Najmenšia a najľahšia zrkadlovka Nikon. D3500 je tu

Overený výkon

D3500 je nástupca modelu D3400. Jeho predchodca, napriek tomu, že šlo o najzákladnejšiu zrkadlovku v systéme, mal jeden z najlepších snímačov na trhu. A niet dôvodov, aby sme nepredpokladali o nástupcovi to isté. Má totiž rovnaký hardvérový základ – senzor s rovnakým rozlíšením 24,2MP, 11-bodový AF systém, kontinuálne snímanie 5 obr./s, hľadáčik pentamirror typu… V čom je teda rozdiel? Prečo teda nový model s označeným D3500?

Nové vlastnosti

Novinka vychádza v ústrety tým, ktorým sa zdá zrkadlovka priveľká a priťažká na každodenné nosenie. Fyziku nemožno oklamať a tak dobrý foťák s veľkým APS-C senzorom bude mať stále svoje rozmery, zvlášť zrkadlovka, ale D3500 je najmenšou a najľahšou digitálnou zrkadlovkou Nikon vyrobenou k dnešnému dátumu (30.8.2018). Nová zrkadlovka prešla odtučňovacou kúrou podobne ako prednedávnom D5600 oproti svojmu predchodcovi D5300.

Nie, nebojte sa, neodrazí sa to na komforte používania a už vôbec nie na výdrži fotoaparátu. Tá bola totiž zvýšená na vynikajúcich 1550 záberov na jedno nabitie (podľa noriem asociácie CIPA). Grip pre uchopenie fotoaparátu je stále hlboký a pevný a zaručuje isté držanie, nosenie i používanie fotoaparátu. Tlačidlá majú dosť priestoru a ak by ste nevedeli, ktoré na čo slúži a ktorá položka v menu čo znamená, môžete si aktivovať „sprievodcu“, ktorý vysvetlí funkcie a ich používanie tak, aby sa aj začínajúci fotografi rýchlejšie dopracovali k výsledkom, aké očakávajú.

Detailný obraz vo fotografiách i videu

Rozlíšenie 24,2MP umožňuje pomocou kvalitných objektívov Nikkor zachytiť obrovské množstvo detailov. Zrkadlovky Nikon sú známe tým, že majú vo svojej triede najväčší dynamický rozsah a tak výborne zvládajú zachytiť aj scény s extrémnym kontrastom. Senzor zvládne zachytiť detaily aj v tieňoch aj najvyšších svetlách fotografovanej scény. Samozrejmosťou je snímanie do RAW, ak by ste sa chceli neskôr vyhrať s obrazom pre maximálnu kontrolu. Ak nie, režim fotografovanie do JPG a množstvo kreatívnych modifikácií obrazu máte k dispozícii. Myslím teraz na systém Picture Control, ktorý nielen že má množstvo obrazových profilov, ale toe si môžete ešte dodatočne prispôsobiť.

Senzor je pritom vysoko citlivý na svetlo a umožňuje snímať pri citlivostiach ISO 100 – 25 600. So svetelnými objektívmi tak môžete fotografovať tak, kde bežný fotoaparát nemá šancu, o mobilných telefónoch ani nehovorím. 🙂

D3500 natáča Full HD video vo frekvencii až 60 snímkov / s.

Pripojiteľnosť

Bezdrôtové a na energiu nenáročné pripojenie pomocou Bluetooth je už štandardom a umožňuje nepretržité pripojenie k smart zariadeniu a pohodlné sťahovanie a zdieľanie fotografií s priateľmi.

Ceny a dostupnosť

Nový fotoaparát by sa mal dostať na trh v druhej polovici septembra 2018

D3500 + 18-55 VR529 €
D3500 + 18-55499 €
D3500 + 18-105 VR689 €
D3500 + 18-140 VR739 €
D3500 18-55 VR + 70-300 VR739 €
D3500 + 18-55 + 70-300699 €

 

 

Galéria fotografií D3500

Zdieľaj

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Jeden komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Meníme sa na Nikon Europe BV

Chceli by sme vás informovať, že sme podstúpili zmenu štruktúry nášho právneho subjektu. Tieto zmeny nebudú mať vplyv na aktuálne ponúkané služby.

ĎALŠIE INFORMÁCIE

Naše oznámenie o ochrane osobných údajov sa zmenilo

Zlepšujeme spravovanie údajov o zákazníkoch v rámci Európy. Odteraz budú naše e-maily odosielané a údaje o zákazníkoch ukladané a spravované centrálne spoločnosťou Nikon Europe BV so sídlom v Holandsku. Táto zmena nám umožní spravovať údaje o zákazníkoch efektívnejšie a bezpečnejšie.

Aktualizované oznámenie o ochrane osobných údajov si môžete prečítať tu.