Nový 28 a 40 mm objektív ešte tento rok

Nikon dnes dáva do pozornosti vývoj dvoch objektívov, ktoré potešia najmä tých, ktorí radi fotografujú s ľahkou súpravou. Sú to dokumentárne alebo street ohniská NIKKOR Z 28 mm f/2,8 a NIKKOR Z 40 mm f/2, ktoré sú ideálne do terénu, do ulíc, všade tam, kde potrebujete byť nenápadní a potrebujete malú váhu. Ocenia ich turisti aj športovci.

Tlačová správa

Amsterdam, Holandsko, 2. júna 2021: Spoločnosť Nikon s potešením oznamuje vývoj objektívov NIKKOR Z 28 mm f/2,8 a NIKKOR Z 40 mm f/2. Tieto nové kompaktné a ľahké objektívy s pevnou ohniskovou vzdialenosťou boli vytvorené pre plnoformátové fotoaparáty (formát Nikon FX), ktoré využívajú bajonet Nikon Z. Uvedenie objektívov je naplánované na rok 2021.

Objektív NIKKOR Z 28 mm f/2,8 je vyvíjaný ako širokouhlý objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou, ideálny na každodenné fotografovanie. Objektív NIKKOR Z 40 mm f/2 je naproti tomu navrhnutý ako štandardný objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou, ktorý používateľom umožňuje jednoducho využívať bokeh ako súčasť svojho obrazového prejavu. Obidva objektívy budú ľahko použiteľné pre široký okruh používateľov vrátane tých, ktoré ešte len začínajú používať mirrorless fotoaparáty, a to v širokej škále každodenných scenárov.

Spoločnosť Nikon bude aj naďalej hľadať nové dimenzie optického výkonu pri súčasnom uspokojovaní potrieb používateľov. To v konečnom dôsledku prispieva k širšiemu rozvoju kultúry zobrazovania s nádejou na rozširovanie možností pri fotografickom vyjadrovaní.

* Vzhľad objektívov sa môže od fotografie zobrazenej vyššie líšiť.

Zdieľaj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *