Dlhšie v nasadení s novým batériovým gripom

Mirrorless fotoaparáty radu Z sú v ponuke už vyše roka a fotografi už mali dostatok času na to, aby si v praxi overili kvalitu prístrojov aj výstupov. Našli si svoje miesto v brašnách fotografov, aj v mojej. Mnohých spočiatku zaskočila papierovo deklarovaná krátka výdrž batérie 330 obrázkov na nabitie. Tá sa ale v praxi našťastie nepotvrdila a sám bežne na jednu batériu nafotím 600-700 záberov, pri sériovom snímaní aj omnoho viac.

Výdrž vášho fotoaparátu na jedno nabitie teraz môžete zvýšiť ešte viac. Nový batériový grip MB-N10 je určený pre modely Z 6 a Z 7. Je skonštruovaný pre dve lítium-iontové batérie EN-EL15b. Energetická kapacita prístrojov sa tak zvýši približne 1,8x. Pri použití gripu sa podľa technických špecifikácií zvýšil počet vyhotovených snímok na jedno nabitie so Z 7 na približne 610 a so Z 6 na asi 570. Celková dĺžka videozáznamov oboch modelov sa zvýši na 155 minút. Keď si to premietnem na reálne skúsenosti, nemal by byť problém bez výmeny batérií nafotografovať viac ako 1000 snímok.

Funkcia gripu “hot-swap” MB-N10 umožňuje nabíjanie batérie tak povediac za chodu. Vybitú batériu môžete bez prerušenia práce z gripu vybrať a dať znovu nabiť. Fotoaparát naďalej využíva energiu druhej batérie, ak je samozrejme dostatočne nabitá. Funkciu využijete pri nahrávaní dlhších videozáznamov, alebo snímaní časozberov.

Gripy žiaľ nemajú druhú sériu ovládacích prvkov. Keď už nič, aspoň druhá vertikálna spúšť by sa hodila. 

Nabíjanie batérií je možné cez nabíjací sieťový zdroj s pripojeným káblom USB-C. Tento adaptér EH-7P nabíja dve batérie EN-EL15b vložené do batériového gripu MB-N10, ktorý je pripojený k fotoaparátu (fotoaparát musí byť pri nabíjaní vypnutý).

Nové modely mirrorless fotoaparátov skrývajú profesionálnu kvalitu v menšom kompaktnom tele v porovnaní so zrkadlovkami. Pre niekoho veľká výhoda, ale veľa fotografov predsa len uprednostňuje robustnejšie telo, hlavne keď pracujete s väčšími objektívmi, alebo len idete za náročným klientom, pre ktorého je veľkosť fotoprístroja synonymom jeho kvality.

Grip je, rovnako ako modely Z 6 a Z 7, odolný voči prachu a stekajúcej vode.

Zdieľaj

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Meníme sa na Nikon Europe BV

Chceli by sme vás informovať, že sme podstúpili zmenu štruktúry nášho právneho subjektu. Tieto zmeny nebudú mať vplyv na aktuálne ponúkané služby.

ĎALŠIE INFORMÁCIE

Naše oznámenie o ochrane osobných údajov sa zmenilo

Zlepšujeme spravovanie údajov o zákazníkoch v rámci Európy. Odteraz budú naše e-maily odosielané a údaje o zákazníkoch ukladané a spravované centrálne spoločnosťou Nikon Europe BV so sídlom v Holandsku. Táto zmena nám umožní spravovať údaje o zákazníkoch efektívnejšie a bezpečnejšie.

Aktualizované oznámenie o ochrane osobných údajov si môžete prečítať tu.