Najžiadanejší fotograf Rallye Dakar v Nikon SHOW

Hovorí vám niečo meno Marián Chytka? Google ho pozná veľmi dobre. Po tomto rozhovore pre Nikon SHOW, si ho budete pamätať aj vy. Médiá o ňom píšu ako o najžiadanejšom fotografovi na Rallye Dakar, a keď vidím jeho výstupy, ani trochu sa tomuto tvrdeniu nečudujem. Sú skvelé, priam dychberúce.

Najprv bolo moto a až potom foto. Motoristickému športu sa venoval Mariánov starší brat. Rodinné víkendy patrili pretekom. A Mariánovi bez toho, aby po tom akokoľvek túžil, prischla úloha fotografa. Fotografovi treba dať do rúk aj slušnú výbavu a tak dostal Marián od Ježiška svoju prvú zrkadlovku. Zlom však nastal ešte o niečo neskôr. Bolo to v roku 2010, keď sa po prvýkrát dostal ako doprovod na Dakar.

Dnes už jeho tím tvorí desiatka ľudí. V náročných podmienkach pod tlakom času, nepredvídateľných okolností, každodenných presunov stovky kilometrov musia spraviť aj nemožné. Preto, aby každý klient dostal svoje fotografie a samozrejme bol spokojný nielen on, ale aj sponzori. K tomu všetkému mal v poslednom ročníku Mariánov tím veľkú pomoc – novučičký Z 9. Spokojnosť bola veľká. Superrýchle snímanie 120 sn./s v .jpeg formáte síce na Dakare nie je potrebné, ale spoľahlivý Focus tracking si nevedel vynachváliť. Umožnil väčšiu voľnosť pri tvorbe kompozícií  a istotu, že to, čo má byť zaostrené, aj ostré bude. Možnosť prezerania fotografií v hľadáčiku pod ostrým púštnym slnkom je nenahraditeľné, podobne tiež ochrana senzora ochrannými lamelami pri výmene objektívov.

Zdieľaj

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Meníme sa na Nikon Europe BV

Chceli by sme vás informovať, že sme podstúpili zmenu štruktúry nášho právneho subjektu. Tieto zmeny nebudú mať vplyv na aktuálne ponúkané služby.

ĎALŠIE INFORMÁCIE

Naše oznámenie o ochrane osobných údajov sa zmenilo

Zlepšujeme spravovanie údajov o zákazníkoch v rámci Európy. Odteraz budú naše e-maily odosielané a údaje o zákazníkoch ukladané a spravované centrálne spoločnosťou Nikon Europe BV so sídlom v Holandsku. Táto zmena nám umožní spravovať údaje o zákazníkoch efektívnejšie a bezpečnejšie.

Aktualizované oznámenie o ochrane osobných údajov si môžete prečítať tu.