí nadšenci i profesionáli sa môžu zapojiť do relácií vo francúzštine, angličtine a nemčine. Budú sa tiež konať prednášky a diskusie cez systém Zoom s poprednými fotografmi voľnej prírody, športovej, automobilovej, módnej a svadobnej fotografie spolupracujúcimi so spoločnosťou Nikon z celej Európy. Okrem toho bude k dispozícii podrobný prehľad o fotoaparáte Z 9, systéme Z a plánovaných objektívoch.

Podujatie je bezplatné. Ústredným prvkom inšpiratívneho a bohatého programu aktivít budú rady a návody, ako môžu fotografi realizovať svoj tvorivý potenciál prostredníctvom fotografií a videa bez ohľadu na tému.

Ak sa tohto podujatia chcete zúčastniť, tu si zaregistrujte miesto: https://nikondays.nikoneurope.com

Kompletný harmonogram nájdete na lokalite https://nikondays.nikoneurope.com

Zdieľaj

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Meníme sa na Nikon Europe BV

Chceli by sme vás informovať, že sme podstúpili zmenu štruktúry nášho právneho subjektu. Tieto zmeny nebudú mať vplyv na aktuálne ponúkané služby.

ĎALŠIE INFORMÁCIE

Naše oznámenie o ochrane osobných údajov sa zmenilo

Zlepšujeme spravovanie údajov o zákazníkoch v rámci Európy. Odteraz budú naše e-maily odosielané a údaje o zákazníkoch ukladané a spravované centrálne spoločnosťou Nikon Europe BV so sídlom v Holandsku. Táto zmena nám umožní spravovať údaje o zákazníkoch efektívnejšie a bezpečnejšie.

Aktualizované oznámenie o ochrane osobných údajov si môžete prečítať tu.