Nikon Photo Contest 2018-2019

Práve v deň, keď porota rozhodovala o víťazoch našej každoročnej slovensko – českej súťaže NIKON KALENÁR 2019, bolo spustené prihlasovanie do väčšej a známejšej medzinárodej súťaže Nikon Photo Contest 2018-2019. Od 18. októbra 2018 do 31.januára 2019 (do 13:00 japonského času) je pre prispievateľov otvorená súťaž, ktorá ponúka príležitosť všetkým fotografom od amatérov po profesionálov s cieľom obohatiť kultúru o kvalitné fotografické diela.

V budúcom roku oslávi Nikon Photo Contest 50 rokov od vzniku súťaže. Doterajších 36. ročníkov sa zúčastnilo viac ako 410 000 fotografov z mnohých krajín sveta. Rukami porotcov prešlo do posledného ročníka súťaže viac ako 1 620 000 fotografií.

Vo veľkej medzinárodnej konkurencii sa minulý rok podarilo Slovenke Anne Opinovej vyhrať s jednotlivou fotkou v kategórii mladých fotografov do 30 rokov. Verím, že aj tento úspech motivuje viacerých z vás. 🙂 Výsledky Nikon Photo Contest 2016-2017 nájdete tu.

Aké kategórie a témy sú pripravené pre fotografov tento rok?

V 37. ročníku súťaže pre roky 2018-2019 majú možnosť pridávať fotografi snímky v troch kategóriách, v každej z nich je učená téma. Môžu sa pridávať jednotlivé fotografie, alebo viacero fotografií, ktoré tvoria spolu príbeh, resp. video.

Kategórie:

Otvorená cena (Open Award)

Téma: Zmena (Change)

Žijeme v čase, keď vo svete prebieha mnoho veľkých zmien v rôznych oblastiach, ktoré priamo alebo nepriamo ovplyvňujú naše životy. Často sa to všetko deje veľmi rýchlo. Zmeny v životnom štýle, v práci, prírode, klíme… Sú jednoducho našou súčasťou, môžme sa usilovať o ich odvrátenie, alebo sa im prispôsobiť. Táto téma je výzvou na zachytenie osobného pohľadu fotografa na zmeny, ktoré by mal vidieť celý svet.

Formát: Jednotlivá fotografia alebo fotografický príbeh (2 až 5 fotografií)

Môže byť použitá akákoľvek fototechnika a príslušenstvo

Bez vekového obmedzenia

Cena novej generácie (Next Generation Award)

Téma: Identita (Identity)

Téma ako vyšitá pre dnešnú mladú generáciu 🙂 Sebaprezentácia je dnes veľmi populárna, uvidíme ako sa bude dariť mladým fotografom predstaviť na svojich fotkách seba samého, kým sú, odprezentovať vlastnú osobnosť, tak aby zaujali medzinárodnú profesionálnu porotu.

Formát: Jednotlivá fotografia alebo fotografický príbeh (2 až 5 fotografií)

Môže byť použitá akákoľvek fototechnika a príslušenstvo

Určené pre autorov do 25 rokov

Cena za krátky film (Short Film Award)

Téma: Nádej (Hope)

V kategórii krátkych videí sa môžeme tešiť na krásne a veľmi pozitívne príspevky plné nádeje. Nádeje, ktorá prináša svetlo na ceste do budúcnosti.

Formát: Video

Môže byť použitá akákoľvek technika a príslušenstvo

Bez vekového obmedzenia

Do súťaže sa so svojimi fotografiami môžu prihlásiť profesionálny aj amatésky fotografi bez ohľadu na vek (podľa kategórie), pohlavie a národnosť.Prihlasovanie a pridávanie súťažných fotografií na webovej stránke Nikon Photo Contest.

Ocenenia a výhry

Špeciálna cena

O výsledkoch súťaže bude rozhodovať medzinárodná porota. Hlavný porotcom je opäť Neville Brody. Po minuloročnej skúsenosti, keď úspešne viedol rôznorodý panel sudcov a stal sa obľúbeným medzi účastníkmi, znovu padla voľba na tohto úspešného umeleckého vedúceho. Neville ponuku prijal, pretože vyhodnocovanie súťaže považuje za úžasnú a inšpirujúcu skúsenosť plnú vášnivých a emotívnych diskusií.

Tak čo, pridáte svoj osobný pohľad na všadeprítomné zmeny, predstavíte svoju osobnosť svetu, alebo v krátkom videu nám dáte nádej na lepšiu budúcnosť? Prajem vám skvelé nápady a ich úspešné realizácie 🙂 Už teraz sa teším na výsledky súťaže, ktoré sa dozvieme v auguste 2019.

Zdroj: Nikon, www.nikon-photocontest.com

Zdieľaj

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Meníme sa na Nikon Europe BV

Chceli by sme vás informovať, že sme podstúpili zmenu štruktúry nášho právneho subjektu. Tieto zmeny nebudú mať vplyv na aktuálne ponúkané služby.

ĎALŠIE INFORMÁCIE

Naše oznámenie o ochrane osobných údajov sa zmenilo

Zlepšujeme spravovanie údajov o zákazníkoch v rámci Európy. Odteraz budú naše e-maily odosielané a údaje o zákazníkoch ukladané a spravované centrálne spoločnosťou Nikon Europe BV so sídlom v Holandsku. Táto zmena nám umožní spravovať údaje o zákazníkoch efektívnejšie a bezpečnejšie.

Aktualizované oznámenie o ochrane osobných údajov si môžete prečítať tu.