Dokumentárny film podľa Martina Páva v Z show

Najnovším hosťom Z show Honzu Kazáka je mladý dokumentarista – režisér Martin Páv. Jeho spolupráca s Nikonom vznikla po tom, čo získal v roku 2020 na festivale v Jihlave za film Vlci na hraniciach ocenenie a domov si odniesol Nikon Z 6. O dva roky skôr mal premiéru jeho režisérsky debut Kibera: príbeh slumu. Momentálne nakrúca pre českú televíziu a pracuje na ďalšom dokumente. Tentokrát o rómskej rodine, na ktorom sa podieľa aj ako kameraman.

Martin vyštudoval na FAMU réžiu hraných filmov. Už počas štúdií vytvoril niekoľko študentských filmov. Keď prišla príležitosť režírovať dokument o najväčšom slume v Afrike Kibera, chytil sa jej. Po mesiacoch nakrúcania vznikol film, ktorým chcel ukázať ľudskú tvár prostredia, v ktorom žijú ľudia na okraji spoločnosti. Film získal cenu divákov na českom dokumentárnom festivale MFDF Jihlava aj zvláštnu cenu poroty na festivale Jeden svet v Bratislave. Premietali ho v Európe aj v Afrike. 

Druhý Martinov úspešný film Vlci na hraniciach nakrútil doma v Česku. Je o vzťahu človeka a prírody, o návrate vlkov do krajiny, kde ich pred 200 rokmi vyhubil človek. Do stretu sa v ňom dostáva ochrana prírody, vďaka ktorej sa opäť vlkom darí a farmári, ktorí chcú chrániť svoje chovy. Vyvstáva otázka, či vôbec dokážu ľudia a vlci v tomto prostredí spolunažívať.

Pozrite si rozprávanie Martina Páva o jeho práci aj o tom, ako využíva svoj mirrorless fotoaparát Nikon:

Zdieľaj

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Meníme sa na Nikon Europe BV

Chceli by sme vás informovať, že sme podstúpili zmenu štruktúry nášho právneho subjektu. Tieto zmeny nebudú mať vplyv na aktuálne ponúkané služby.

ĎALŠIE INFORMÁCIE

Naše oznámenie o ochrane osobných údajov sa zmenilo

Zlepšujeme spravovanie údajov o zákazníkoch v rámci Európy. Odteraz budú naše e-maily odosielané a údaje o zákazníkoch ukladané a spravované centrálne spoločnosťou Nikon Europe BV so sídlom v Holandsku. Táto zmena nám umožní spravovať údaje o zákazníkoch efektívnejšie a bezpečnejšie.

Aktualizované oznámenie o ochrane osobných údajov si môžete prečítať tu.