Doteraz najmenší Z objektív NIKKOR Z 28 mm f/2,8

Spoločnosť Nikon dnes predstavuje najmenší a najľahší plnoformátový objektív radu Z s pevnou ohniskovou vzdialenosťou¹: NIKKOR Z 28 mm f/2,8. Tento rozprávač príbehov stvorený do ulíc je vynikajúcim objektívom na každodenné použitie. Širokouhlý, nie však príliš širokouhlý, cenovo dostupný a nečakane výkonný objektív je pripravený na všetko, od pouličných scén až po krajinky a situačné portréty.

Svetelný 28 mm objektív ponúka široký obrazový uhol, ktorý je ideálny na zobrazenie väčšej časti scény, zatiaľ čo jeho najkratšia zaostriteľná vzdialenosť 0,19 m je skvelá na dramatické zábery zblízka. Kombinácia bajonetu Z a svetelnosti f/2,8 so zaoblenými lamelami clony umožňuje tvorcom aj v slabšom svetle ostro zobraziť požadovaný objekt na pozadí s neuveriteľne jemným a prirodzene vyzerajúcim bokehom.

NIKKOR Z 28 mm f/2,8 tiež umožňuje jednoducho snímať skvelo vyzerajúce videozáznamy. Ohnisková vzdialenosť 28 mm je filmová klasika a pri použití takéhoto ľahkého objektívu si môže používateľ vybrať, či bude snímať z ruky alebo s použitím gimbalu.

Súhrn hlavných funkcií: NIKKOR Z 28 mm f/2,8

Svetelný širokouhlý objektív f/2,8: ohnisková vzdialenosť 28 mm umožňuje snímať širokouhlé zábery s bohatými farbami a kontrastom.

Mimoriadne prenosný: objektív má dĺžku približne 43 mm a hmotnosť cca 155 g. Je dostatočne malý na to, aby ste ho mohli nechať na fotoaparáte alebo vložiť vrecka kabátu.

Nádherný bokeh: široký bajonet Nikon Z, svetelnosť f/2,8 a clona so 7 lamelami produkujú nádherne jemný a prirodzene vyzerajúci bokeh.

Vynikajúci pri snímaní zblízka: najkratšia zaostriteľná vzdialenosť iba 0,19 m umožňuje zaostriť aj zblízka.

Rýchle a nehlučné automatické zaostrovanie: vďaka mimoriadne tichému krokovému motoru a schopnosti bajonetu Nikon Z využiť viac svetla je zaostrovanie rýchle, presné a tiché.

Skvelý na snímanie videosekvencií: zmena uhla záberu pri zaostrovaní je eliminovaná, takže zaostrenie možno upravovať bez viditeľného vplyvu na obrazový uhol.

42 mm pri orezaní na formát DX: pri použití na mirrorless fotoaparáte radu Z formátu DX ponúka tento objektív obrazový uhol ohniskovej vzdialenosti 42 mm.

Jednoduché ovládanie: zaostrenie, clonu, korekciu expozície či citlivosť ISO možno nastaviť pomocou nehlučného ovládacieho prstenca.

Dobre chránený: utesnený na ochranu pred prachom a kvapkami vody.²


¹ Medzi objektívmi NIKKOR Z s pevnou ohniskovou vzdialenosťou pre mirrorless fotoaparáty s vymeniteľnými objektívmi, dostupnými k 18. novembru 2021.

² Nie je zaručené, že objektív bude odolný voči prachu a kvapkajúcej vode vo všetkých situáciách a za každých podmienok.

Zdieľaj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *