Dva nové NIKKOR Z objektívy vo vývoji

Milujem street a dokumentárnu fotku a rovnako milujem portréty ľudí. Súvisí to spolu. Tí, ktorí čítate Nikonblog.sk, to už viete. A preto sa veľmi teším z dnešného ohlásenia vývoja dvoch objektívov, ktoré majú práve túto rolu – aby portréty boli ešte atraktívnejšie, a aby momentky boli ešte pohotovejšie a nenápadnejšie. Malý pancake objektív na streetku je túžbou mnohých street a dokumentárnych fotografov. A profesionálny portrétny objektív s extrémnou svetelnosťou zas umožňuje atraktívne vyfotiť osobnosť bez rušivého okolia. Okolie sa vďaka krásnemu bokehu nestane nepriateľom a rušivým prvkom, ale výborným doplnkovým výrazovým prostriedkom. A od toho sú portrétne objektívy, aby z nepriateľa urobili priateľa a z odporcu spolupracovníka.

Tlačová správa

Spoločnosť Nikon s potešením oznamuje vývoj dvoch nových objektívov NIKKOR Z: vysoko svetelného portrétneho objektívu NIKKOR Z 85 mm f/1,2 S a kompaktného „pancake“ objektívu s pevnou ohniskovou vzdialenosťou NIKKOR Z 26 mm f/2,8. Obidva objektívy sú kompatibilné s bajonetom Nikon Z.

NIKKOR Z 85 mm f/1,2 S, ktorý je súčasťou neustále sa rozširujúceho radu S¹ objektívov NIKKOR Z, ponúka vynikajúcu kresbu, ako aj výrazný hladký bokeh, ktorí obľubujú profesionálni fotografi portrétov. Objektív rozširuje možnosti portrétnej fotografie a je obzvlášť vhodný pre svadobných a módnych fotografov.

Druhým ohláseným objektívom je NIKKOR Z 26 mm f/2,8. Má neuveriteľne kompaktné a ľahké telo, vďaka čomu je ideálny pre fotografov, ktorí si chcú vziať svoj fotoaparát so sebou na cesty, alebo ho mať pri sebe neustále. Tento objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou je dokonalým spoločníkom pri fotografovaní a zaistí, že fotograf nikdy nepremešká príležitosť zachytiť nádherné snímky a rozhodujúce okamihy.

Spoločnosť Nikon sa zaviazala byť lídrom v oblasti fotografie a vyvíja produkty, ktoré nielen spĺňajú potreby používateľov, ale umožňujú im dosiahnuť svoj tvorivý a technický potenciál.

 

¹ Rad S je rad objektívov NIKKOR Z, ktoré ponúkajú vynikajúci optický výkon a spĺňajú vysoké štandardy v oblasti konštrukčných princípov a kontroly kvality.

Zdieľaj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *