Vstúpte do sveta full-frame mirrorless fotografie s novým Nikonom Z 5 a objektívom NIKKOR Z 24 –  50 mm f/4 – 6,3

Amsterdam, Holandsko, 21. júla 2020: Spoločnosť Nikon dnes predstavuje nový základný full-frame fotoaparát, ďalšieho člena rodiny mirrorless fotoaparátov Nikon Z. Fotoaparát Nikon Z 5 je odolný, ľahký a užívateľsky príjemný. Je vynikajúcou príležitosťou pre každého, kto chce vstúpiť do sveta full-frame mirrorless fotografie. Spolu s fotoaparátom predstavuje aj objektív NIKKOR Z 24 – 50 mm f/4 – 6,3: najkompaktnejší a najľahší plnoformátový mirrorless objektív so zoomom k dnešnému dňu.¹ Je dokonalým spoločníkom pre fotoaparát Nikon Z 5 a voľbou pre všetkých tvorcov používajúcich fotoaparáty Nikon Z, ktorí chcú skutočne kompaktný full-frame zoom.

Fotoaparát Nikon Z 5 je základným modelom umiestneným pod fotoaparátmi Nikon Z 7 a Z 6 a tomu napovedajú aj jeho špecifikácie.

Oproti Z 6 nemá niekoľko funkcií či vybavení. Jeho telo je síce utesnené voči nepriaznivým vplyvom počasia, ale predná a zadná strana je z kvalitného polykarbonátu oproti magnéziovej zliatine u Nikonu Z 6. Dnešné polykarbonáty sú však vlastnosťami a splnením účelu porovnateľné s kovom alebo zliatinami kovu. Z 5 je ochudobnený aj stavovým displejom na vrchu tela a  4K video natáča len s crop faktoroom 1,7x. To je asi najpodstatnejší rozdiel oproti Z6, ktorý sa dotkne užívateľa zameraného na video. Z 5 je tak primárne určený pre každého, kto chce začať objavovať svet plnoformátovej fotografie, využívať špičkové objektívy NIKKOR Z. S nimi statické snímky alebo videosekvencie 4K získavajú vzrušujúce nové úrovne detailov, hĺbky a farieb.

Vďaka plnoformátovému snímaču CMOS s rozlíšením 24,3 Mpx, ktorý naplno využíva schopnosti ultraširokého bajonetu Nikon Z zachytiť viac svetla, možno získať čisté snímky s ohromujúcim dynamickým rozsahom aj pri vysokých hodnotách citlivosti ISO. Systému Hybrid-AF s 273 bodmi fotoaparát vďačí za presné zaostrenie v celom obrazovom poli. Rovnaký elektronický hľadáčik ako v renomovaných fotoaparátoch Z 6 a Z 7 poskytuje ultra ostrý obraz. Duálny slot na karty ponúka flexibilné úložisko a povestná ergonómia radu Nikon Z vrátane hlbokého gripu zabezpečuje jednoduchú manipuláciu. Fotoaparát je možné napájať aj prostredníctvom rozhrania USB² – to je ideálne napríklad pri nahrávaní dlhej time-lapse videosekvencie!

Nikon Z 5 je kompatibilný so všetkými svetelnými plnoformátovými objektívmi NIKKOR Z od spoločnosti Nikon, od širokouhlých až po teleobjektívy. A super-prenosný objektív NIKKOR Z 24 – 50 mm f/4 – 6,3 je súčasťou základnej súpravy fotoaparátu a objektívu. Tento všestranný nový štandardný objektív so zoomom je malý a ostrý a pokrýva najpopulárnejšie ohniskové vzdialenosti, pričom poskytuje vynikajúci výkon pri snímaní fotografií aj videosekvencií. Nikon Z 5 je tiež plne kompatibilný s bajonetovým adaptérom FTZ, ktorý umožňuje používať objektívy NIKKOR s bajonetom Nikon F bez straty obrazovej kvality.

Jordi Brinkman, produktový manažér pre spoločnosť Nikon Europe, povedal: „Fotoaparát Nikon Z 5 a objektív NIKKOR Z 24 – 50 mm ponúkajú fantastickú príležitosť objaviť výhody plnoformátového fotografovania so systémom Nikon Z. Od bohatších farieb po väčšiu hĺbku obrazu – získate úžasnú kvalitu Nikon Z v unikátnom prenosnom vyhotovení. To je ideálny spôsob, ako si rozšíriť kreativitu a vytvoriť plnoformátové snímky, po akých ste vždy túžili.”

Spoločnosť Nikon bude naďalej pokračovať v rozširovaní ponuky objektívov NIKKOR Z o výkonné objektívy stimulujúce tvorivosť fotografov. Neskôr v tomto roku bude uvedený objektív NIKKOR Z 14 – 24 mm f/2,8 S. K dispozícii je aj aktualizovaný plán uvedenia nových objektívov NIKKOR Z na trh.

Rozšírte svoje kreatívne možnosti. Nikon Z 5.

Ohromujúca obrazová kvalita radu Nikon Z: ultraširoký bajonet Nikon Z, výkonný procesor EXPEED 6 a plnoformátový snímač CMOS s rozlíšením 24,3 Mpx a rozsahom citlivosti ISO 100 – 51 200.

Malá súprava, veľkolepé výsledky: súčasťou základnej súpravy fotoaparátu Z 5 a je super-prenosný objektív NIKKOR Z 24 – 50 mm f/4 – 6,3.

Hybridné automatické zaostrovanie s 273 zaostrovacími bodmi: poskytuje plynulé, rýchle a presné zaostrovanie v celom obrazovom poli. Funkcia Eye-Detection AF zaostruje na oči a zabezpečuje dokonalé portréty ľudí. Funkcia Animal-Detection AF robí to isté pri fotografovaní mačiek a psov.

5-osová stabilizácia obrazu zabezpečuje ostré fotografie a stabilné video.

Ultra ostrý elektronický hľadáčik s rozlíšením 3 690 000 bodov nenechá nič mimo záber. Hlavné nastavenia ako expozícia, citlivosť ISO a vyváženie bielej sa aplikujú v náhľade v reálnom čase.

Ergonómia radu Nikon Z: hlboký grip dáva pocit istoty a hlavné ovládacie prvky sú ergonomicky rozmiestnené.

Odolný a zároveň ľahký: telo zo zliatiny horčíka je utesnené proti prachu a vlhkosti.

Duálny slot na karty, napájanie cez USB: podporuje rýchle karty SD UHS-II a batériu vo fotoaparáte môžete nabíjať (fotoaparát vypnutý) alebo fotoaparát napájať cez USB².

Výklopný dotykový displej: dotykom zaostríte a zhotovíte snímku a dvojitým klepnutím zobrazíte 100 % priblíženie oblasti snímky.

Plynulé videosekvencie v kvalite 4K: plnoformátové objektívy NIKKOR Z prinášajú oku lahodiacu hĺbku ostrosti. Vytvárajte dramatické time-lapse videosekvencie a počas filmovania zhotovujte statické snímky.

Vstavaný modul Wi-Fi® a Bluetooth®. Aplikácia SnapBridge od spoločnosti Nikon umožňuje jednoduchý prenos snímok a videosekvencií, alebo premeniť vaše inteligentné zariadenie na vzdialený monitor a ovládač.

Buďte odvážni. Buďte slobodní. NIKKOR Z 24 – 50 mm f/4 – 6,3.

Superprenosný plnoformátový objektív so zoomom: pokrýva všestranný rozsah ohniskových vzdialeností od širokouhlého objektívu (24 mm) po štandardný objektív (50 mm) a umožňuje použitie 52 mm filtrov.

Zasúvateľný dizajn: objektív jednoducho vysuniete alebo zasuniete otočením prstenca zoomu.

Obrazová kvalita Nikon Z: snímky sú nádherne ostré a rovnomerne osvetlené v celom obrazovom poli.

Bohaté farby: optické prvky zo skla ED a asférické optické prvky minimalizujú skreslenie v celom rozsahu zoomu. 

Konštantná minimálna vzdialenosť zaostrenia: iba 0,35 m v celom rozsahu ohnísk.

Skvelý na videosekvencie: zaostrovanie je tiché a zmena uhla záberu pri zaostrovaní je minimálna, čo prispieva k profesionálnym výsledkom. 

Prispôsobiteľný ovládací prstenec: môžete ho použiť na nastavenie clony, korekciu expozície alebo nastavenie citlivosti ISO.


Najkratší a najľahší štandardný objektív so zoomom pre plnoformátové mirrorless fotoaparáty s vymeniteľnými objektívmi k 21. júlu 2020.
2 Vyžaduje sa kábel USB typ C – typ C.

Odporúčané ceny produktov:

Set Nikon Z 5 + NIKKOR Z 24 – 50 mm f/4 – 6,3:    1 819,- Eur

Set Nikon Z 5 + NIKKOR Z 24 – 50 mm f/4 – 6,3 + FTZ adaptér:    1 979,- Eur

NIKKOR Z 24 – 50 mm f/4 – 6,3:    449,- Eur

Zdieľaj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *