Naše produkty úspešné aj v TIPA WORLD AWARS 2021: Nikon

Máme tu obdobie udeľovania ocenení, po dizajnérskych Red Dot Award a iF DESIGN AWARD prichádza na rad ocenenie od globálnej autority v oblasti fotografického a zobrazovacieho priemyslu TIPA (Technical Image Press Association). Produkty sú oceňované na základe hlasovania redaktorov prestížnych svetových fotografických a obrazových magazínov.

Ocenenie TIPA WORLD AWARDS 2021 v tomto roku získali tri Nikon produkty. Nikon Z 7II bol ocenený ako „Najlepší full-frame fotoaparát – expert“, Z 6II ako „Najlepší full-frame fotoaparát – pokročilý“ a objektív NIKKOR Z 14-24mm f/2.8 S ako „Najlepší širokouhlý zoom objektív“.

Najlepší full-frame fotoaparát – pokročilý: Nikon Z 6II

Známy svojimi pôsobivými možnosťami snímania pri nízkej hladine osvetlenia – natívny rozsah ISO až do 51 200, vysoká rýchlosť spracovania až do 14 snímok za sekundu pre sekvenciu 124 snímok, 24,5 Mpx Z 6II taktiež ponúka množstvo kreatívnych režimov vrátane viacnásobnej expozície, time laps a sériové snímanie s posunom zaostrenia. 4K video sníma v rozlíšení až 60 sn. vo Full HD rozlíšení 1080p až 120 sn./s pre slow motion. Duálny slot na karty sa stará o bezpečnosť vašich dát a duálny procesor EXPEED 6 riadi dátový tok. Majitelia Z 6II môžu používať viac ako 90 objektívov NIKKOR s F bajonetom (a až do 360 klasických objektívov s rôznym stupňom kompatibility) cez FTZ adaptér. Zatiaľ, čo objektívy NIKKOR Z stabilizujú až do 5 EV, adaptované objektívy môžu dosiahnuť stabilizáciu 3EV (môže sa líšiť na základe špecifikácie F objektívu a jeho integrovaného VR).

Najlepší full-frame fotoaparát – expert: Nikon Z 7II

Špecifikácie Nikon Z 7II dávajú priestor pre jeho využitie fotografmi viacerými spôsobmi tak, aby rozširovali svoj tvorivý potenciál a spôsob, akým zachytávajú a interpretujú svet. BSI CMOS snímač s rozlíšením 45,7 Mpx, duálny procesor EXPEED 6, ktorý dokáže snímať statické snímky s rýchlosťou 10 sn./s, 4K video až do 60 sn. a Full HD vo frekvencii 120 sn. Nechýba ani 4K slow motion. Slot na dve karty, jednu SD a druhú CFexpress, ktoré s ľahkosťou zvládajú tok dát pri nahrávaní statických snímok aj videa. Fotografovanie pri slabom osvetlení zabezpečuje citlivosť senzora v natívnych ISO hodnotách až do 25 600 a tiež zaostrovanie citlivé až do -4EV. Samozrejmosťou je vstavaná stabilizácia obrazu senzorom s účinnosťou 5EV. AF s detekciou očí a tváre ľudí aj zvierat je dostupná pri fotografiách aj videu.

Najlepší širokouhlý zoom objektív: NIKKOR Z 14-24mm f/2.8 S

Super-širokouhlé objektívy čelia osobitným optickým výzvam ako ghosting (zdvojenie okrajov), reflexy či závoj. Táto menšia a ľahšia Z verzia klasického super-širokouhlého zoomu 14-24 mm využíva všetky výhody najnovšej technológie Nikon objektívov, aby napomohla regulovať svetlo dopadajúce z každého smeru. Napríklad antireflexné vrstvy Nano Crystal Coat a ARNEO coat s použitím asférických prvkov a pokročilej technológie Z zachovávajú bodové svetlá ostré a jasné, zbavené sagitálnej komy a odleskov, ako vidno na mnohých fotografiách mestských svetiel a hviezdnych nocí. Má praktický slot na filter, je to ekonomická a praktická výhoda vzhľadom do 112 mm veľkosť filtrového závitu. Krokový motor zaostrovacieho mechanizmu je takmer bezhlučný, vynikajúci pre tichú prácu s videom a plynulé fotografovanie.

Zdieľaj

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Meníme sa na Nikon Europe BV

Chceli by sme vás informovať, že sme podstúpili zmenu štruktúry nášho právneho subjektu. Tieto zmeny nebudú mať vplyv na aktuálne ponúkané služby.

ĎALŠIE INFORMÁCIE

Naše oznámenie o ochrane osobných údajov sa zmenilo

Zlepšujeme spravovanie údajov o zákazníkoch v rámci Európy. Odteraz budú naše e-maily odosielané a údaje o zákazníkoch ukladané a spravované centrálne spoločnosťou Nikon Europe BV so sídlom v Holandsku. Táto zmena nám umožní spravovať údaje o zákazníkoch efektívnejšie a bezpečnejšie.

Aktualizované oznámenie o ochrane osobných údajov si môžete prečítať tu.