Doteraz najmenší Z objektív NIKKOR Z 28 mm f/2,8

Spoločnosť Nikon dnes predstavuje najmenší a najľahší plnoformátový objektív radu Z s pevnou ohniskovou vzdialenosťou¹: NIKKOR Z 28 mm f/2,8. Tento rozprávač príbehov stvorený do ulíc je vynikajúcim objektívom na každodenné použitie. Širokouhlý, nie však príliš širokouhlý, cenovo dostupný a nečakane výkonný objektív je pripravený na všetko, od pouličných scén až po krajinky a situačné portréty.

Svetelný 28 mm objektív ponúka široký obrazový uhol, ktorý je ideálny na zobrazenie väčšej časti scény, zatiaľ čo jeho najkratšia zaostriteľná vzdialenosť 0,19 m je skvelá na dramatické zábery zblízka. Kombinácia bajonetu Z a svetelnosti f/2,8 so zaoblenými lamelami clony umožňuje tvorcom aj v slabšom svetle ostro zobraziť požadovaný objekt na pozadí s neuveriteľne jemným a prirodzene vyzerajúcim bokehom.

NIKKOR Z 28 mm f/2,8 tiež umožňuje jednoducho snímať skvelo vyzerajúce videozáznamy. Ohnisková vzdialenosť 28 mm je filmová klasika a pri použití takéhoto ľahkého objektívu si môže používateľ vybrať, či bude snímať z ruky alebo s použitím gimbalu.

Súhrn hlavných funkcií: NIKKOR Z 28 mm f/2,8

Svetelný širokouhlý objektív f/2,8: ohnisková vzdialenosť 28 mm umožňuje snímať širokouhlé zábery s bohatými farbami a kontrastom.

Mimoriadne prenosný: objektív má dĺžku približne 43 mm a hmotnosť cca 155 g. Je dostatočne malý na to, aby ste ho mohli nechať na fotoaparáte alebo vložiť vrecka kabátu.

Nádherný bokeh: široký bajonet Nikon Z, svetelnosť f/2,8 a clona so 7 lamelami produkujú nádherne jemný a prirodzene vyzerajúci bokeh.

Vynikajúci pri snímaní zblízka: najkratšia zaostriteľná vzdialenosť iba 0,19 m umožňuje zaostriť aj zblízka.

Rýchle a nehlučné automatické zaostrovanie: vďaka mimoriadne tichému krokovému motoru a schopnosti bajonetu Nikon Z využiť viac svetla je zaostrovanie rýchle, presné a tiché.

Skvelý na snímanie videosekvencií: zmena uhla záberu pri zaostrovaní je eliminovaná, takže zaostrenie možno upravovať bez viditeľného vplyvu na obrazový uhol.

42 mm pri orezaní na formát DX: pri použití na mirrorless fotoaparáte radu Z formátu DX ponúka tento objektív obrazový uhol ohniskovej vzdialenosti 42 mm.

Jednoduché ovládanie: zaostrenie, clonu, korekciu expozície či citlivosť ISO možno nastaviť pomocou nehlučného ovládacieho prstenca.

Dobre chránený: utesnený na ochranu pred prachom a kvapkami vody.²


¹ Medzi objektívmi NIKKOR Z s pevnou ohniskovou vzdialenosťou pre mirrorless fotoaparáty s vymeniteľnými objektívmi, dostupnými k 18. novembru 2021.

² Nie je zaručené, že objektív bude odolný voči prachu a kvapkajúcej vode vo všetkých situáciách a za každých podmienok.

Zdieľaj

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Meníme sa na Nikon Europe BV

Chceli by sme vás informovať, že sme podstúpili zmenu štruktúry nášho právneho subjektu. Tieto zmeny nebudú mať vplyv na aktuálne ponúkané služby.

ĎALŠIE INFORMÁCIE

Naše oznámenie o ochrane osobných údajov sa zmenilo

Zlepšujeme spravovanie údajov o zákazníkoch v rámci Európy. Odteraz budú naše e-maily odosielané a údaje o zákazníkoch ukladané a spravované centrálne spoločnosťou Nikon Europe BV so sídlom v Holandsku. Táto zmena nám umožní spravovať údaje o zákazníkoch efektívnejšie a bezpečnejšie.

Aktualizované oznámenie o ochrane osobných údajov si môžete prečítať tu.