Končíme farebne! Posledné tohtoročné kolo Fotky NIKONBLOGU

Začínali sme čiernobielo a končíme farebne! Prvou témou v tomto ročníku Fotky NIKONBLOGU bola čiernobiela fotografia, ktorá potlačením farieb upriamuje pozornosť na tvary, línie, dej, svetlá a tiene. Farby ale sú súčasťou nášho sveta, dotvárajú ho, dokonca vplývajú na našu náladu a sú významných umeleckým výrazovým prvkom akéhokoľvek fotografického žánru. Záverečnou tohtoročnou témou Fotky NIKONBLOGU 2021 je:

Farba vo fotografii

Nie, nie farebná fotografia, to by bolo príliš jednoduché. Ale farba v zmysle atribútu, ktorý je významnou súčasťou výslednej fotografie, jej významu a pocitu, ktorý z nej vychádza. Farebný akcent, kombinácie doplnkových farieb, farebná rozmanitosť, či naopak zjednotenie monochromatickým tónom a zjednodušenie obrazu.

Foto: Etienne Girardet, Unsplash

Každý fotograf má svoje vnímanie farieb a intuitívne alebo cieľavedome s nimi pracuje. Táto téma sa dá aplikovať do najrôznejších fotografických žánrov. Vyhľadávať farebne zladené zátišia, pri streetke sa zamerať na výrazných farebný prvok, portréty farebne zladiť s prostredím, scénu zjednotiť do monochromatického tónu… Existuje mnoho spôsobov, ako využiť farbu vo fotografii a dodať jej tak viac estetiky. Všímate si pri fotografovaní aj farby a to ako spolu pracujú? Ak áno, ukážte nám, ako sa vám v tom darí, a ak nie, určite to vyskúšajte a zapojte sa do posledného tohtoročného kola Fotky NIKONBLOGU 2021.

Foto: Liana-Mikah, Unsplash
Foto: Wolf Schram, Unsplash
Foto: Katie Drazdauskaite, Unsplash

Šiestym kolom súťaže uzavrieme tento ročník súťaž. Potrvá až do konca  roka, svojich maximálne 5 súťažných fotografií môžete do 31.12.2021 vkladať do komentára k postu na Facebooku Nikon. Svoje súťažné fotografie označte tagom #nikonblog62021. Autori troch najlepších fotografií získajú termohrnček Nikon a samozrejme postup do blížiaceho sa finále o Nikon Z 50 s objektívom Nikkor Z DX 16–50 mm f/3,5–6,3 VR

Tešíme sa na vaše fotografie!

Zdieľaj

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Meníme sa na Nikon Europe BV

Chceli by sme vás informovať, že sme podstúpili zmenu štruktúry nášho právneho subjektu. Tieto zmeny nebudú mať vplyv na aktuálne ponúkané služby.

ĎALŠIE INFORMÁCIE

Naše oznámenie o ochrane osobných údajov sa zmenilo

Zlepšujeme spravovanie údajov o zákazníkoch v rámci Európy. Odteraz budú naše e-maily odosielané a údaje o zákazníkoch ukladané a spravované centrálne spoločnosťou Nikon Europe BV so sídlom v Holandsku. Táto zmena nám umožní spravovať údaje o zákazníkoch efektívnejšie a bezpečnejšie.

Aktualizované oznámenie o ochrane osobných údajov si môžete prečítať tu.