Nikon uvádza novú technológiu SnapBridge

TLAČOVÁ SPRÁVA – Amsterdam, Holandsko, 5. januára 2016: Spoločnosť Nikon s radosťou uvádza novú technológiu SnapBridge, ktorá využíva nízkoenergetické pripojenie Bluetooth – prelomovú inováciu, ktorá prináša trvalé bezdrôtové pripojenie k inteligentným zariadeniam. Nikon odhalil tento pokročilý softvér na výstave CES®2016 ako súčasť plánu inovácií.

Tento krok napĺňa posolstvo spoločnosti Nikon neustále prinášať inovácie, ktoré posúvajú hranice možností v oblasti spracovania obrazu. Vďaka pripojeniu Bluetooth je technológia SnapBridge úsporná, stále k dispozícii a fotografom tak ponúka bohaté funkcie založené na pripojení k inteligentnému zariadeniu.

Táto technológia tiež signalizuje zameranie spoločnosti Nikon na inovácie v oblasti softvéru, vďaka čomu sa fotoaparát stáva významnou súčasťou ekosystému osobných zariadení. SnapBridge bude od roku 2016 štandardnou funkciou takmer všetkých fotoaparátov Nikon.

„Fotografie sa stali stredobodom komunikácie a fotoaparát by mal byť tiež jej súčasťou. Naša inovatívna funkcia SnapBridge umožňuje pripojiť fotoaparáty Nikon k osobným zariadením za účelom nepretržitej komunikácie. To napĺňa skutočný význam pojmu univerzálny jazyk fotografie,“ hovorí Tadashi Nakayama, viceprezident spoločnosti a sektorový manažér oddelenia marketingu divízie Imaging Business Unit spoločnosti Nikon.

Technológia SnapBridge využívajúca nízkoenergetické pripojenie Bluetooth umožňuje nepretržitý a okamžitý prenos obrázkov z fotoaparátu do inteligentného zariadenia v reálnom čase, čiže ihneď po ich nasnímaní. To mení fotografovanie na spoločenský a komunikačný zážitok. Prenos sa uskutočňuje automaticky bez potreby aktivovať prenos obrázkov z fotoaparátu a zároveň sa šetrí energia oboch zariadení. Používatelia môžu popri prenose obrázkov využívať pripojenie k internetu a vďaka tomu si skontrolovať e-maily alebo používať sociálne siete, to všetko počas synchronizácie fotografií.

Spojenie fotoaparátu Nikon s inteligentným zariadením sa začína aplikáciou SnapBridge, ktorá je dostupná pre systémy iOS a AndroidTM v službe Apple AppStoreSMSM, resp. GooglePlayTM*.

* Aplikáciu si môžete prevziať priamo z webovej lokality spoločnosti Nikon v Číne.

 

Hlavné funkcie aplikácie SnapBridge

Jednoduché a intuitívne spárovanie fotoaparátu s inteligentnými zariadeniami
Fotoaparáty Nikon s integrovanou funkciou SnapBridge môžu po nainštalovaní mobilnej aplikácie zostať trvalo pripojené k inteligentnému zariadeniu. Na rozdiel od predchádzajúcich aplikácií na prenos snímok cez pripojenie Wi-Fi®, ktoré vyžadovali nové nastavenie pri každom pripojení zariadenia, SnapBridge stačí nakonfigurovať raz. Identifikátor SSID a heslo, ktoré sa predtým vyžadovali na prvotné nastavenie pripojenia, už nie sú potrebné. S fotoaparátom možno spárovať až 5 inteligentných zariadení.
* Kompatibilné so zariadeniami iPhone® a iPad® a s inteligentnými zariadeniami používajúcimi operačný systém AndroidTM.

Automatická synchronizácia údajov o lokalite a časových údajov
Aplikácia SnapBridge preberá informácie o lokalite a časové údaje z inteligentného zariadenia a automaticky ich synchronizuje s fotoaparátom, čím sa odstránila nutnosť ručného nastavenia dátumu a geografických informácií vo fotoaparáte, keď cestujete do zahraničia. Používateľ môže začať po príchode do destinácie okamžite snímať bez toho, aby si musel robiť starosti s nepresným nastavením miesta a času, ktoré sa ukladajú do snímok.

Neprerušený prenos snímok, dokonca aj počas fotografovania
Fotografi si môžu v ponuke fotoaparátu prepínať medzi automatickým prenosom snímok počas snímania alebo až po jeho skončení. Fotoaparát intuitívne prepína medzi nízkoenergetickým pripojením Bluetooth a pripojením Bluetooth na prenos dát, a to aj keď je fotoaparát vypnutý. Fotografie sa prenášajú do inteligentných zariadení v rozlíšení 2 megapixely (Full HD) vo formáte JPEG. Prenášať možno aj originálne snímky vo formáte JPEG.

Vloženie autorských údajov
Pomocou aplikácie SnapBridge možno do obrázkov pohodlne vložiť informácie o autorovi. Používateľ si môže zvoliť dva druhy informácií, ktoré sa majú vložiť do obrázku za účelom ochrany a identifikácie snímky: informácie o autorských právach a snímke alebo dodatočný text a logo.

Funkcie diaľkového ovládania počas snímania
Funkcia diaľkového ovládania snímania* aplikácie SnapBridge umožňuje overiť si kompozíciu snímky na displeji inteligentného zariadenia v reálnom čase a následne zhotoviť snímku stlačením spúšte v aplikácii. Okrem toho možno pomocou smartfónu ovládať priblíženie objektívu a samospúšť, čo ponúka ďalšie možnosti a väčšiu slobodu pri snímaní.
*Diaľkové fotografovanie je možné iba s fotoaparátmi, ktoré sú vybavené funkciou Wi-Fi.

Nepretržité zdieľanie na sociálnych sieťach a v službe NIKON IMAGE SPACE
Technológia SnapBridge umožňuje nepretržité zdieľanie snímok na sociálnych sieťach. Po zaregistrovaní a získaní identifikátora Nikon ID môžu používatelia fotoaparátov Nikon využívať neobmedzený úložný priestor online na snímky v rozlíšení 2 megapixely v službe NIKON IMAGE SPACE. Snímky prenesené do inteligentného zariadenia v rozlíšení 2 megapixely možno nakonfigurovať na automatické odosielanie z aplikácie SnapBridge do konta v službe NIKON IMAGE SPACE.

 

Zdieľaj

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Meníme sa na Nikon Europe BV

Chceli by sme vás informovať, že sme podstúpili zmenu štruktúry nášho právneho subjektu. Tieto zmeny nebudú mať vplyv na aktuálne ponúkané služby.

ĎALŠIE INFORMÁCIE

Naše oznámenie o ochrane osobných údajov sa zmenilo

Zlepšujeme spravovanie údajov o zákazníkoch v rámci Európy. Odteraz budú naše e-maily odosielané a údaje o zákazníkoch ukladané a spravované centrálne spoločnosťou Nikon Europe BV so sídlom v Holandsku. Táto zmena nám umožní spravovať údaje o zákazníkoch efektívnejšie a bezpečnejšie.

Aktualizované oznámenie o ochrane osobných údajov si môžete prečítať tu.