Nadia Meli – nová posila medzi Nikon ambasádormi

Medzi piatich chlapov, európskych Nikon ambasádorov, pribudla žena. A to je úžasné, pretože za fotoaparátmi nemajú a nestoja len muži. Sme síce vo všeobecnosti technicky zručnejší, ale veľa žien nezaostáva, ba v niečom nás mužov bez problémov predčí. Ich pohľad na svet a kreativita je iná, ako tá naša mužská. Mám rád najmä ich rodinné fotografie. Dokážu jedinečne zachytiť aj úplne bežné chvíle a vyhrávať súťaže v silnej mužskej konkurencii. Aj preto som rád, že medzi európskymi Nikon ambasádormi môžeme privítať Nadiu Meli. Narodenú v temperamentnom Taliansku, vyrastajúcu v strohom Nemecku, s vášňou pre fotografovanie vzácnych a jedinečných svadobných okamihov.

“Mojou vášňou sú ľudia – a fotografovanie mi poskytuje kľúč k ich životom a príbehom.”

Jej snímky v sebe ukrývajú intimitu, ktorá k svadobnému dňu určite patrí. Zachytáva výnimočné chvíle nielen medzi partnermi, ale aj emócie rodičov, súrodencov, priateľov. Z fotografií vyžaruje jej vášeň k ľudským príbehom, životu a k sledovaniu, ako sa napĺňajú ich túžby po výnimočných chvíľach.

„Šťastné, nepredstierané, dôverné a živé.“

Keď sa v 19-tich rokoch presťahovala z Nemecka do Londýna, dostala od rodičov malý kompakt, ktorým dokumentovala všetko a fotografovanie sa jej zapáčilo. Dva mesiace po skončení univerzity ju požiadali priatelia, aby im nafotila svadbu. A tak sa pred ôsmimi rokmi po prvých skúsenostiach začala venovať svadobnej fotografii profesionálne. Nabaľovalo sa to ako snehová guľa. Od začiatku sa snažila, aby jej fotografie vyzerali tak, akoby tam ani nebola, aby klienti z fotografií cítili lásku a to, že niekomu patria, aby cítili domov, útulnosť a intimitu. Dnes je vyhľadávanou fotografkou v Európe. Okrem toho vedie fotografické semináre a online kurzy rozvíjania kreatívnych vízií a hľadania vlastných štýlov vyjadrenia.

Nadia je súčasťou Európskeho združenia svadobných fotografov, ktoré vzniklo, aby prinieslo inšpirácie najnovšími trendmi, trikmi a tipmi na zachytenie večných spomienok.

Obľúbená fotografia: Závoj

Fotografia nevznikla vo svadobný deň, ale počas fotenia po svadbe. “Stála som za nevestou a videla som, ako jej vietor nadvihuje závoj. Hneď som urobila niekoľko záberov. V skutočnosti sme fotenie ešte ani nezačali, ale vedela som, že to bude skvelé. Vietor na mňa samozrejme nečakal a nespolupracoval so mnou.

Pri tejto fotografii aj celej sérii, ktorá nasledovala mi na zachytenie momentu bez straty spontánnosti poslúžil Nikon D850 s mojim obľúbeným 35 mm objetívom. Mám rada túto snímku, pretože vystihuje moment. Je to také moje. Nič som jej nehovorila, stalo sa to prirodzene, bola som iba svedkom. To je môj štýl a preto je to jedna z mojich obľúbených fotografií.

Nadina svadobná fotovýbava

Nadinu techniku tvorí telo D850 a päť pevných objektívov. Postačí jej to na fotenie obradu, večernej oslavy aj zásnubné fotenie. Takú istú výbavu nosí aj manžel, ktorý s ňou fotí svadby a aj ako zálohu pre prípad potreby.

Nikon D850

D850-ka je jej nový fotoaparát, na ktorý sa môže úplne spoľahnuť. 🙂

AF-S NIKKOR 58 mm f/1,4G

58 mm objektív používa na portréty, nahradila ním predchádzajúcu 50-ku, ktorú už odvtedy vôbec nepoužíva.

AF-S NIKKOR 24 mm f/1,8G ED

Objektív vhodný na širokouhlé zábery, keď chce zachytiť celý kostol, či miesto konania svadby, alebo celkový pohľad na chaos v nevestinej izbe.

AF-S NIKKOR 85 mm f/1,8G

“85-ka je úžasný objektív na portréty, keď chcete fotiť zblízka. Je to naozaj mohutný objektív, často sa ľudia pýtajú, čo to je. Je to skvelý spúšťač konverzácie.”

AF-S NIKKOR 35 mm f/1,4G

Toto je obľúbený Nadin objektív. Používa ho na fotenie všetkého. Pri portrétoch musí ísť veľmi blízko, čo dodá fotke dymaniku.

AF-S VR Micro-NIKKOR 105 mm f/2,8G IF-ED

Makro objektív tiež nájde pri fotení svadby svoje vyžitie. Napríklad počas príprav ženícha a nevesty na zachytenie detailov na šatách, svadobného oznámenia či topánok a samozrejme na prstene.

Galéria fotografií Nadie Meli:

Viac inšpiratívnych fotografií nájdete na stránke autorky: nadiameli.com

Zdieľaj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *