Keď stačí málo – októbrové kolo súťaže Fotka mesiaca Nikonblogu

Máte aj vy občas pocit, že je okolo nás všetkého veľa. V byte veľa zbytočností, na cestách veľa áut, v obchodoch plné regály tovarov, veľa hluku, veľa svetiel, veľa notifikácií a zvonení telefónu… Máme všetko, čo potrebujeme a ešte oveľa viac. A predsa nám to nezaručí šťastie a spokojnosť. A tak prichádzajú na rad chvíľky, keď si túžime vychutnať jednoduchosť. Hľadať krásu a dokonalosť v jednoduchých tvaroch, zbaviť sa nepotrebného, aby sme mohli vnímať podstatu.

V októbri skúsme vnímať svet bez zbytočností, zamerať sa na jednoduchosť, ktorá nechá vyniknúť objekt a dodá mu vážnosť, akú si zaslúži. Októbrová fotografická výzva je znie:

 

Keď stačí málo

alebo

Minimalizmus vo fotografii

Minimalizmus nie je žáner a preto nenúti hľadať konkrétne námety. Postačí odflitrovať (alebo lepšie orezať) všetko nepodstatné a zamerať sa na hlavný objekt. Minimalizmus sa dá aplikovať v akomkoľvek žánri, je to totiž formálna, obsahová a kompozičná záležitosť.

Photo by Sarah Dorweiler on Unsplash

Tak čo, pridáte tento mesiac aj vy svoju minimalistickú fotografiu?

S prvým októbrovým dňom spúšťame už deviate kolo celoročnej súťaže Fotka mesiaca Nikonblogu. Každý mesiac môžete do komentára ku príspevku o súťaži na oficiálnej Facebook stránke Nikon pridať fotografie na aktuálnu mesačnú tému a označiť ich tagom daného kola súťaže. Tento mesiac je to tag #nikonblog102019. Do októbrového kola súťaže sa môžete zapojiť od 1. – 31.10.2019. Autor najlepšej fotografii v danom mesiaci získa cenu, tentokrát monopod Nikon a postupuje do výberu autorov, z ktorých jeden po skončení 12. kola súťaže získa poukaz na nákup fototechniky Nikon v hodnote 1 111 Eur.

Tešíme sa na váš minimalistický pohľad na svet.


Podmienky súťaže Fotka mesiaca Nikonblogu nájdete tu.


Zdieľaj

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *