TOP 10 v roku 2017

Milí priatelia, tak ako minulý rok, aj tento vám prinášame krátke zhrnutie toho, čo sa vám minulý rok na blogu najviac páčilo.

Trikrát o bleskoch

Zdá sa, že téma externých bleskov vo vás zarezonovala. Po zdatne čítanom článku spojenom s testom nového externého blesku Nikon SB-5000 ste najviac klikali a čítali článok o majstrovi práce s externými bleskami Joe McNallym. Do prvej päťky sa dostal aj vtipný článoček o rýchlej produktovej fotke s núdzovým riešením – vo vani. Takže sa zdá, že téma svetla a externých bleskov vás zaujíma. Je to pre mňa dôležitá informácia, nakoľko s externými bleskami pracujem rád a môžeme sa tejto téme venovať aj častejšie. Všetky tri články o bleskoch a ich použití nájdete na nasledujúcich linkoch.

Keď externý blesk supluje štúdio. Nikon SB-5000

Tri krát Joe McNally s bleskami Nikon

Rýchla produktová fotografia vo … vani.

Štyrikrát o nových fotoaparátoch

Technológie vás určite zaujímajú a technika zvlášť na strednej a najvyššej úrovni. Preto najčítanejšími článkami so sekcie technika boli recenzia stredného a populárneho modelu Nikon D5600 a predstavenie Nikonu D7500 a samozrejme najväčšej novinky úspechu značky Nikonu D850.

Dávid telom, Goliáš obrazom. Nikon D5600

Rýchlik v strednej triede. Nový Nikon D7500 je tu

Som Nikon D850!

Najvšestrannejšia zrkadlovka, Nikon D850

Polemika na tému photoshop

Nie je čudné, že do prvej desiatky sa prebojoval aj článok na tak trochu kontroverznú tému o úprave fotografií v počítači a o miere, kedy hovoríme o fotke a kedy sa z fotky stáva grafika či vizuálne dielo. Oproti dosť drsnej diskusie, ktorá prebehla na facebooku, čitatelia, ktorí komentovali článok boli korektní.

Ste fotografom, alebo tvorcom vizuálneho obsahu? Pohraničná debata o fotografii a grafike

Rozhovor víťazkou Nikon Photo Contest Annou Opinovou bol najpopulárnejším rozhovorom v roku 2017 a nečudujem sa. Mladá fotografka so správnymi názormi a sviežim elánom je príjemným spestrením a prekvapením na fotoscéne. Gratulujem ešte raz. 🙂

Hľadám hĺbku pocitu, nie ostrosti… Anna Opinová

Najlepší objektív na záver

Objektívy sú pre fotografa veľmi dôležité. Objektív, ktorý je jeden z najrýchlejších, najpresnejších a najostrejších a zároveň má očarujúci bokeh, si ma okamžite získal. A zdá sa, že aj vás. Bol to v článkoch najpopulárnejší objektív v roku 2017 a právom mu patrí miesto v 10-tke najčítanejších článkov.

Keď je ťažko ostať neutrálnym… Nikkor AF-S 70-200mm f/2,8 E FL ED VR v praxi

Ďakujem vám za to, že ste si nikonblog.sk obľúbili tak, že ste si ho mnohí pridali medzi domovské stránky a do záložiek. Niektorí čítate blog len sporadicky a niektorí naň náhodne zablúdite. Či patríte do tej alebo onej skupiny, želám vám všetko dobré do nového roku 2018, veľa lásky, porozumenia, pohody a krásnych fotografických zážitkov. Teším sa na vás tu na stránkach nikonblog.sk. 🙂

Zdieľaj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *