Nový laserový diaľkomer pre hráčov golfu COOLSHOT PRO STABILIZED

Nie je tak dávno, čo sme vás informovali o novinke spoločnosti Nikon diaľkomere MONARCH 3000 STABILIZED. Tento prístroj, ktorý laserom meria vzdialenosť v teréne nájde svoje využitie v rukách poľovníkov, športových strelcov, lesných správcov, geológov a sčasti aj fotografov prírody. Možno aj vám napadlo, žeby taký prístroj našiel uplatnenie napríklad aj v rukách hráčov golfu. A práve pre nich predstavil Nikon ďalšiu novinku do svojho portfólia diaľkomerov COOLSHOT PRO  STABILIZED, vylepšený, menší, ľahší a dizajnový nástupca COOLSHOT 80.Amsterdam, Holandsko, 15. mája 2018: Spoločnosť Nikon dnes oznámila uvedenie laserového diaľkomera pre hráčov golfu COOLSHOT PRO STABILIZED – tento vlajkový produkt predstavuje nový a vylepšený model radu COOLSHOT 80.

Laserový diaľkomer COOLSHOT PRO STABILIZED je vybavený funkciou stabilizácie obrazu diaľkomerov radu COOLSHOT 80, avšak v menšom a ľahšom tele. Má ľahko čitateľný červený interný displej OLED s funkciou automatického nastavenia, ktorá jemne upravuje jas displeja podľa intenzity okolitého svetla. Čas merania sa skrátil približne na 0,3 sekundy. Telo prístroja má vodotesnú konštrukciu a je odolné voči zahmlievaniu. Vďaka tomu je chránené pred nečakanými prehánkami a namočením.

Diaľkomer COOLSHOT PRO STABILIZED tiež disponuje „indikátorom skutočnej vzdialenosti“ – LED kontrolkou v prednej časti, ktorá bliká, keď sa používa režim skutočnej vzdialenosti. Vďaka tomu je možné diaľkomer používať v oficiálnych súťažiach*, pri ktorých je povolené používanie zariadení na meranie vzdialenosti, pretože diaľkomer zreteľne indikuje, že hráč nepoužíva funkciu merania so započítaním stúpania/klesania (technológia ID).

Diaľkomer COOLSHOT od spoločnosti Nikon odstraňuje z hry neistotu týkajúcu sa vzdialenosti, vďaka čomu má používateľ k dispozícii viac času na strategické rozhodovanie a môže sa lepšie sústrediť na každý odpal.

Nový diaľkomer COOLSHOT PRO STABILIZED v sebe spája všetko, čo očakávate od laserového diaľkomera pre hráčov golfu. Vďaka vylepšenej použiteľnosti a jednoduchému meraniu je ideálny pre ľudí, ktorí používajú golfový laserový diaľkomer po prvý raz, ako aj pre tých, ktorí doteraz neboli spokojní s konvenčným laserovým diaľkomerom.

*Pred použitím diaľkomera COOLSHOT v oficiálnej súťaži si prečítajte miestne pravidlá hry.

Hlavné vlastnosti

· Rozsah merania: 7,5 – 1 090 m
· Obsahuje funkciu stabilizácie obrazu STABILIZED, ktorá umožňuje meranie vzdialenosti k vlajke a súčasne znižuje chvenie spôsobené pohybom ruky. Účinnosť stabilizácie obrazu: chvenie obrazu v hľadáčiku spôsobené pohybom ruky (sínusové vlny) je znížené približne na 1/5 alebo menej¹.
· Červený interný displej OLED prináša lepšiu čitateľnosť v akejkoľvek situácii. Funkcia automatického nastavenia jasu jemne upravuje jas displeja podľa intenzity okolitého svetla.
· Rýchle a stabilné meranie bez ohľadu na vzdialenosť – funkcia HYPER READ je opäť pokročilejšia a zobrazuje nameranú hodnotu približne za 0,3 sekundy.
· Technológia LOCKED ON so zeleným zvýraznením²: značka LOCKED ON svieti nazeleno a informuje vás o vzdialenosti k najbližšiemu objektu. Pri meraní vzdialenosti prekrývajúcich sa objektov sa vzdialenosť k najbližšiemu objektu v hľadáčiku zobrazuje so značkou LOCKED ON. Napríklad na golfovom ihrisku je zreteľne viditeľné, že bola odmeraná vzdialenosť k značke jamky na ihrisku, a to aj keď sú na pozadí stromy.
· V golfovom režime sa zobrazuje vzdialenosť upravená o sklon (vodorovná vzdialenosť ± výška), čo slúži ako pomôcka, ako ďaleko je potrebné odpáliť loptičku. Tento režim je ideálny na použitie na golfových ihriskách so svahmi do kopca či z kopca – technológia ID (stúpanie/klesanie).
· Indikátor skutočnej vzdialenosti slúži na indikáciu, že funkcia merania so započítaním stúpania/klesania (technológia ID) sa nepoužíva. V režime merania skutočnej vzdialenosti indikátor pri zapnutom diaľkomere bliká nazeleno. Nepoužívanie funkcie merania so započítaním stúpania/klesania (technológia ID) môžu jednoducho potvrdiť pozorovatelia. Indikátor skutočnej vzdialenosti sa dá vypnúť.
· Diaľkomer je vybavený aj režimom priority prvého objektu. Pri meraní vzdialenosti prekrývajúcich sa objektov sa zobrazuje vzdialenosť k najbližšiemu objektu – to je užitočné pri meraní vzdialenosti k vlajke na greene so stromami na pozadí.
· Krok zobrazenia nameranej vzdialenosti: 0,5 m
· Jednorazové alebo nepretržité meranie (až 8 sekúnd)
· Vysokokvalitný monokulár so 6× zväčšením a viacvrstvovou úpravou pre jasný a ostrý obraz
· Veľký okulár na jednoduché pozorovanie (18 mm)
· Široké zorné pole (7,5°)
· Veľké predsunutie výstupnej pupily umožňuje jednoduché pozorovanie aj pri použití okuliarov
· Funkcia dioptrickej korekcie
· Kompaktná konštrukcia na pohodlné držanie
· Vodeodolné telo odolné proti zahmlievaniu
· Široký rozsah teplotnej odolnosti: -10 °C až +50 °C

¹ Na základe meracích noriem spoločnosti Nikon.
² Jednorazové meranie: pri meraní vzdialenosti prekrývajúcich sa objektov a zobrazení vzdialenosti k najbližšiemu objektu sa zobrazí značka LOCKED ON. Nepretržité meranie: keď zobrazená hodnota zodpovedá vzdialenosti bližšieho objektu, zobrazí sa značka LOCKED ON.

 

Zdieľaj

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Meníme sa na Nikon Europe BV

Chceli by sme vás informovať, že sme podstúpili zmenu štruktúry nášho právneho subjektu. Tieto zmeny nebudú mať vplyv na aktuálne ponúkané služby.

ĎALŠIE INFORMÁCIE

Naše oznámenie o ochrane osobných údajov sa zmenilo

Zlepšujeme spravovanie údajov o zákazníkoch v rámci Európy. Odteraz budú naše e-maily odosielané a údaje o zákazníkoch ukladané a spravované centrálne spoločnosťou Nikon Europe BV so sídlom v Holandsku. Táto zmena nám umožní spravovať údaje o zákazníkoch efektívnejšie a bezpečnejšie.

Aktualizované oznámenie o ochrane osobných údajov si môžete prečítať tu.