Súťaž Fotka Nikonblogu 2024 štartuje

Milí priatelia, aj tohto roku pre vás organizujeme krásnu fotografickú súťaž pomlčka fotka Nikonblogu 2024. Rokmi naša súťaž prešla rôznymi zmenami – od fotky týždňa, cez fotku mesiaca s malými cenami, až sa nakoniec vykryštalizovala do celoročnej súťaže o peknú a hodnotnú cenu so šiestimi dvojmesačnými kolami ocenenými drobnými Nikon predmetmi. A takto bez zmien vstupujeme aj do roku 2024.

Hlavná výhra full frame Nikon Z f (telo)

Oh pardon, akože bez zmien? Myslím si, jednu dôležitú zmenu máme a tou je zvýšenie hodnoty našej celoročný výhry. Doteraz sme vždy hrali o cenu v hodnote približne 1000 €. V minulom roku to bol krásny a štýlový APSC (DX) fotoaparát Nikon Z fc. Našou celoročnou výhrou však v roku 2024 bude úžasný štýlový avšak výkonný a oceňovaný full frame fotoaparát Nikon Z f (telo) v hodnote 2400 €! Tak čo, stojí to za to?  Myslím si áno a sám by som sa do tej súťaže, keby som mohol, zapojil.

Šesť kôl = šesť tém

Nech sa páči, toto sú témy, ktoré nás v tomto roku čakajú. Zverejňujeme ich všetky už teraz, aby ste si fotky mohli fotiť a pripravovať počas celého roka.

  1. kolo (január, február) – Čiernobiele zátišie
  2. kolo (marec, apríl) – Objavujeme siluety
  3. kolo (máj, jún) – Prebúdzanie
  4. kolo (júl, august) – Moje dni oddychu
  5. kolo (september, október) – Zvieratá v zoo
  6. kolo (november, december) – Športová reportáž (séria)


Podrobné zadanie a popis témy zverejníme každý 2 mesiac a 1 tému nájdete samozrejme už v tomto článku.

Foto: Róbert Ragan, Tibor Cibira, Jozef Fekete, Jan Longr Knot, Marina Podrez (Unsplash)

Čiernobiele zátišie

1. kolo (január – február 2024)

Čiernobiele zátišie patrí medzi klasické fotografické témy, avšak rozhodne sa o ňom nedá tvrdiť, že by to snáď bola zastaralá téma, či bola už vyčerpaná. Zátišie nie je témou závislou od času, patrí rovnako do 21. storočia ako do doby, keď fotografia ešte len vznikala. Neznamená to ale, že ho nemôžete pojať moderne, odvážne, kreatívne, s vlastným nápadom.

Fotka musí byť samozrejme čiernobiela, to vyplýva zo samotného názvu témy. Máte však voľnosť v tom, či vyfotíte nájdené zátišie alebo si ho naaranžujete sami. Zátišie môžete nájsť aj vo svojom archíve, ale prosíme nenahrávajte zátišia, ktoré ste už do Fotky Nikonblogu v minulosti poslali. Povzbudzujeme vás však k tomu aby ste tvorili a fotili skôr, ako sa prehrabávali v archívoch. Aby ste si jednoducho súťaž užili aj samotným fotením.

Inšpirovať sa môžete napríklad českým klasikom Jozefom Sudkom či avantgardistom Jaromírom Funke. Krásne čiernobiele minimalistické sú fotky ľalií Roberta Mapplethorpa. Google vám pomôže.

Svoje súťažné fotografie (maximálne 7 v tomto kole) nahrávajte ako komentár do príslušného príspevku vo facebookovej skupine Nikon, uzávierka je 29. februára – máte teda dostatok času so svojim čiernobielym zátiším venovať.

Autori troch najlepších fotografií 1. kola Fotky Nikonblogu 2024 získavajú od spoločnosti Nikon praktickú žltočiernu osušku s neprehliadnuteľným logom Nikon a… postupujú do celoročného finále, v ktorom „sa hrá“ o hlavnú cenu – Nikon Z f. Tešíme sa na vaše čiernobiele zátišia!

Podrobné podmienky súťaže Fotka Nikonblogu SK 2024

Pravidlá a podmienky celoročnej súťaže nájdete tu: https://www.nikonblog.sk/podmienky-fotografickej-sutaze-fotka-nikonblogu-2024/

Zdieľaj

Jeden komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *