Ako obstáli tohtoročné prírastky od Nikonu v hodnotení známeho fotoportálu?

S decembrom prichádza čas bilancovať uplynulý rok. Tradične sa aj známe foto-magazíny obzrú za končiacim sa rokom a vyhodnotia novinky, ktoré boli počas roka predstavené a uvedené na trh. Jeden z najsledovanejších portálov DP review, už má svoje redakčné hodnotenie hotové a “ceny” rozdané.

Redakcia zhodnotila rok 2018 ako ideálny čas pre fotografických nadšencov vďaka širokej ponuke skvelých prístrojov, ktoré v tomto roku značky priniesli na trh. Redaktori oceňujú najmä nové mirrorless systémy, skvelú optiku a ďalšie novinky na roky 2018 – 2019.

Pozrieme sa na kategórie, v ktorých výborne obstáli v silnej konkurencii najnovšie modely od Nikonu a komentáre redaktorov k hodnoteniu.

Najlepší kompaktný fotoaparát so vstavaným objektívom

Kandidát na prvenstvo / finalista: Nikon Coolpix P1000

Uchádzačom o víťazstvo medzi kompaktami sa v tomto roku stal Nikon P1000 s obrovským rozsahom ohniskových vzdialeností 24 – 3000mm. Objektív Pé Tisícky je ohromný vzhľadom k veľkému rozsahu, je schopný zachytiť všetko od rozsiahlej krajiny až po povrch mesiaca a to aj vďaka efektívnemu systému stabilizácie obrazu. Masívny model P1000 nie je síce ideálny pre každého, ale s jeho dlhým objektívom sa dá pri fotení urobiť niekoľko unikátnych trikov. 🙂

Najlepší video – fotoaparát pre nadšencov

Kandidát na prvenstvo / finalista: Nikon Z 6 

Nikon Z 6 ponúka nižšie 24MP rozlíšenie oproti 46MP vlajkovej lodi Z 7, ale čistejšie video bez skreslenia a o niečo lepšiu citlivosť autofukusu pri slabom osvetlení. S účinnou vstavanou stabilizáciou a bajonetom s obrovskými možnosťami využitia ďalších objektívov je Nikon Z 6 veľmi atraktívnym “hybridným” fotoaparátom na fotografovanie a zachytávanie videa a zároveň najpresvedčivejším Nikon fotoaparátom na točenie videa.

Najlepší vstupný fotoaparát s vymeniteľnými objektívmi

Kandidát na prvenstvo / finalista: Nikon D3500

Nikon D3500 je menším updatom skoršieho modelo D3400 a stále si zachováva skvelý 24MP senzor svojho predchodcu. Napriek tomu, že D3500 je základným modelom, držanie je veľmi dobré vďaka redizajnu a hlbšiemu gripu. D3500 je pre každého, kto hľadá prvý lacnejší fotoaparát, s ktorým by sa učil a rástol.

Najlepší profesionálny fotoaparát s vymeniteľnými objektívmi

Víťaz: Nikon Z 7

Nikon Z 7 predstavuje začiatok novej éry pre významného japonského výrobcu fotoaparátov, ktorý debutuje s novými full-frame mirrorless fotoaparátmi s bajonetom Z. S väčším priemerom ako F-bajonet z päťdesiatych rokov a kratšou vzdialenosťou bajonetu od senzora, Z bajonet je navrhnutý tak, aby odolal nárokom aj v budúcnosti.

Podobne ako model D850 ponúka  Z 7 osvedčený 46MP senzor, spoľahlivé Nikon ovládanie, zlepšenie vlastností a nastavení výkonného 4K videa s pôsobivým zaostrovaním. Aj keď by automatické zaostrovanie pri fotografiách mohlo byť ešte vylepšené, Z 7 signalizuje veľké odhodlanie spoločnosti Nikon do budúcnosti.

Zdroj: www.dpreview.com

Zdieľaj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *