Profi novinky medzi binokulárnymi ďalekohľadmi Nikon

Sortiment Nikon ďalekohľadov nekončí len pri vreckových prístrojoch alebo „binokulároch“ na krk. Spoločnosť predstavila dva modely binokulárnych ďalekohľadov, ktoré by ste so sebou v batohu nosiť nechceli. 🙂 20×120 IV a 25×120 IV sú rozmerné a majú aj svoju poctivú váhu. Sú určené na voľnočasové aj profesionálne využitie, prieskum na vode či na súši, komerčný rybolov, plachtenie alebo aj astronomické pozorovania. Ďalekohľady je možné (a aj potrebné) pripevniť k stojanu a zabezpečiť jednoduchú manipuláciu pri pozorovaní vo vertikálnom (-30˚ až +70˚) aj horizontálnom smere (360˚).

Odolné vodotesné telo zabezpečí dlhú životnosť prístroja aj pri vystavení náročným poveternostným podmienkam. Telo je vzduchotesné a naplnené dusíkom proti zahmlievaniu šošoviek. Pri tomto type ďalekohľadov sa predpokladá nalmä ich vonkajšie použitie a v morskom prostredí, preto sú odolné aj voči korózii.

Previous slide
Next slide

Nikon 20×120 IV

Vďaka priemeru objektívu až 120 mm majú ďalekohľady jasný obraz a vďaka kvalitnej optickej konštrukcii ostrú detailnú kresbu. Môžete sa naozaj tešiť na pôžitok z obrazu s vysokým rozlíšením, kontrastom a vernými farbami. Pripravte sa na dynamické pozorovanie s veľkým zväčšením a širokým zorným poľom (uhol zorného poľa 20×120 IV je 55,3° a 25×120 IV je 64,7°).

Predstavené novinky nie sú pre každého alebo pre bežného používateľa. Sú určené pre bezprecedentný výkon a statické umiestnenie a tomu zodpovedajú ich rozmery, váha i cena. Ak však potrebujete výkonný optický prístroj na pozorovateľňu, vyhliadku, maják, loď, prieskum alebo astropozorovanie, toto je špecializované a odolné riešenie.

Previous slide
Next slide

Nikon 25×120 IV

Hlavné vlastnosti

  • Veľký priemer objektívu 120 mm poskytuje jasný obraz s vysokým rozlíšením.
  • Binokulárny ďalekohľad 20×120 IV disponuje špičkovou optickou konštrukciou, ktorá poskytuje ostrý obraz s účinne minimalizovanými aberáciami.
  • Binokulárny ďalekohľad 25×120 IV umožňuje dynamické pozorovanie s veľkým zväčšením a zároveň poskytuje široké zorné pole (zdanlivé zorné pole 64,7°) a mimoriadne vyrovnaný obraz.
  • Dlhé predsunutie výstupnej pupily zabezpečuje čisté zorné pole a gumené očnice natiahnuté do strán uľahčujú pozorovanie.
  • Vzduchotesné a vodotesné telo je chránené voči vniknutiu dažďa či rosy a konštrukcia plnená dusíkom zabezpečuje odolnosť proti zahmlievaniu. Vysoká odolnosť proti korózii a konštrukcia odolná voči otrasom zaručujú zachovanie úžitkových vlastností počas dlhej životnosti.
  • Ďalekohľad má pevnú vidlicovú montáž, ktorá umožňuje jednoduchú manipuláciu vďaka 360˚ horizontálnemu otáčaniu a náklonu od -30˚ (nadol) do +70˚ (nahor).
  • Použitie pevného stojanu s adaptérom (voliteľným) uľahčuje pozorovanie a zabezpečuje stabilný obraz.

Link na stránky výrobcu

Zdieľaj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *