Zabudnite na nástražné systémy a snímajte automaticky Nikonom Z 9

Tí, ktorí sa venujete wildlife či športovej fotografii, alebo aj dokumentárnej fotografii či reportáži, určite poznáte rôzne systémy na automatické diaľkové odpaľovanie fotoaparátu pomocou pohybových senzorov. Ak ich aj nepoznáte, určite ste o takých počuli. Na takoom princípe fungujú aj populárne fotopasce, ktoré však neponúkajú kvalitný obraz. Určite poznáte množstvo krásnych fotografií, ktoré boli vyhotovené pomocou diaľkovej spúšte, napríklad rybárik riečny sediaci na konári zachytený širokouhlým objektívom z bezprostrednej blízkosti. Doteraz to bolo výsadou technicky zdatných fotografov, ktorí boli schopní zabezpečiť si a nainštalovať takéto nástražné systémy a spojiť ich so svojim fotoaparátom. Nikon dnes prvýkrát umožňuje používateľom svojich fotoaparátov, aby mali takúto funkciu priamo vo fotoaparáte a snímali automaticky bez prítomnosti fotografa v najvyššej kvalite obrazu, ktorú ponúka vlajkový model Nikon Z 9!

Áno tento nový firmvér pridáva do ponuky automatickú aktiváciu spúšte, ktorú môžete nastaviť troma spôsobmi. Fotoaparát začne fotografovať alebo snímať video, keď sa v obraze objaví akýkoľvek pohyb, alebo sa objekt pohybuje v nastavenom rozmedzí vzdialenosti, alebo keď fotoaparát automaticky deteguje objekt a to človeka, zviera alebo vozidlo.

Toto je určite najzaujímavejšia nová funkcia, ktorú táto veľká aktualizácia ponúka. No to nie je všetko. Nový firmvér ponúka aj vylepšené 3 d kontinuálne sledovanie objektu, ktorý je dosť malý na to, aby ho fotoaparát detegoval automaticky. Firmvér rovnako pridáva do ponuky fotoaparátu viac možností si ho prispôsobiť a priradiť tlačidlám ďalšie funkcie, ktoré chcete mať okamžite pod palcom.

Link na stiahnutie nového firmvéru nájdete na stránkach výrobcu.

Nech sa páči, tlačová správa.

NIKON UVÁDZA FIRMVÉR VERZIE 4.00 PRE PLNOFORMÁTOVÝ MIRRORLESS FOTOAPARÁT NIKON Z 9

Amsterdam, Holandsko, 13. júna 2023: Spoločnosť Nikon dnes oznamuje uvedenie najnovšieho firmvéru verzie 4.00 pre svoj vlajkový model – plnoformátový mirrorless fotoaparát Nikon Z 9.

Táto aktualizácia prináša niekoľko nových funkcií na snímanie statických snímok aj videosekvencií, ako aj vylepšené funkcie ovládania a zobrazovania, ktorými spoločnosť reaguje na potreby používateľov.

Nová funkcia Automatická aktivácia spúšte umožňuje automatické snímanie fotografií a videa bez prítomnosti fotografa podľa nastavených kritérií vrátane detekcie (akéhokoľvek) pohybu, pohybu objektu v nastavenom limite vzdialenosti od fotoaparátu, alebo rozpoznania objektu (človek, zviera, vozidlo). Používateľom to umožní snímať na diaľku, ako aj snímať z rôznych uhlov bez toho, aby museli byť priamo pri fotoaparáte. Novú funkciu bude možné použiť aj s funkciou Snímanie pred stlačením spúšte na spoľahlivejšie zachytenie rozhodujúcich okamihov.

Aktualizácia firmvéru ďalej zlepšuje funkcie snímania videa fotoaparátu Z 9 rozšírením minimálnej citlivosti ISO na možnosť Nízka 2 v režime N-Log, čo umožňuje lepšie vykreslenie detailov v tieňoch. Zvýši sa aj počet dostupných možností nastavenia funkcie Digitálne priblíženie Hi-Res, čo fotografom umožní presnejšie ovládanie.

Aktualizovaný bol aj AF systém Nikonu Z 9 tak, aby ponúkal spoľahlivejšie kontinuálne zaostrovanie pri použití 3D sledovania aj na malé objekty, ktoré nie sú rozpoznateľné funkciou Detekcia objektu. Firmvér tiež pridáva viac možností do funkcie Oneskorenie expozície, ktorá pomáha znížiť rozmazanie spôsobené chvením fotoaparátu pri použití statívu.

Boli tiež vylepšená ovládateľnosť a zobrazovanie fotoaparátu Z 9 vrátane vyššieho počtu funkcií, ktoré možno priradiť ovládacím prvkom. Pri manuálnom zaostrovaní využijete zobrazenie približnej vzdialenosti na indikátore zaostrovacej vzdialenosti a po novom si môžete vybrať z piatich zvukov spúšte, pre ktoré je možné upraviť hlasitosť podľa potreby.

Zdieľaj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *