„The Moments“: Na ceste za snom

Veľké túžby a veľké emócie. Mať sny je nádherne ľudské. Veľké sny nás sprevádzajú životom. Usídlia sa v našej mysli a neodchádzajú. Dodávajú nám obrovskú silu pracovať, aby sme ich dosiahli, aby sa stali skutočnosťou.

Dostať emócie do filmu je umenie. Dobrý kameraman a vhodná technika v jeho rukách je skvelým začiatkom. Hyougo Mitsuoka nakrútil krátky film o veľkej túžbe a ľudskej sile, neoblomnosti ísť si za svojím cieľom. Príbeh mladej ženy, tanečnice, jej bolesti, sklamania, námahy a energie vždy opäť vstať a ísť ďalej pretkaný retrospektívnymi zábermi dievčatka. Pastelový detský svet, nôžky obuté v drobných piškótach, široká suknička, korunka na hlave a prvé baletné kroky, otočky, výskoky… Detskú hru strieda realita, kontrastné farby, drina, únava a slzy.

Predošlé
Ďalšie

Aj ja mám doma dve malé baby. Podobajú sa, ale len na prvý pohľad. Inak sú úplne odlišné. Jedna si užíva každý okamih, druhá nad všetkým príliš premýšľa. Je úžasné sledovať, ako žijú od malička svoje vlastné životy, ako spoznávajú svoju osobnosť a učia sa žiť s tým, čo dostali do vienka. Ako postupne prichádzajú a odchádzajú sny a čo sú ochotné pre ne spraviť.  Som zvedavý, ako sa to všetko raz vyvinie. 

Obuvníkove deti chodia bosé, ale niekedy si treba nájsť čas na budúce spomienky. Možno z nich raz vyskladám ich cestu za naplnením snov. 🙂

Foto: Julo Kotus | Nikon Z 6 | NIKKOR Z 35mm F/1.8 S
Foto: Julo Kotus | Nikon Z 6 | NIKKOR Z 35mm F/1.8 S

Film “The Moments” v réžii Hyougo Mitsuoka bol nakrútený na mirrorless systém Nikon Z. Striedanie uhlov záberu, dynamika scén, detaily, protisvetlo, tma, všetko nádhere hrá a to aj vďaka objektívom novej série S, ktoré boli pri natáčaní použité.

"Nie je jednoduché, aby objektívy dosiahli vysoké rozlíšenie a zároveň krásny bokeh pri maximálnej clone. NIKKOR Z 58mm f/0.95 S Noct má výnimočný bokeh a zároveň vynikajúc ostrosť aj pri úpnom odclonení. Hĺbka ostrosti pri clone f/0,95 je extrémne malá. Pri zaostrení na modelkine mihalnice ostrosť postupne na lícach a čeľustiach klesá. Vytvára dojem hĺbky - dáva tretí rozmer dvojrozmerného obrázku,"

hovorí Hyougo Mitsuoka.

Zdieľaj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *