Najžiadanejší fotograf Rallye Dakar v Nikon SHOW

Hovorí vám niečo meno Marián Chytka? Google ho pozná veľmi dobre. Po tomto rozhovore pre Nikon SHOW, si ho budete pamätať aj vy. Médiá o ňom píšu ako o najžiadanejšom fotografovi na Rallye Dakar, a keď vidím jeho výstupy, ani trochu sa tomuto tvrdeniu nečudujem. Sú skvelé, priam dychberúce.

Najprv bolo moto a až potom foto. Motoristickému športu sa venoval Mariánov starší brat. Rodinné víkendy patrili pretekom. A Mariánovi bez toho, aby po tom akokoľvek túžil, prischla úloha fotografa. Fotografovi treba dať do rúk aj slušnú výbavu a tak dostal Marián od Ježiška svoju prvú zrkadlovku. Zlom však nastal ešte o niečo neskôr. Bolo to v roku 2010, keď sa po prvýkrát dostal ako doprovod na Dakar.

Dnes už jeho tím tvorí desiatka ľudí. V náročných podmienkach pod tlakom času, nepredvídateľných okolností, každodenných presunov stovky kilometrov musia spraviť aj nemožné. Preto, aby každý klient dostal svoje fotografie a samozrejme bol spokojný nielen on, ale aj sponzori. K tomu všetkému mal v poslednom ročníku Mariánov tím veľkú pomoc – novučičký Z 9. Spokojnosť bola veľká. Superrýchle snímanie 120 sn./s v .jpeg formáte síce na Dakare nie je potrebné, ale spoľahlivý Focus tracking si nevedel vynachváliť. Umožnil väčšiu voľnosť pri tvorbe kompozícií  a istotu, že to, čo má byť zaostrené, aj ostré bude. Možnosť prezerania fotografií v hľadáčiku pod ostrým púštnym slnkom je nenahraditeľné, podobne tiež ochrana senzora ochrannými lamelami pri výmene objektívov.

Zdieľaj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *