Výstava Hynka Čermáka: Nik On Art

Nikon Photo Gallery uvádza od 8. novembra výstavu fotografií Hynka Čermáka – Nik On Akt. Séria fotografických aktov prezentuje nielen pohľad známeho herca na ženskosť, ale tiež jeho snahu pomáhať dobrej veci.

“Akty fotím už mnoho rokov a musím povedať, že ma to veľmi baví. Fotky z výstavy sa snažím predávať v rámci boja proti rakovine prsníka. Jednoducho prsník za prsník. Ale kvalitu fotiek nepreceňujem, myslím, že sa z deväťdesiatich percent predali preto, že som ich fotil ako populárny herec a peniaze idú na dobrú vec.” hovorí skromne autor.

Hynek Čermák vyštudoval technický odbor na SOU a maturoval ako mechanik, jeho herecká kariéra aj fotografické dielo, ale jasne hovorí o tvorivých génoch. Pochádza totiž z rodiny výtvarníkov, matka a otec sú absolventi výtvarnej školy na Hollarovom námestí a sestra vyštudovala fotografiu. Hynkov otec, Bedřich Čermák, pracoval s aktami vo svojich dielach veľmi často. Rovnako jeho matka, Jarmila Hannah Čermáková, necháva ženskú nahotu a materstvo ako výraz nádeje a slobody vyniknúť vo svojich obrazoch a básňach.

Akokoľvek sa môže zdať, že je to iba erotický symbol, autor dúfa, že divák pocíti aj odvahu, pokoru a somozrejmosť, ktorou nahota inšpiruje. A fascinujúcu možnosť zastaviť čas, ktorú ponúka práve tvorba aktu. Hovorí sa, že herci majú jemnú dušu. Hoci Hynek Čermák hráva väčšinou drsných mužov, k ženám sa správa ako k bohyniam. Pri svojej záľube vo fotografovaní rád presviedča ženy, že sú krásne. Vznikajú tak nádherné fotografie, ktoré pomáhajú.

“Akt je o dôvere medzi fotografom a modelom, o dialógu medzi človekom a človekom. O zastavení času, o splnení snov. O odvahe odhaliť sa, lebo nahota na fotografii hovorí o nahote fotografa. O technike, ktorá nás dnes ovláda a my sme jej dali život. Akt je o tých, ktoré dali život nám.” dopĺňa Hynek svoje motto.

Výstava fotografií Hynka Čermáka Nik On Akt potrvá v Nikon Photo Gallery do 9. decembra 2018.

Hynek Čermák – Nik On Akt

8.11. – 9.12.2018

Nikon Photo Gallery, Újezd 19, Praha 1 – Malá Strana

Otváracie hodiny:  utorok – nedeľa, 12:00–19:00

Vstupné zdarma

www.nikonphotogallery.cz

Zdroj: Tlačová správa Nikon

Zdieľaj

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Meníme sa na Nikon Europe BV

Chceli by sme vás informovať, že sme podstúpili zmenu štruktúry nášho právneho subjektu. Tieto zmeny nebudú mať vplyv na aktuálne ponúkané služby.

ĎALŠIE INFORMÁCIE

Naše oznámenie o ochrane osobných údajov sa zmenilo

Zlepšujeme spravovanie údajov o zákazníkoch v rámci Európy. Odteraz budú naše e-maily odosielané a údaje o zákazníkoch ukladané a spravované centrálne spoločnosťou Nikon Europe BV so sídlom v Holandsku. Táto zmena nám umožní spravovať údaje o zákazníkoch efektívnejšie a bezpečnejšie.

Aktualizované oznámenie o ochrane osobných údajov si môžete prečítať tu.