Prenos RAW formátu do smart zariadení cez WiFi? Aktualizácia SnapBridge.

Začiatkom roku 2016 uviedla spoločnosť Nikon na trh aplikáciu SnapBridge. Priniesla trvalé bezdrôtové pripojenie k inteligentným zariadeniam. Jej možnosti ponúkli užitočnú pomoc pre fotografov, ale zniesla sa na ňu aj vlna kritiky. Užívatelia sa sťažovali na funkčnosť, nespoľahlivosť a chýbali im funkcie.

Priznám sa, že aj ja som si ju niekoľko krát rozčarovaný odinštaloval a znovu nainštaloval. Od minulého roku po niekoľkých aktualizáciách ju však mám permanentne nainštalovanú a je to jedna z najpoužívanejších aplikácii v mojom telefóne. Párovanie je omnoho jednoduchšie, môžem mať v aplikácii priradených viac fotoaparátov a využívam aj neustále pripojenie Bluetooth Low Energy na sťahovanie 2MPix fotografií na cestách. Využívam ju aj na diaľkové ovládanie fotoaparátu. Keďže mám v tablete nainštalovaný aj program Lightroom mobile, častejšie mi napadlo, že by som prijal aj možnosť prenosu nekomprimovaných RAW súborov do Smart zariadenia. Aj toho sme sa dočkali práve v tejto novej aktualizácii.

Spätná väzba a kritika od fotografov v minulosti vyvolala pozitívnu odozvu. Pre Nikon je inšpiráciou a výzvou k tomu, ako zlepšovať svoje produkty. Jedným z výsledkov práce je nedávno aktualizovaná aplikácia SnapBridge na verziu 2.6 (pre Apple a Android).

“V súčasnosti má SnapBridge v obchodoch Apple a Google App Store štyri hviezdičky – chceme päť hviezdičiek a preto neustále zlepšujeme jeho funkčnosť a výkon.“
Dirk Jasper, manažér produktového marketingu spoločnosti Nikon Europe.

Novinky aktualizácie SnapBrige

Sťahovanie fotografií vo formáte RAW (NEF/NRW) z fotoaparátu s podporou Wi-Fi do inteligentného zariadenia

Ovládanie fukcií fotoaparátu cez smart zariadenie. Zahŕňa funkcie DSLR a mirrorless aparátov:
Prístup k Live View cez smart zariadenie
Fotografovanie (single aj sériové)
Zmena zaostrenia dotykom
Výber režimov snímania (P/S/A/M)
Nastavenie rýchlosti závierky, clony, ISO
Nastavenie expozície a vyváženia bielej
Zapnutie a vypnutie videa

Rýchlejší a jednoduchší iniciačný proces párovania

Možnosť presnejšieho výberu lokalizácie užívateľom

Nový dizajn pre zjednodušenie používania aplikácie

Nový režim šetrenia energie, ktorý pomáha udržať životnosť batérie smart zariadenia

Rýchlejší automatický prenos snímok pre 2MP JPEG-y, pre väčšie JPEG a RAW súbory je možný manuálny prenos dát. Naviac môže SnapBridge automaticky nahrávať 2MP verzie každej snímky na cloud NIKON IMAGE SPACE. Zálohovanie fotografií nebolo nikdy jednoduchšie.

Aplikácia udržiava prepojenie medzi smart zariadením a fotoaparátom vždy, keď sú v dosahu. Stačí raz spárovať a aplikácia bude pripravená vždy, keď ju budete potrebovať. Prepojenie cez Bluetooth Low Energy zabezpečí nízky odber energie zo smart zariadenia a fotoaparátu.

V aplikácii možnosť jednoduchého prepínania medzi piatimi fotoaparátmi Nikon, automatická registrácia nového fotoaparátu a upozornenie, že je k dispozícii nový firmvér

Fotoaparáty Nikonu s podporou SnapBridge 2.6.0

Mirrorless: Nikon Z 6 a Z 7

DSLR: Nikon D850, D500, D7500, D5600, D3500*, D3400*

* Modely nemajú funkciu Wi-Fi a preto nepodporujú sťahovanie RAW formátov

COOLPIX: Nikon Coolpix P1000, A1000, A900, A300, B700, B500, B600, W300, W150, W100

Technológia SnapBridge sa opäť po čase posunula k užívateľsky príjemnejšej aplikácii s novými a vylepšenými funkciami. Ako sa podarilo Nikonu zapracovať na výzvach a vylepšiť nedokonalosti užívatelia zhodnotia rýchlo. Tak čo, stiahli ste si už aktualizáciu? Splnila vaše očakávanie? 🙂

Ďalšie informácie nájdete na stránke nikon.sk.

Zdieľaj

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *