Nikon oznamuje vývoj fotoaparátu D6 a objektívu AF-S NIKKOR 120-300 mm f/2,8E FL ED SR VR

Je to už viac ako 3,5 roka, keď Nikon uviedol na trh posledný profesionálny model zrkadlovky Nikon D5. Odvtedy ním bolo nafotených tisíce akčných fotografií na celom svete, ktoré sme mohli obdivovať v športových či reportážnych médiách. Nikon D5 si získal dôveru mnohých profesionálnych žurnalistov a športových fotografov renomovaných mien a agentúr. Technológia ale napreduje a prišiel čas na update. Nikon ohlasuje vývoj zástupcu tejto najvyššej triedy svojich fotoaparátov, ale nielen to. Zároveň ohlasuje vývoj nemenej zaujímavého objektívu s F bajonetom, ktorý je podobne určený na profesionálnu akčnú fotografiu. Čo robí tento objektív výnimočným je rozsah jeho ohniskových vzdialeností. Je určený pre tých, ktorým štandardný profesionálny teleobjektív 70-200mm f/2,8 nestačí priblížením. Zo spodného ohniska je ubratých 50 mm a pridáva sa na dlhom konci rovných 100 mm. Výsledný rozsah je tak 120–300 mm. Objektív bude mať všetky vymoženosti modernej techniky, ktoré doteraz spoločnosť Nikon vyvinula a implementovala do svojich top produktov. Vysoká svetelnosť f/2,8 v celom rozsahu, elektromagnetické ovládanie clony, špeciálne optické členy pre korekciu optických chýb, účinná stabilizácia obrazu… Samozrejme cez FTZ adaptér kompatibilita s novým mirrorless systémom Nikon Z.

Tak čo profíci a nároční nadšenci, tešíte sa?

Tlačová správa

Bratislava, 4. septembra 2019: Spoločnosť Nikon s potešením oznamuje vývoj profesionálnej digitálnej jednookej zrkadlovky Nikon D6 a teleobjektívu so zoomom AF-S NIKKOR 120-300 mm f/2,8E FL ED SR VR kompatibilného s fotoaparátmi Nikon formátu FX.

Vývoj fotoaparátu D6 – doteraz najpokročilejšej digitálnej jednookej zrkadlovky od spoločnosti Nikon – pripomína 20. výročie jednocifernej série D. Od uvedenia modelu D1 v roku 1999 sa vlajkové fotoaparáty od spoločnosti Nikon vyvíjajú s využitím najpokrokovejších technológií v tomto odvetví a zobrazovacieho know-how neustále vylepšovaného počas dlhej histórie spoločnosti Nikon v oblasti vývoja fotoaparátov. Podobne ako pri jeho predchodcoch, aj vývoj fotoaparátu D6 reaguje na náročné požiadavky profesionálnych fotografov na bezkonkurenčný výkon aj v tých najťažších podmienkach.

Nikon tiež oznamuje vývoj nového objektívu AF-S NIKKOR 120-300 mm f/2,8E FL ED SR VR pri príležitosti osláv 60. výročia bajonetu Nikon F prispôsobeného pre fotoaparáty radu D. Nový teleobjektív so zoomom poskytne profesionálnym fotografom ešte väčšiu podporu v akčných žánroch, akými je napríklad športová fotografia.

Vývoj nových produktov podčiarkuje záväzok spoločnosti Nikon neustále rozširovať možnosti vyjadrovania prostredníctvom obrazu a zároveň si zachovať vedúce postavenie v oblasti fotografie prostredníctvom digitálnych jednookých zrkadloviek a fotoaparátov mirrorless a tiež širokej palety objektívov.

* Podrobnosti vrátane dátumu uvedenia na trh a maloobchodných cien týchto produktov oznámime neskôr.

Zdieľaj

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *