Priblížte si svet telekonvertormi Nikon Z

Amsterdam, Holandsko, 21. júna 2020: Spoločnosť Nikon dnes predstavuje dva telekonvertory Z, ktoré predlžujú dosah kompatibilných objektívov NIKKOR Z. TELEKONVERTOR Z TC-1,4x poskytuje používateľom o 40 % väčší dosah a TELEKONVERTOR Z TC-2,0x umožňuje používateľom zdvojnásobiť dosah objektívu. Prvým objektívom, ktorý je kompatibilný s týmito telekonvertormi, je objektív NIKKOR Z 70 – 200 mm f/2,8 VR S. Keďže rad objektívov NIKKOR Z sa neustále rozširuje, v budúcnosti bude s telekonvertormi Z kompatibilných viac objektívov.

Pokročilá optická konštrukcia od spoločnosti Nikon zaisťuje ostrý obraz s vysokým rozlíšením pri použití ktoréhokoľvek z týchto telekonvertorov, pričom najkratšia zaostriteľná vzdialenosť objektívu zostáva nezmenená. Vynikajúce automatické zaostrovanie a účinná stabilizáciu obrazu systému Nikon Z zaisťujú presnosť a rýchlosť, ktorú používatelia od radu Nikon Z očakávajú. Používatelia budú môcť zmeniť svoj teleobjektív so zoomom na super teleobjektív alebo rozšíriť dosah objektívu s pevnou ohniskovou vzdialenosťou. To všetko bez vplyvu na obrazový výkon.

TELEKONVERTOR Z TC-1,4x

Obidva nové telekonvertory Z sú odolné. Sú utesnené voči prachu a vlhkosti a ošetrené fluórovou vrstvou od spoločnosti Nikon, ktorá účinne odpudzuje prach a nečistoty. Nové telekonvertory sú vyrobené z pevného eloxovaného hliníka, a tak ich konštrukcia perfektne dopĺňa fotoaparáty Nikon Z a objektívy NIKKOR Z. 

Ines Bernardes, produktová manažérka v spoločnosti Nikon Europe, hovorí: „Nové telekonvertory od spoločnosti Nikon prinášajú do mirrorless systému Nikon Z novú dimenziu flexibility. Keďže rad objektívov NIKKOR Z sa neustále rozširuje, vaše možnosti využitia telekonvertorov Z sa budú taktiež rozširovať. Či už fotografujete akciu, voľne žijúce zvieratá alebo prírodu, budete sa môcť priblížiť k detailom bez nutnosti vymeniť objektív.“

TELEKONVERTOR Z TC-2,0x

Súhrn hlavných funkcií

TELEKONVERTOR Z TC-1,4x. Predlžuje rozsah ohniskovej vzdialenosti kompatibilného objektívu NIKKOR Z o 40 %.

TELEKONVERTOR Z TC-2,0x. Predlžuje rozsah ohniskovej vzdialenosti kompatibilného objektívu NIKKOR Z o 100 %.

Prvotriedna obrazová kvalita Nikon Z. Pokročilý optický systém od spoločnosti Nikon zaisťuje ostrý obraz s vysokým rozlíšením a stratou svetla iba o jednu alebo dve expozičné hodnoty v závislosti od použitého telekonvertora.

Ostrý a svetelný. Špičkové zaostrovanie. Účinná stabilizácia obrazu. Používatelia získajú ostrosť a rýchlosť, na ktorú sú zvyknutí v mirrorless systéme Nikon Z.

Odolná stavba. Telekonvertory Z sú utesnené proti prachu a vlhkosti. Fluórová vrstva od spoločnosti Nikon účinne odpudzuje vodu, prach a nečistoty bez negatívneho vplyvu na kvalitu snímok.

Autentický Nikon. Telekonvertory Z sú vyrobené z pevného eloxovaného hliníka, vďaka čomu perfektne dopĺňajú fotoaparáty Nikon Z a objektívy NIKKOR Z.

Odporúčané ceny produktov:

TELEKONVERTOR Z TC-1,4x:  569,- Eur

TELEKONVERTOR Z TC-2,0x:  629,- Eur

Zdieľaj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *