Stromovka medzi večerom a nocou, Rudolf Jung

Nikon Photo Gallery uvádza od 23. marca 2017 pre verejnosť výstavu fotografií českého fotografa Rudolfa Junga z cyklu Stromovka medzi večerom a nocou (2006 – 2017).

Rudolf Jung sa narodil a stále žije v Prahe. Začal fotografovať asi v 16 rokoch, aby dokumentoval život v prostredí športového lietania. Neskôr rozšíril témy na krajinu, dokument a portrét. V rokoch 1980 až 1983 absolvoval Inštitút výtvarnej fotografie (IVF) a následne v rokoch 1985 – 1994 FAMU (prof. ŠMOK a prof. Vojtěchovský). Má za sebou 29 samostatných výstav a viac než 40 spoločných. Dnes sa venuje figurálnej fotografii (Fragmenty), umeleckému portrétu, leteckej fotografii, dokumentuje nenápadné zmeny mesta Prahy (Vonkajšie a vnútorné periférie Prahy). Je členom Asociácie profesionálnych fotografov a Spolku M.

Stromovka 056

Výstava fotografií „Stromovka – medzi večerom a nocou“ je dlhodobou výpoveďou o súžití fotografa s jedným zo zásadných kusov prírody uprostred Prahy, výpoveďou o jeho rozhovore s priestorom Stromovky a jej artefaktmi na pomedzí večera a noci. Cyklus vznikal v priebehu posledných 10 rokov, prelína sa v ňom práca nielen na klasických čiernobielych materiáloch, no tiež práca využívajúca nové digitálne technológie. Táto výstava je výberom oboch a snaží sa zachytiť priestor Stromovky v dobe, kedy park ľudia v neskorých hodinách opúšťajú, a Stromovka je na krátku dobu vrátená sama sebe.

Fotografováno v Pražské Stromovce
Na otázku, čo by rád fotografoval, Rudolf Jung odpovedá: „Je to zložitejšie. Ako tvrdil profesor Šmok fotografia je reč, ktorá hovorí niečo obrazom. Takže, keď chcem niečo povedať, poviem to takto. Keď nemám čo povedať, som ticho.”
Výstava v Nikon Photo Gallery potrvá do 1. mája 2017.

Zdieľaj

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Meníme sa na Nikon Europe BV

Chceli by sme vás informovať, že sme podstúpili zmenu štruktúry nášho právneho subjektu. Tieto zmeny nebudú mať vplyv na aktuálne ponúkané služby.

ĎALŠIE INFORMÁCIE

Naše oznámenie o ochrane osobných údajov sa zmenilo

Zlepšujeme spravovanie údajov o zákazníkoch v rámci Európy. Odteraz budú naše e-maily odosielané a údaje o zákazníkoch ukladané a spravované centrálne spoločnosťou Nikon Europe BV so sídlom v Holandsku. Táto zmena nám umožní spravovať údaje o zákazníkoch efektívnejšie a bezpečnejšie.

Aktualizované oznámenie o ochrane osobných údajov si môžete prečítať tu.