EISA Award pre Nikon Z 6 a Nikkor Z 24-70 mm f/2,8 S

Keď som skúšal nové Zetkové prístroje, vedel som hneď, že obrazovo budú na špičke súčasnej ponuky digitálnych fotoaparátov. Posledným update-om firmvéru Nikon ďalej zrýchlil zaostrovanie, pridal detekciu očí k existujúcej detekcii tvárí a stal sa tak rovnocenným súperom tých najlepších. Myslia si to aj novinári združení v asociácii EISA. Preto ocenili Nikon Z6 ocenením ako Fotoaparát roka. No a čo povedať o novom profesionálnom zoom objektíve Nikkor Z 24-70 mm f/2,8 S? Podľa viacerých recenzentov ide o najlepší profesionálny štandardný zoom vôbec. Jemu zas patrí ocenenie Najlepší profesionálny štandardný zoom roka.

Nikon tak získal ďalšie dve ocenenia pre svoj nový Z systém, ktorým je spoločnosť odhodlaná pokračovať vo vyvíjaní technických inovácií a prvotriednych produktov pre nadšencov i profesionálnych fotografov.

Nikon Z 6 od svojho uvedenia na trh dočkal už 4 ocenení. Okrem najnovšieho EISA Award v apríli získal ocenenie TIPA World Award v kategórii Best Full Frame Camera Expert (Najlepší full-frame fotoaparát pre pokročilých). Celý Z systém a v ňom aj Z 6 získal ocenenie Red Dot Award: Product Design 2019. No a nakoniec iF Design Award 2019.

No a čo konkrétne ocenili novinári EISA na Nikon Z 6 a Nikkor Z 24-70 mm f/2,8 S?

Asociácia EISA hodnotí fotoaparát Nikon Z 6 – víťaza ocenenia Camera of the Year pre roky  2019 – 2020

Spoločnosť Nikon vytvorila skvelý fotoaparát s úžasnou manipuláciou a robustnou kvalitou vyhotovenia, ktorý poskytuje vynikajúce snímky takmer vo všetkých podmienkach snímania. Jeho systém automatického zaostrovania obsahuje AF s detekciou očí, ktoré umožňuje presné zaostrenie vždy, keď sa objekt dostane do obrazového poľa. Veľký a ostrý elektronický hľadáčik poskytuje skutočne presnú ukážku snímok, zatiaľ čo stabilizácia obrazu v tele fotoaparátu pomáha získavať ostré snímky s každým použitým objektívom vrátane objektívov s bajonetom Nikon F pre digitálne jednooké zrkadlovky. Toto je jednoducho ten najlepší všestranný fotoaparát pre serióznych fotografov.

Asociácia EISA hodnotí objektív NIKKOR Z 24 – 70 mm f/2,8 S – víťaza ocenenia Professional Standard Zoom Lens pre roky 2019 – 2020

NIKKOR Z 24 – 70 mm f/2,8 S je svetelný, profesionálny štandardný objektív so zoomom pre systém Nikon Z. Tento pevný a robustný objektív využíva antireflexnú vrstvu Nano Crystal Coat a novú antireflexnú vrstvu ARNEO na znižovanie závoja a reflexov. Predný a zadný prvok obsahujú fluórovú vrstvu, ktorá odpudzuje prach, olej a vlhkosť. Vďaka prispôsobiteľnému ovládaciemu krúžku môže fotograf jednoducho upraviť clonu alebo korekciu expozície, zatiaľ čo panel OLED na tubuse zobrazuje clonu, zaostrenú vzdialenosť alebo ohniskovú vzdialenosť. Vďaka ohromujúcim optickým parametrom získaným kombináciou vysokého rozlíšenia a atraktívneho rozostrenia pozadia (bokeh) je tento objektív dokonalým partnerom pre fotoaparáty radu Nikon Z.

Ocenenia asociácie EISA (European Imaging and Sound Association) oslavujú nové inovácie, ktoré v sebe spájajú najpokročilejšie technológie a žiadané funkcie s prvotriednym výkonom. Komisia je výsledkom jedinečnej a dlhodobej spolupráce medzi 55 najuznávanejšími záujmovými časopismi z 29 krajín po celom svete. Kategórie ocenení sa každý rok menia, pričom odrážajú evolúciu dizajnu a pripojenia produktov.

Recenzia Nikkor Z 24-70 mm f/2,8 S na Nikonblog.sk

Zdieľaj

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.