Do divočiny s Tomášom Hulíkom v Z show

Predpokladám, že čitateľov Nikonblogu nemusím Tomáša Hulíka predstavovať. Jeho fotografie, ale aj filmovú tvorbu poznáte. Všetko sa to začalo, keď ako mladý študent Prírodovedeckej fakulty v Bratislave študoval bobrov a ako sám hovorí, z lenivosti si život bobrov natáčal, pretože sa mu nechcelo si robiť zápisky. Nakoniec vznikol z tohto štúdia rozsiahly a cenný materiál. Otvoril mu dvere do filmárskeho a fotografického sveta, v ktorom úspešne pôsobí. Témam divokej prírody zostáva stále verný. K dokumentom o prírode pribudli aj historické pamiatky a dokonca dokument o problémoch znečistenia, devastácie prírody, neúcte ku kultúre a histórii na Slovensku.

Tomáš má pri tvorbe filmov mnoho rolí – od námetu, cez realizáciu až po finálny výsledok. Mnoho hodín strávil plánovaním, zháňaním prostriedkov, cestovaním, natáčaním či fotografovaním a finálnymi úpravami. Získal mnoho skúseností a vyskúšal rôznu techniku. Momentálne jeho fotovýbave „kraľuje“ Nikon Z 9, ktorý mu plnohodnotne nahradí aj mnohonásobne drahšiu špeciálnu filmovú kameru.

Najnovšia časť Z show Honzu Kozáka vznikla v Bratislave s Tomášom Hulíkom. Urobte si pol hodinku čas a strávte ho počúvaním zaujímavého rozprávania a sledovaním Tomášovej práce. Video nájdete na YouTube kanále Nikon Czech republic:

Zdieľaj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *