Krása zrodená z ohňa

Keď som pred časom dostal zákazku nafotografovať katalóg nových produktov pre spoločnosť RONA, netušil som, že sa mi popri jednotvárnom fotografovaní produktov v ateliéri naskytne príležitosť navštíviť sklárne a výrobu.

Apollo02

Apollo01

_DSC9569

01

To čom videl bolo veľmi zaujímavé. Výroba v RONA je totiž stále z veľkej časti ručná. Drsní chlapi pomocou jednoduchých nástrojov vytvárajúci neuveriteľné krásne a jemné umelecké diela.

Škoda, že sme nemohli z tejto dielňe nafotiť viac záberov, oplatilo by sa tam fotografovať aj celý týždeň a zachytávať sústredenie chlapov na prácu, radosť z podareného výrobku a sklamanie, keď to sem-tam nevyjde a sklo praskne alebo skončí roztrieštené na zemi.

_DSC9086

_DSC9304

V relatívne tmavom prostredí sa mi osvedčil Nikon D300 a dva objektívy s pevným ohniskom. Nikkor AF-D 35mm f/2 pre štandardné zábery a Nikkor AF-D 85mm f/1,8 pre portréty či detaily. Dnes by som sa tam chcel vrátiť s Full Frame Nikonom Df a niekoľkými svetelnými pevnými objektívmi. Snáď sa ešte naskytne príležitosť zdokumentovať tieto neuveriteľné scenérie s novšou a vyspelejšou technikou.

02

Apollo03

Apollo04

Zdieľaj

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

4 komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Meníme sa na Nikon Europe BV

Chceli by sme vás informovať, že sme podstúpili zmenu štruktúry nášho právneho subjektu. Tieto zmeny nebudú mať vplyv na aktuálne ponúkané služby.

ĎALŠIE INFORMÁCIE

Naše oznámenie o ochrane osobných údajov sa zmenilo

Zlepšujeme spravovanie údajov o zákazníkoch v rámci Európy. Odteraz budú naše e-maily odosielané a údaje o zákazníkoch ukladané a spravované centrálne spoločnosťou Nikon Europe BV so sídlom v Holandsku. Táto zmena nám umožní spravovať údaje o zákazníkoch efektívnejšie a bezpečnejšie.

Aktualizované oznámenie o ochrane osobných údajov si môžete prečítať tu.