Fotoaparát ako plne funkčná WEB kamera

Novinka bude užívateľom Nikon k dispozícii zadarmo.

Amsterdam, Holandsko, 21. júla 2020 – Nikon s potešením oznamuje vývoj softvéru Webcam Utility, ktorý umožní mirrorless a digitálne zrkadlovky Nikon používať ako vysokokvalitnú webkameru. Softvér kompatibilný s Windows počítačmi bude na trh uvedený (najprv v beta verzii) začiatkom augusta 2020.

V reakcii na rastúci záujem o kvalitné webové kamery po tom, čo sa práca z domu a virtuálne mítingy stali našou bežnou súčasťou, bola vyvinutá aplikácia Webcam Utility (beta verzia). Používateľom Nikon fotoaparátov umožní využívať ich mirrorless a digitálne SLR fotoaparáty ako webkameru. Užívatelia si jednoducho nainštalujú softvér Webcam Utility do počítača a kompatibilný fotoaparát pripoja cez USB kábel. Následne môžu využívať výhody vynikajúcej kvality obrazu ich Nikon fotoaparátu a používať ho ako vysokokvalitnú webkameru.

Podporovaný OS

Windows 10 (64-bit)

Kompatibilné fotoaparáty

Z 7, Z 6, Z 5, Z 50, D6, D850, D780, D500, D7500, D5600

Je naplánovaná aj kompatibilita budúcich Nikon mirrorless a digitálnych SLR fotoaparátov s novým softvérom.

  • Táto nová softvérová aplikácia je stále v beta fáze vývoja. Ďalšie funkcie môžu byť pridané alebo zmenené, služba môže byť ukončená bez predchádzajúceho upozornenia.

  • Windows je registrovaná značka spoločnosti Microsoft v USA a iných krajinách.

  • Ostatné obchodné značky a obchodné mená patria príslušným vlastníkom.

Zdieľaj

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Meníme sa na Nikon Europe BV

Chceli by sme vás informovať, že sme podstúpili zmenu štruktúry nášho právneho subjektu. Tieto zmeny nebudú mať vplyv na aktuálne ponúkané služby.

ĎALŠIE INFORMÁCIE

Naše oznámenie o ochrane osobných údajov sa zmenilo

Zlepšujeme spravovanie údajov o zákazníkoch v rámci Európy. Odteraz budú naše e-maily odosielané a údaje o zákazníkoch ukladané a spravované centrálne spoločnosťou Nikon Europe BV so sídlom v Holandsku. Táto zmena nám umožní spravovať údaje o zákazníkoch efektívnejšie a bezpečnejšie.

Aktualizované oznámenie o ochrane osobných údajov si môžete prečítať tu.