Ako sa nám fotilo s teleobjektívmi Nikon

19. septembra 2023, pri príležitosti 30. narodenín nášho hlavného partnera na Slovensku, obchodu PRO.Laika, sa zišli nadšenci a fotografi, ktorí radi fotografujú teleobjektívmi. V rámci narodeninového týždňa mal Nikon predvádzací workshop, na ktorom si záujemcovia mohli vyskúšať všetky aktuálne super teleobjektívy pre mirrorless systém Nikon Z.

V sade Janka kráľa sme sa stretli, aby sme si vyskúšali teleobjektívy v reálnych podmienkach, nie iba na predajni. Mali sme krásne modely v podobe dvoch československých vlčiakov a sovy plamienky driemavej vo vzácnej čiernej farbe.

Foto: Julo Kotus
Foto: Diana Primakova

Napriek počiatočným hrozbám nám nakoniec počasie prialo a po lejaku kde tu dokonca vykuklo slniečko. Vďaka predchádzajúcemu výdatnému dažďu bol sad Janka Kráľa takmer ľudoprázdny a to nám vyhovovalo. Mali sme tak dosť času a priestoru vyskúšať kresbu objektívov na chlpoch a perí našich modelov, ale aj na štruktúrach stromov a listoch.

Účastníci workshopu si mohli vyskúšať aj špičkové binokulárne ďalekohľady Nikon radu Monarch a Monarch HG.

Nakoniec sme si vyskúšali aj kontinuálne snímanie a zaostrovanie, ktoré sa ukázalo byť veľmi efektívne a udržiavalo bežúceho vlčiaka zaostreného aj na relatívne krátke vzdialenosti.

Spokojné výrazy účastníkov predvádzacieho workshopu hovorili o všetkom. Nikon Z systém a superteleobjektívy NIKKOR Z sú naozaj rýchle a vyspelé, a sú tak vhodné na wildlife fotografiu každého druhu a rovnako i na šport.

Po workshope sme sa presunuli do PRO.Laika Gallery Restaurant, kde sme si spolu so Števom Condíkom premietli jeho fotografie z ciest a tak trochu chronologicky prešli vývoj jeho fotografie. Števo nakoniec odpovedal na otázky týkajúce sa nielen fotenia a úpravu fotografie, ale aj pohybu v horskom prostredí.

Bol to veľmi vydarený deň a spoločnosť Nikon ďakuje za záujem všetkým účastníkom, ale aj prednášajúcim a diskutujúcim. Údajne by sa z tohto podujatia mohla stať každoročná tradícia, a tomu sa veľmi tešíme.

Foto: Julo Kotus

Vidíme sa na najbližších predvádzačkách a workshopoch Nikon, či už takto u našich partnerovv alebo cez Nikon školu. Dobré svetlo všetkým!

Galéria fotografií z workshopu Diana Primakova a Peter Ľahký

Dokumentačné fotky Julo Kotus

Zdieľaj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *