CEWE Photo Award vstúpil do nového ročníka

Súťaž CEWE Photo Award vstúpila do svojho piateho ročníka. Za svoju krátku históriu sa stala jednou z najpopulárnejších medzinárodných fotografických súťaží. Svedčí o tom rekordný počet súťažných fotografií z minulého ročníka. 600 000 obrazov nášho sveta, 600 000 pohľadov amatérskych aj profesionálnych fotografov, 600 000 vizuálnych výpovedí umelcov.

Motto už aktuálne prebiehajúceho ročníka súťaže je „Náš svet je krásny“. To ponúka úžasný priestor pre fantáziu a vyjadrenie lásky k životu na našej Zemi. Krásu nachádzame všade okolo nás, medzi ľuďmi, v prírode ale aj v krajine, ktorú sme si my ľudia pretvoril podľa svojich predstáv a potrieb. Náš svet je úžasný, nádherný a hodný našej úcty a ochrany. Zachyťte ho, hľadajte nové perspektívy, ukážte nám svoj pohľad na neho. Do konca mája 2023 majú priestor všetci amatérski aj profesionálni fotografi prihlásiť svoje snímky do súťaže až v desiatich kategóriách: Krajina, Ľudia, Príroda, Architektúra a technika, Šport, Varenie a jedlo, Hobby a voľný čas, Zvieratá, Cestovanie a kultúra a Letecké fotografie. Každý účastník môže počas celého trvania súťaže zaslať až 100 fotografií. Každý mesiac budú vyžrebovaní traja výhercovia, z ktorých každý získa poukaz na fotoprodukty CEWE v hodnote 100 eur. Po ukončení súťaže bude vybratých až 1 000 výhercov, ktorí získajú ceny v celkovej hodnote viac ako 250 000 Eur. Navyše za každú zaslanú súťažnú fotografiu venuje spoločnosť CEWE 10 centov na detský vzdelávací projekt organizácie SOS Children´s Villages International.

V minulom ročníku bola zo Slovenska prihlásených 19 855 fotografií od 1965 fotografov. Na Slovensku je súťaž organizovaná pod patronátom Slovenskej federácie fotografov.

„Rekordná účasť viac ako 600 000 fotografií prihlásených do poslednej súťaže a ohlasy svetovej tlače z mnohých krajín nám ukázali, že CEWE Photo Award sa presadila nielen na medzinárodnej profesionálnej fotografickej scéne. Súťaž už dávno oslovila široké spektrum nadšencov fotografie na celom svete a svojím mottom prispieva k tomu, aby sme aj v ťažkých časoch cítili nádej a dôveru,“ zdôrazňuje Dr. Christian Friege, generálny riaditeľ spoločnosti CEWE. „Vzhľadom na prebudenú radosť z cestovania a možnosť objavovať najvzdialenejšie kúty sveta očakávame viac prihlášok do súťaže ako kedykoľvek predtým,“ je presvedčený Friege.

O tom, kto získa prestížne ocenenie CEWE Photo Award 2023 v príslušnej kategórii a kto sa stane celkovým víťazom, rozhodne budúci rok opäť odborná porota.

Viac informácií na cewe.sk

Zdieľaj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *