TOP 10 v roku 2017

Milí priatelia, tak ako minulý rok, aj tento vám prinášame krátke zhrnutie toho, čo sa vám minulý rok na blogu najviac páčilo.

Trikrát o bleskoch

Zdá sa, že téma externých bleskov vo vás zarezonovala. Po zdatne čítanom článku spojenom s testom nového externého blesku Nikon SB-5000 ste najviac klikali a čítali článok o majstrovi práce s externými bleskami Joe McNallym. Do prvej päťky sa dostal aj vtipný článoček o rýchlej produktovej fotke s núdzovým riešením – vo vani. Takže sa zdá, že téma svetla a externých bleskov vás zaujíma. Je to pre mňa dôležitá informácia, nakoľko s externými bleskami pracujem rád a môžeme sa tejto téme venovať aj častejšie. Všetky tri články o bleskoch a ich použití nájdete na nasledujúcich linkoch.

https://www.nikonblog.site/ked-externy-blesk-supluje-studio-nikon-sb-5000/

https://www.nikonblog.site/tri-krat-joe-mcnally-s-bleskami-nikon/

https://www.nikonblog.site/rychla-produktova-fotografia-vo-vani/

Štyrikrát o nových fotoaparátoch

Technológie vás určite zaujímajú a technika zvlášť na strednej a najvyššej úrovni. Preto najčítanejšími článkami so sekcie technika boli recenzia stredného a populárneho modelu Nikon D5600 a predstavenie Nikonu D7500 a samozrejme najväčšej novinky úspechu značky Nikonu D850.

https://www.nikonblog.site/david-telom-golias-obrazom-nikon-d5600/

https://www.nikonblog.site/rychlik-v-strednej-triede-novy-nikon-d7500-je-tu/

https://www.nikonblog.site/som-nikon-d850/

https://www.nikonblog.site/najvsestrannejsia-zrkadlovka-nikon-d850/

Polemika na tému photoshop

Nie je čudné, že do prvej desiatky sa prebojoval aj článok na tak trochu kontroverznú tému o úprave fotografií v počítači a o miere, kedy hovoríme o fotke a kedy sa z fotky stáva grafika či vizuálne dielo. Oproti dosť drsnej diskusie, ktorá prebehla na facebooku, čitatelia, ktorí komentovali článok boli korektní.

https://www.nikonblog.site/ste-fotografom-alebo-tvorcom-vizualneho-obsahu-pohranicna-debata-o-fotografii-a-grafike/

Rozhovor víťazkou Nikon Photo Contest Annou Opinovou bol najpopulárnejším rozhovorom v roku 2017 a nečudujem sa. Mladá fotografka so správnymi názormi a sviežim elánom je príjemným spestrením a prekvapením na fotoscéne. Gratulujem ešte raz. 🙂

https://www.nikonblog.site/hladam-hlbku-pocitu-nie-ostrosti-anna-opinova/

Najlepší objektív na záver

Objektívy sú pre fotografa veľmi dôležité. Objektív, ktorý je jeden z najrýchlejších, najpresnejších a najostrejších a zároveň má očarujúci bokeh, si ma okamžite získal. A zdá sa, že aj vás. Bol to v článkoch najpopulárnejší objektív v roku 2017 a právom mu patrí miesto v 10-tke najčítanejších článkov.

https://www.nikonblog.site/ked-je-tazko-ostat-neutralnym-nikkor-af-s-70-200mm-f28-e-fl-ed-vr-v-praxi/

Ďakujem vám za to, že ste si nikonblog.site obľúbili tak, že ste si ho mnohí pridali medzi domovské stránky a do záložiek. Niektorí čítate blog len sporadicky a niektorí naň náhodne zablúdite. Či patríte do tej alebo onej skupiny, želám vám všetko dobré do nového roku 2018, veľa lásky, porozumenia, pohody a krásnych fotografických zážitkov. Teším sa na vás tu na stránkach nikonblog.site. 🙂

Zdieľaj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *