Nikon rozširuje všestrannosť teleobjektívov pre fotografov športu a divej prírody

Nemal som veľa príležitostí fotografovať vynikajúcim Nikonom AF-S 200-400mm s konštantnou svetelnosťou f/4, ale zopár ich bolo. Recenziu na tento super teleobjektív si môžete prečítať tu. AF-S 200-400mmv zanechal vo mne veľký dojem, kopec krásnych fotografií a spokojných klientov. Objektív je super rýchly, super ostrý a má krásny bokeh podobajúci sa bokehu pevných skiel. Dnes dozrel čas na ďalší krok. Čo tak mať dva super objektívy v jednom? Teším sa, že Nikon dnes predstavuje objektív, ktorý je podobný na AF-S 200-400mm, no zároveň je úplne novým objektívom, respektíve v sebe schováva ďalší objektív, ktorý aktivujete … telekonvertorom. Viac už v tlačovej správe spoločnosti.

Amsterdam, Holandsko, 9. januára 2018: Spoločnosť Nikon predstavuje AF-S NIKKOR 180–400mm f/4E TC1,4 FL ED VR, prvý teleobjektív NIKKOR, ktorý sa pýši vstavaným 1,4-násobným telekonvertorom. S konštantne ostrým a stabilným obrazom, tento zoom objektív dosahuje ohniskovú vzdialenosť až 560mm v okamihu, keď to akcia vyžaduje.

Od štadióna po úbočia hôr, s objektívom AF-S NIKKOR 180 – 400 mm f/4E TC1,4 máte v teréne k dispozícii všetky vymoženosti. Pevná, dômyselne umiestnená páčka telekonvertora umožňuje jeho jednoduché a komfortné použitie. Fotograf môže rozšíriť rozsah ohniskových vzdialeností 180–400mm (f/4) až na 560 mm (f/5,6) bez zmeny držania fotoaparátu alebo oddialenia oka od hľadáčika. Pokročilá optická konštrukcia zabezpečuje, že fotografi môžu zväčšiť dosah objektívu bez kompromisov v ostrosti.

Stabilizácia obrazu (VR) od spoločnosti Nikon má účinnosť štyroch expozičných stupňov (EV), dokonca aj pri aktivovanom telekonvertore. Režim SPORT VR spoľahlivo sleduje rýchlo sa pohybujúce objekty a pokročilý systém automatického zaostrovania zaručuje špičkovú presnosť zachytenia objektu. Ergonomickým vylepšením je zámena pozícií prstencov zoomu a zaostrovania oproti štandardnej polohe pre lepšie vyváženie objektívu a fluoritový prvok, ktorý pomáha zachovať jeho nízku hmotnosť.

Dirk Jasper, Manager of Product Marketing, Nikon Europe, hovorí:

„Tento teleobjektív je odpoveďou na požiadavky profesionálnych fotografov športu a divej prírody, ktorí využijú akúkoľvek z ohniskových vzdialeností, aby získali svoj záber. Pokrok v oblasti optických technológií znamená, že dnes môžeme zákazníkom ponúknuť väčšiu flexibilitu a dosah bez zvýšenia hmotnosti alebo zníženia výkonu. A menej častá výmena objektívu v teréne znamená menej zmeškaných príležitostí.”

Súhrn hlavných funkcií

Vstavaný 1,4-násobný telekonvertor: rozsah ohniskových vzdialeností 180 – 400 mm (f/4) predĺži až na 560 mm (f/5,6).
Ostrý pri každej ohniskovej vzdialenosti: využívajte ostrú kresbu v celom rozsahu priblíženia, dokonca aj pri snímaní s plne otvorenou clonou.
Stabilný a rýchly: stabilizácia obrazu (VR) umožňuje snímať s časmi uzávierky až o 4 expozičné stupne dlhšími, než je obvykle možné.1 Režim SPORT VR spoľahlivo sleduje rýchlo sa pohybujúce objekty.
Vždy presný: pokročilé automatické kontinuálne zaostrovanie udrží krok s rýchlo sa pohybujúcimi objektmi. Elektromagnetická clona zaručuje presnú expozíciu pri vysokých frekvenciách snímania.
Pripravený do terénu: každá pohyblivá časť objektívu je dôkladne utesnená proti poveternostným vplyvom. Fluórová vrstva aktívne odpudzuje vodu, prach a nečistoty bez negatívneho vplyvu na kvalitu snímok.

Odhadovaná cena na našom trhu bude 11 269€.

1 Na základe noriem asociácie CIPA

Súvisiace články

https://www.nikonblog.site/nikkor-af-s-200-400mm-f4-g-ed-vr-ii/

Zdieľaj

Jeden komentár

  1. Tie MTF krivky vyzerajú super, ako u pevných teleobjektívov. Cena je vysoká, ale je podobná a dokonca kúsok nižšia ako u červenobielych. 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *