Nikon rozširuje všestrannosť teleobjektívov pre fotografov športu a divej prírody

Nemal som veľa príležitostí fotografovať vynikajúcim Nikonom AF-S 200-400mm s konštantnou svetelnosťou f/4, ale zopár ich bolo. Recenziu na tento super teleobjektív si môžete prečítať tu. AF-S 200-400mmv zanechal vo mne veľký dojem, kopec krásnych fotografií a spokojných klientov. Objektív je super rýchly, super ostrý a má krásny bokeh podobajúci sa bokehu pevných skiel. Dnes dozrel čas na ďalší krok. Čo tak mať dva super objektívy v jednom? Teším sa, že Nikon dnes predstavuje objektív, ktorý je podobný na AF-S 200-400mm, no zároveň je úplne novým objektívom, respektíve v sebe schováva ďalší objektív, ktorý aktivujete … telekonvertorom. Viac už v tlačovej správe spoločnosti.

Amsterdam, Holandsko, 9. januára 2018: Spoločnosť Nikon predstavuje AF-S NIKKOR 180–400mm f/4E TC1,4 FL ED VR, prvý teleobjektív NIKKOR, ktorý sa pýši vstavaným 1,4-násobným telekonvertorom. S konštantne ostrým a stabilným obrazom, tento zoom objektív dosahuje ohniskovú vzdialenosť až 560mm v okamihu, keď to akcia vyžaduje.

Od štadióna po úbočia hôr, s objektívom AF-S NIKKOR 180 – 400 mm f/4E TC1,4 máte v teréne k dispozícii všetky vymoženosti. Pevná, dômyselne umiestnená páčka telekonvertora umožňuje jeho jednoduché a komfortné použitie. Fotograf môže rozšíriť rozsah ohniskových vzdialeností 180–400mm (f/4) až na 560 mm (f/5,6) bez zmeny držania fotoaparátu alebo oddialenia oka od hľadáčika. Pokročilá optická konštrukcia zabezpečuje, že fotografi môžu zväčšiť dosah objektívu bez kompromisov v ostrosti.

Stabilizácia obrazu (VR) od spoločnosti Nikon má účinnosť štyroch expozičných stupňov (EV), dokonca aj pri aktivovanom telekonvertore. Režim SPORT VR spoľahlivo sleduje rýchlo sa pohybujúce objekty a pokročilý systém automatického zaostrovania zaručuje špičkovú presnosť zachytenia objektu. Ergonomickým vylepšením je zámena pozícií prstencov zoomu a zaostrovania oproti štandardnej polohe pre lepšie vyváženie objektívu a fluoritový prvok, ktorý pomáha zachovať jeho nízku hmotnosť.

Dirk Jasper, Manager of Product Marketing, Nikon Europe, hovorí:

„Tento teleobjektív je odpoveďou na požiadavky profesionálnych fotografov športu a divej prírody, ktorí využijú akúkoľvek z ohniskových vzdialeností, aby získali svoj záber. Pokrok v oblasti optických technológií znamená, že dnes môžeme zákazníkom ponúknuť väčšiu flexibilitu a dosah bez zvýšenia hmotnosti alebo zníženia výkonu. A menej častá výmena objektívu v teréne znamená menej zmeškaných príležitostí.”

Súhrn hlavných funkcií

Vstavaný 1,4-násobný telekonvertor: rozsah ohniskových vzdialeností 180 – 400 mm (f/4) predĺži až na 560 mm (f/5,6).
Ostrý pri každej ohniskovej vzdialenosti: využívajte ostrú kresbu v celom rozsahu priblíženia, dokonca aj pri snímaní s plne otvorenou clonou.
Stabilný a rýchly: stabilizácia obrazu (VR) umožňuje snímať s časmi uzávierky až o 4 expozičné stupne dlhšími, než je obvykle možné.1 Režim SPORT VR spoľahlivo sleduje rýchlo sa pohybujúce objekty.
Vždy presný: pokročilé automatické kontinuálne zaostrovanie udrží krok s rýchlo sa pohybujúcimi objektmi. Elektromagnetická clona zaručuje presnú expozíciu pri vysokých frekvenciách snímania.
Pripravený do terénu: každá pohyblivá časť objektívu je dôkladne utesnená proti poveternostným vplyvom. Fluórová vrstva aktívne odpudzuje vodu, prach a nečistoty bez negatívneho vplyvu na kvalitu snímok.

Odhadovaná cena na našom trhu bude 11 269€.

1 Na základe noriem asociácie CIPA

Súvisiace články

Keď fotenie je zážitkom. Nikkor AF-S 200-400mm f/4 G ED VR II

Zdieľaj

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Jeden komentár

  1. Tie MTF krivky vyzerajú super, ako u pevných teleobjektívov. Cena je vysoká, ale je podobná a dokonca kúsok nižšia ako u červenobielych. 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Meníme sa na Nikon Europe BV

Chceli by sme vás informovať, že sme podstúpili zmenu štruktúry nášho právneho subjektu. Tieto zmeny nebudú mať vplyv na aktuálne ponúkané služby.

ĎALŠIE INFORMÁCIE

Naše oznámenie o ochrane osobných údajov sa zmenilo

Zlepšujeme spravovanie údajov o zákazníkoch v rámci Európy. Odteraz budú naše e-maily odosielané a údaje o zákazníkoch ukladané a spravované centrálne spoločnosťou Nikon Europe BV so sídlom v Holandsku. Táto zmena nám umožní spravovať údaje o zákazníkoch efektívnejšie a bezpečnejšie.

Aktualizované oznámenie o ochrane osobných údajov si môžete prečítať tu.