Nový kompaktný a ľahký NIKKOR Z 400 mm f/4,5 VR S

Tlačová správa

Spoločnosť Nikon dnes s potešením predstavuje nový superteleobjektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou NIKKOR Z 400 m f/4,5 VR S. Tento objektív je navrhnutý s ohľadom na maximálnu prenosnosť a umožňuje fotografom využívať výhody ohniskovej vzdialenosti 400 mm a úchvatnej obrazovej kvality objektívov radu S – v ľahkom vyhotovení aj na cesty.

Divoká príroda, šport, rýchla akcia, vzdialené portréty. Vďaka veľkému dosahu, brilantnému rozlíšeniu a pohodlnej manipulácii vám tento odolný, no zároveň kompaktný a ľahký superteleobjektív prinesie na dosah obrovské množstvo záberov. Vďaka neuveriteľne prenosnej konštrukcii s hmotnosťou iba 1 245 g (približne) a celkovou dĺžkou len 234,5 mm je objektív NIKKOR Z 400 mm f/4,5 VR S jednotkou vo vlastnej triede. Fotografi dokonca môžu nechať tento superteleobjektív počas chôdze nasadený na fotoaparáte, vďaka čomu si uľahčia cestu na miesta s najlepším výhľadom.

Či snímate fotografie alebo videosekvencie, výnimočná rozlišovacia schopnosť tohto objektívu radu S poskytuje snímky s nádherným bokehom, farbami, kontrastom a čistotou. Výkonná optická stabilizácia obrazu od spoločnosti Nikon vstavaná v objektíve udrží vaše zábery stabilné a funkcia Synchro VR umožňuje pri použití objektívu s fotoaparátom Z 9 korekciu až o 6 EV. Svetelnosť objektívu f/4,5 poskytuje množstvo príležitostí na kreatívnu prácu s dostupným svetlom a automatické zaostrovanie je rýchle, presné a výnimočne tiché. Tento superteleobjektív navyše podporuje telekonvertory Z, ktoré umožňujú predĺžiť dosah na 560 mm alebo 800 mm.

Vďaka vyváženej konštrukcii je ťažisko tohto objektívu je bližšie k telu fotoaparátu, čo uľahčuje sledovanie objektu. Fotografi tiež môžu držať objektív v pohodlnejšej polohe pri fotografovaní z ruky a rýchlejšie sa dostať do pozície, aby stihli zachytiť prchavé okamihy. Ovládacie prvky sú plne prispôsobiteľné a rozsiahle utesnenie voči poveternostným vplyvom chráni objektív aj fotoaparát.

Zurab Kiknadze, produktový manažér spoločnosti Nikon Europe, povedal: „Tento nový vzrušujúci 400 mm objektív prináša do snímania superteleobjektívom novú úroveň plynulosti a reagovania. Nech fotografujete čokoľvek, výborné vyváženie a manipulácia s objektívom zaručia, že žiadny záber nebude mimo vášho dosahu. A ak budete kráčať na veľké vzdialenosti, aby ste našli to najlepšie miesto alebo objekt, nebudete sa cítiť preťažení.“

Súhrn hlavných vlastností: NIKKOR Z 400 mm f/4,5 VR S

Superprenosný superteleobjektív: ohnisková vzdialenosť 400 mm. Hmotnosť iba 1 245 g (približne) a celková dĺžka len 234,5 mm.

Dokonale vyvážený: ťažisko tohto objektívu je bližšie k telu fotoaparátu, čo uľahčuje sledovanie objektu.

Svetelnosť objektívu f/4,5: nádherný bokeh a dramatická hĺbka ostrosti vám umožnia izolovať objekty od rušného pozadia. Jednoducho zmrazte rýchlu akciu.

Špičková optika: Antireflexná vrstva Nano Crystal Coat od spoločnosti Nikon výrazne znižuje reflexy a závoj. Sklá Super ED, ED a SR od spoločnosti Nikon udržiavajú farebnú vadu pod kontrolou od stredu snímky až k jej okrajom.

Rýchle a tiché zaostrovanie: Automatické zaostrovanie je rýchle, presné a výnimočne tiché – sledovanie objektu je plynulé, či už snímate pretekárske autá alebo voľne žijúce zvieratá.

Pôsobivá stabilita: Výkonná optická stabilizácia od spoločnosti Nikon vstavaná v objektíve poskytuje výhodu až 5,5 EV.¹ Pri použití s fotoaparátom Z 9 umožňuje funkcia Synchro VR korekciu až o 6,0 EV.²

Prispôsobiteľné ovládanie: ergonomicky umiestneným tlačidlám L-Fn a nehlučnému ovládaciemu prstencu môžete priradiť rôzne funkcie. Pomocou tlačidla nastavenia pamäte môžete ukladať zaostrené vzdialenosti.³

Pokročilé utesnenie proti poveternostným vplyvom: utesnenie voči poveternostným vplyvom a gumené tesnenie spoľahlivo ochránia všetky pohyblivé časti. Fluórová vrstva od spoločnosti Nikon uľahčuje čistenie predného prvku objektívu.⁴

Kompatibilita s telekonvertormi: predĺžte svoj dosah až na 560 mm pomocou TELEKONVERTORA Z TC-1,4x alebo na 800 mm pomocou TELEKONVERTORA Z TC-2,0x.

Poznámky:

¹ Na základe noriem asociácie CIPA: keď je objektív nasadený na mirrorless fotoaparát vybavený obrazovým snímačom zodpovedajúcim formátu 35 mm, možno v režime NORMAL dosiahnuť korekciu až o 5,5 EV.

² Korekciu až o 6,0 EV možno dosiahnuť, keď sa objektív používa spolu s fotoaparátom Z 9 a je aktivovaná funkcia Synchro VR.

³ Tlačidlo nastavenia pamäte je možné aktivovať po aktualizácii firmvéru.

⁴ Nie je zaručené, že objektív bude odolný voči prachu a kvapkajúcej vode vo všetkých situáciách a za každých podmienok.


Ceny produktov: NIKKOR Z 400mm f/4.5 VR S … 3 699,- €

Predpokladaný termín zahájenia predaja: 14.7.2022

Zdieľaj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *