Nový laserový diaľkomer pre hráčov golfu COOLSHOT PRO STABILIZED

Nie je tak dávno, čo sme vás informovali o novinke spoločnosti Nikon diaľkomere MONARCH 3000 STABILIZED. Tento prístroj, ktorý laserom meria vzdialenosť v teréne nájde svoje využitie v rukách poľovníkov, športových strelcov, lesných správcov, geológov a sčasti aj fotografov prírody. Možno aj vám napadlo, žeby taký prístroj našiel uplatnenie napríklad aj v rukách hráčov golfu. A práve pre nich predstavil Nikon ďalšiu novinku do svojho portfólia diaľkomerov COOLSHOT PRO  STABILIZED, vylepšený, menší, ľahší a dizajnový nástupca COOLSHOT 80.Amsterdam, Holandsko, 15. mája 2018: Spoločnosť Nikon dnes oznámila uvedenie laserového diaľkomera pre hráčov golfu COOLSHOT PRO STABILIZED – tento vlajkový produkt predstavuje nový a vylepšený model radu COOLSHOT 80.

Laserový diaľkomer COOLSHOT PRO STABILIZED je vybavený funkciou stabilizácie obrazu diaľkomerov radu COOLSHOT 80, avšak v menšom a ľahšom tele. Má ľahko čitateľný červený interný displej OLED s funkciou automatického nastavenia, ktorá jemne upravuje jas displeja podľa intenzity okolitého svetla. Čas merania sa skrátil približne na 0,3 sekundy. Telo prístroja má vodotesnú konštrukciu a je odolné voči zahmlievaniu. Vďaka tomu je chránené pred nečakanými prehánkami a namočením.

Diaľkomer COOLSHOT PRO STABILIZED tiež disponuje „indikátorom skutočnej vzdialenosti“ – LED kontrolkou v prednej časti, ktorá bliká, keď sa používa režim skutočnej vzdialenosti. Vďaka tomu je možné diaľkomer používať v oficiálnych súťažiach*, pri ktorých je povolené používanie zariadení na meranie vzdialenosti, pretože diaľkomer zreteľne indikuje, že hráč nepoužíva funkciu merania so započítaním stúpania/klesania (technológia ID).

Diaľkomer COOLSHOT od spoločnosti Nikon odstraňuje z hry neistotu týkajúcu sa vzdialenosti, vďaka čomu má používateľ k dispozícii viac času na strategické rozhodovanie a môže sa lepšie sústrediť na každý odpal.

Nový diaľkomer COOLSHOT PRO STABILIZED v sebe spája všetko, čo očakávate od laserového diaľkomera pre hráčov golfu. Vďaka vylepšenej použiteľnosti a jednoduchému meraniu je ideálny pre ľudí, ktorí používajú golfový laserový diaľkomer po prvý raz, ako aj pre tých, ktorí doteraz neboli spokojní s konvenčným laserovým diaľkomerom.

*Pred použitím diaľkomera COOLSHOT v oficiálnej súťaži si prečítajte miestne pravidlá hry.

Hlavné vlastnosti

· Rozsah merania: 7,5 – 1 090 m
· Obsahuje funkciu stabilizácie obrazu STABILIZED, ktorá umožňuje meranie vzdialenosti k vlajke a súčasne znižuje chvenie spôsobené pohybom ruky. Účinnosť stabilizácie obrazu: chvenie obrazu v hľadáčiku spôsobené pohybom ruky (sínusové vlny) je znížené približne na 1/5 alebo menej¹.
· Červený interný displej OLED prináša lepšiu čitateľnosť v akejkoľvek situácii. Funkcia automatického nastavenia jasu jemne upravuje jas displeja podľa intenzity okolitého svetla.
· Rýchle a stabilné meranie bez ohľadu na vzdialenosť – funkcia HYPER READ je opäť pokročilejšia a zobrazuje nameranú hodnotu približne za 0,3 sekundy.
· Technológia LOCKED ON so zeleným zvýraznením²: značka LOCKED ON svieti nazeleno a informuje vás o vzdialenosti k najbližšiemu objektu. Pri meraní vzdialenosti prekrývajúcich sa objektov sa vzdialenosť k najbližšiemu objektu v hľadáčiku zobrazuje so značkou LOCKED ON. Napríklad na golfovom ihrisku je zreteľne viditeľné, že bola odmeraná vzdialenosť k značke jamky na ihrisku, a to aj keď sú na pozadí stromy.
· V golfovom režime sa zobrazuje vzdialenosť upravená o sklon (vodorovná vzdialenosť ± výška), čo slúži ako pomôcka, ako ďaleko je potrebné odpáliť loptičku. Tento režim je ideálny na použitie na golfových ihriskách so svahmi do kopca či z kopca – technológia ID (stúpanie/klesanie).
· Indikátor skutočnej vzdialenosti slúži na indikáciu, že funkcia merania so započítaním stúpania/klesania (technológia ID) sa nepoužíva. V režime merania skutočnej vzdialenosti indikátor pri zapnutom diaľkomere bliká nazeleno. Nepoužívanie funkcie merania so započítaním stúpania/klesania (technológia ID) môžu jednoducho potvrdiť pozorovatelia. Indikátor skutočnej vzdialenosti sa dá vypnúť.
· Diaľkomer je vybavený aj režimom priority prvého objektu. Pri meraní vzdialenosti prekrývajúcich sa objektov sa zobrazuje vzdialenosť k najbližšiemu objektu – to je užitočné pri meraní vzdialenosti k vlajke na greene so stromami na pozadí.
· Krok zobrazenia nameranej vzdialenosti: 0,5 m
· Jednorazové alebo nepretržité meranie (až 8 sekúnd)
· Vysokokvalitný monokulár so 6× zväčšením a viacvrstvovou úpravou pre jasný a ostrý obraz
· Veľký okulár na jednoduché pozorovanie (18 mm)
· Široké zorné pole (7,5°)
· Veľké predsunutie výstupnej pupily umožňuje jednoduché pozorovanie aj pri použití okuliarov
· Funkcia dioptrickej korekcie
· Kompaktná konštrukcia na pohodlné držanie
· Vodeodolné telo odolné proti zahmlievaniu
· Široký rozsah teplotnej odolnosti: -10 °C až +50 °C

¹ Na základe meracích noriem spoločnosti Nikon.
² Jednorazové meranie: pri meraní vzdialenosti prekrývajúcich sa objektov a zobrazení vzdialenosti k najbližšiemu objektu sa zobrazí značka LOCKED ON. Nepretržité meranie: keď zobrazená hodnota zodpovedá vzdialenosti bližšieho objektu, zobrazí sa značka LOCKED ON.

 

Zdieľaj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *