Nikon predstavuje Z 8, nekompromisný výkon vlajkového modelu v novom prevedení

Spoločnosť Nikon dnes zaraďuje medzi svoje profesionálne mirrorless fotoaparáty radu Z výkonný a agilný model Z 8. Úplne nový fotoaparát Z 8 prináša množstvo funkcií modelu Z 9 v ľahkom tele. Tvorcom hybridného obsahu kombinujúceho videosekvencie a statické snímky ponúka ohromnú flexibilitu prostredníctvom ktorej, môžu vdýchnuť život svojim víziám.

Vďaka neuveriteľnej kombinácii špičkového výkonu a kompaktnej konštrukcie je Z 8 zaujímavým nasledovateľom modelu Z 9 a skutočne kreatívnym nástupcom jednookej zrkadlovky D850. Telo fotoaparátu Z 8 váži iba 910 g (približne), je o 30 % menšie ako telo modelu Z 9 a o 15 % menšie ako telo fotoaparátu D850. Predstavuje ideálny hybridný fotoaparát pre tvorcov, ktorí chcú ľahšie telo na snímanie z ruky alebo plnoformátový fotoaparát, ktorý bude dobre vyvážený v rámci akejkoľvek videozostavy vrátane väčšiny gimbalov.

Ozajstná sila videosekvencií a fotografií – rozlíšenie fotografií 45,7 megapixela a natívne rozlíšenie videa 8,3K fotoaparátu Z 8 vám otvára obrovské množstvo možností. Rovnaký vrstvený snímač CMOS a procesor EXPEED 7 ako v modeli Z 9 zaisťujú veľkolepú obrazovú kvalitu priamo z fotoaparátu, čo poskytuje tvorcom maximálnu flexibilitu a umožňuje prispôsobiť sa akémukoľvek pracovnému postupu. Videosekvencie je možné nahrávať s využitím celej palety frekvencií snímania a kodekov, vrátane 12-bitového formátu RAW vo fotoaparáte pre video až do 8,3K/60p alebo 4,1K/120p. Fotografi statických záberov môžu pracovať s množstvom veľkostí súborov a rýchlostí sériového snímania vrátane ohromujúcej frekvencie 120 snímok za sekundu. Tvorcovia HDR obsahu majú k dispozícii možnosť snímať 10-bitové statické snímky vo formáte HEIF a 10-bitové HLG videosekvencie.

Menšie a ľahšie telo neprichádza na úkor spoľahlivosti: fotoaparát Z 8 sa môže pochváliť profesionálnym utesnením voči poveternostným vplyvom a rovnaká odolnosť voči chladu, akou disponujú vlajkové lode Nikon D6 a Z 9, zaisťuje spoľahlivý výkon aj pri nízkych teplotách. Z 8 je tiež prvým mirrorless fotoaparátom Nikon, ktorý má dva porty USB-C, čo umožňuje rýchly prenos súborov aj počas nabíjania. Okrem fotoaparátu máte k dispozícii objektívy NIKKOR Z pre každý nápad a rozpočet a príslušenstvo od partnerských značiek zahŕňajúce všetko od gimbalov po mikrofóny a ďalšie vybavenie.

Dirk Jasper, produktový manažér spoločnosti Nikon Europe, hovorí: „Model Z 8 prináša do nášho radu profesionálnych fotoaparátov úplne novú úroveň agility. Jeho výkon a flexibilita pri snímaní videosekvencií a statických snímok z neho robia skutočne hybridného pracanta, zatiaľ čo jeho kompaktné telo reaguje na potreby širokej škály fotografov. Fotoaparát ponúka toľko možností, že ľahko zvládnete akúkoľvek kreatívnu výzvu.”

Súhrn hlavných vlastností: Z 8

Statické snímky: fotoaparát umožňuje snímať špičkové statické snímky s rozlíšením 45,7 MPx a ohromujúcim dynamickým rozsahom a môže sa pochváliť flexibilnými rýchlosťami sériového snímania až po neuveriteľne rýchlu frekvenciu 120 snímok za sekundu s úplným automatickým zaostrovaním/meraním expozície a bez prerušenia obrazu v hľadáčiku. Špecializované funkcie na snímanie portrétov umožňujú fotografom jemne doladiť odtieň a jas, prípadne zjemniť vzhľad pleti.

Real-Live hľadáčik a zvislo vyklápateľný monitor: hľadáčik s plynulým zobrazením a bez prerušenia obrazu vďaka technológii dual-stream. Jasný dotykový monitor vyklápateľný v štyroch osiach.

Pripravený na obsah s vysokým dynamickým rozsahom (HDR): sníma 10-bitové statické snímky vo formáte HEIF a 10-bitové HLG video. Obsah si možno ihneď prezerať na obrazovkách s podporou HDR, nie sú potrebné žiadne úpravy.

Dva porty USB-C a dva sloty na karty: samostatné konektory USB na napájanie a komunikáciu umožňujú rýchly prenos počas nabíjania. Duálny slot na kartu umožňuje flexibilné snímanie a ukladanie.

Manipulácia: hlboký a pohodlný grip. Oddelené zobrazovacie rozhrania pre videosekvencie a fotografie. Pri zvislom snímaní sa ponuky otáčajú.

Ľahký a odolný: váži iba 910 g (približne) a pokročilé utesnenie voči poveternostným vplyvom chráni fotoaparát pred prachom, nečistotami a vlhkosťou.2 Rovnaká odolnosť voči chladu ako pri vlajkových fotoaparátoch Nikon D6 a Z 9 znamená, že môžete spoľahlivo snímať pri teplotách až do -10 °C/14 °F.

Voliteľný vertikálny batériový grip: nový multifunkčný Battery Pack MB-N12 od spoločnosti Nikon možno použiť ako grip pri vertikálnom snímaní alebo na vyváženie teleobjektívov a osvedčí sa ajpri dlhotrvajúcom celodennom snímaní.

1Medzi mirrorless fotoaparátmi so zabudovaným obrazovým snímačom s rozlíšením 30 megapixelov alebo väčším k máju 2023, na základe výskumu spoločnosti Nikon.

2 Nie je zaručené, že fotoaparát bude odolný voči prachu a kvapkajúcej vode vo všetkých situáciách a za každých podmienok.

Zdieľaj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *