Majster slabého svetla pre mirrorless: NIKKOR Z 58 mm f/0,95 S Noct

Tlačová správa

Bratislava, 10. októbra 2019: Spoločnosť Nikon dnes predstavuje ikonický objektív pre svoje fotoaparáty mirrorless: NIKKOR Z 58 mm f/0,95 S Noct. Tento objektív v sebe nesie čaro klasiky – legendárneho objektívu Nikon Noct s bajonetom F – a má revolučnú optickú konštrukciu. Jeho ultravysoká svetelnosť a výnimočná ostrosť otvárajú úplne nové možnosti pri snímaní v slabom svetle.

Nekompromisná konštrukcia objektívu NIKKOR Z 58 mm f/0,95 S Noct z neho robí revolučný objektív s manuálnym zaostrovaním. Široký bajonet Nikon Z a vysoká svetelnosť f/0,95 otvárajú úplne nový svet možností pri snímaní v slabom svetle. Od portrétu po nočné fotografie a filmovú tvorbu: neuveriteľná hĺbka a ostrosť sú skombinované tak, aby boli každá snímka či záber vykreslené vo filmovom štýle.

Dva typy antireflexných vrstiev – ARNEO a Nano Crystal Coat – navzájom spolupracujú v boji proti reflexom a závoju, zatiaľ čo presná brúsená asférická šošovka veľkého priemeru s vysokým indexom lomu dramaticky zlepšuje korekciu aberácie. Odolná fluórová vrstva odpudzuje prach, nečistoty a vlhkosť bez negatívneho vplyvu na kvalitu snímok.

Informačný panel OLED umožňuje rýchlu kontrolu clony, zaostrenej vzdialenosti a hĺbky ostrosti priamo na objektíve a intuitívny ovládací prstenec umožňuje plynulé a nehlučné nastavovanie funkcií vrátane clony a korekcie expozície. Rozšírené Fn tlačidlo má až 17 priraditeľných funkcií, ktoré zodpovedajú Fn tlačidlu na tele fotoaparátu, napríklad aretáciu automatickej expozície, meranie či bracketing. Písaný font v názve dodáva objektívu elegantný vzhľad a dlhodobú čitateľnosť.

Fotografi portrétov uvidia svoje objekty ostro vykreslené – aj pri snímaní na najširšej clone f/0,95 – a zažijú výnimočnú tvorivú kontrolu nad snímkou v akomkoľvek svetle. Zaručené je nádherné rozostrené pozadie (bokeh), ktoré plynulo prechádza až k okrajom snímky.

Zachytenie noci nikdy nebolo také uspokojivé. Optická konštrukcia pozostávajúca zo 17 prvkov v 10 skupinách zabezpečuje, že aj bodové zdroje svetla sú reprodukované v nádherných detailoch, a to dokonca aj pri doširoka otvorenej clone. Od nočnej krajiny po astrofotografiu – výsledky sú ohromujúce.

A tvorcovia videosekvencií si môžu vychutnať precíznu kontrolu nad hĺbkou ostrosti vďaka veľmi vysokej svetelnosti objektívu NIKKOR Z 58 mm f/0,95 S Noct, čo umožňuje vytvárať silné kinematografické snímky plné emócií, charakteru a atmosféry.

Pri predstavovaní objektívu, ktorý vzdáva poctu slávnemu objektívu Noct s bajonetom F a 58 mm ohniskovou vzdialenosťou, Dirk Jasper, Manager of Product Marketing spoločnosti Nikon Europe BV, uviedol: „NIKKOR Z 58 mm f/0,95 S Noct nie je len vrcholom optického inžinierstva, ale stelesňuje tiež princíp vývoja bajonetu Nikon Z – aby mohli vzniknúť objektívy najvyššej optickej kvality v takejto veľkosti. Toto je objektív, ktorý vzdáva úctu minulosti a zároveň predstavuje obrovský krok vpred pri snímaní v slabom svetle. Je vzrušujúce vidieť, že prísľub systému s bajonetom Nikon Z bol stelesnený v takejto veľkolepej podobe.”

Súhrn hlavných funkcií

Antireflexné vrstvy ARNEO a Nano Crystal Coat: Dva typy antireflexných vrstiev bojujú proti reflexom a závoju. Antireflexná vrstva ARNEO od spoločnosti Nikon potláča vertikálne vedľajšie svetlo. Antireflexná vrstva Nano Crystal Coat potláča diagonálne vedľajšie svetlo.

Brúsená asférická šošovka: Precízna asférická šošovka veľkého priemeru s vysokým indexom lomu dramaticky zlepšuje korekciu aberácie.

Fluórová vrstva: Táto odolná povrchová úprava od spoločnosti Nikon odpudzuje prach, nečistoty a vlhkosť bez negatívneho vplyvu na kvalitu snímok.

Presný zaostrovací prstenec: Manuálne doostrite s extrémnou presnosťou a prirodzeným mechanickým odporom. Ideálne pre statické snímky aj videosekvencie.

Písané písmo: Písaný font v názve dodáva objektívu elegantný vzhľad a dlhodobú čitateľnosť.

OLED informačný displej objektívu: Umožňuje rýchlo skontrolovať clonu, zaostrenú vzdialenosť a hĺbku ostrosti priamo na objektíve.

Intuitívny ovládací prstenec: Môžete mu priradiť a ovládať ním rôzne funkcie, napríklad clonu a expozíciu.

Rozšírené Fn tlačidlo: Priraditeľné funkcie korešpondujú s tlačidlami Fn na tele fotoaparátu.

Zdieľaj

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Meníme sa na Nikon Europe BV

Chceli by sme vás informovať, že sme podstúpili zmenu štruktúry nášho právneho subjektu. Tieto zmeny nebudú mať vplyv na aktuálne ponúkané služby.

ĎALŠIE INFORMÁCIE

Naše oznámenie o ochrane osobných údajov sa zmenilo

Zlepšujeme spravovanie údajov o zákazníkoch v rámci Európy. Odteraz budú naše e-maily odosielané a údaje o zákazníkoch ukladané a spravované centrálne spoločnosťou Nikon Europe BV so sídlom v Holandsku. Táto zmena nám umožní spravovať údaje o zákazníkoch efektívnejšie a bezpečnejšie.

Aktualizované oznámenie o ochrane osobných údajov si môžete prečítať tu.