Predstavujeme nový kompaktný a ľahký objektív NIKKOR Z 40mm f/2

Jedným z benefitov mirrorless fotoaparátov, na ktoré sme sa tešili, je nižšia váha a menšie rozmery v porovnaní so zrkadlovkami. Doteraz sa rodina Z objektívov o malé a kompaktné kúsky veľmi nerozrástla. Ale konečne prichádza rad aj na nás, ktorí sa najradšej prechádzame s jedným ľahkým objektívom na fotoaparáte a druhým vo vrecku. Pre nás, ktorí milujeme street, dokument a najradšej fotíme na nenápadnú techniku. K 28 mm objektívu sa dnes pridáva nový pancake objektív so 40 mm ohniskom. Je to trochu nezvyčajné ohnisko, ale práve preto si ho pochvaľujú street fotografi a dokumentaristi. Je bližšie k 35 mm obľúbenému ohnisku na ulici ako k 50 mm. Vyhovuje tým, pre ktorých je „30-tka“ príliš široká a „50-tka“ zase príliš úzka. Veľmi sa tomuto prírastku teším a nemôžem sa dočkať, kedy ho vyskúšam v uliciach. 35 mm a 50 mm objektívy sú mi veľmi blízke a tento 40 mm objektív môže splniť očakávania vyraziť si do ulíc s jediným ľahučkým objektívom, ktorý na krku ani nepocítite.

Tlačová správa

Amsterdam, Holandsko, 14. septembra 2021: Spoločnosť Nikon dnes s radosťou uvádza na trh NIKKOR Z 40mm f/2, kompaktný a ľahký objektív kompatibilný s full-frame fotoaparátmi Nikon Z. Objektív NIKKOR Z 40 mm f/2 je superhrdinom na každý deň: ostrý, svetelný a dostatočne malý na to, aby ho bolo možné používať diskrétne. Výborne sa hodí na snímanie rôznych scén od vlogov až po žiarivé momentky.

* Vzhľad produktu sa môže od fotografie zobrazenej vyššie líšiť.

Tento svetelný štandardný objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou ponúka prirodzený obrazový uhol, ktorý je ideálny na snímanie portrétov s okolím, rozhovorov či videonávodov. Vďaka kompaktným rozmerom sa váš objekt bude cítiť pohodlne a uvoľnene. Objektív je tiež taký malý a ľahký, že je ideálny na snímanie pútavých videosekvencií z perspektívy filmára.

Široký bajonet Nikon Z v kombinácii s vysokou svetelnosťou objektívu f/2 poskytujú vynikajúce výsledky aj pri slabom osvetlení, vďaka čomu sa objektív skvele hodí na zachytenie atmosféry v slabo osvetlenom prostredí. Clona s 9 zaoblenými lamelami vytvára jemný, prirodzene vyzerajúci bokeh: fotografi a filmári môžu snímať s jemne rozostreným pozadím, vďaka ktorému ich objekt skutočne vynikne.

Dirk Jasper, Product Manager, Nikon Europe, povedal: „Sme nadšení, že môžeme privítať tento všestranný objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou v neustále sa rozširujúcom systéme Nikon Z. Tento objektív je skvelou vstupnou bránou do sveta Nikon Z s výborným pomerom ceny a výkonu. Je taký kompaktný a ľahký, že je ideálny ako objektív na každodenné nosenie alebo ľahký druhý objektív.“

Súhrn hlavných vlastností: NIKKOR Z 40 mm f/2

Svetelný štandardný objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou f/2: obrazový uhol 40 mm ohniskovej vzdialenosti na plnoformátových fotoaparátoch radu Z. Obrazový uhol 60 mm ohniskovej vzdialenosti na fotoaparátoch radu Z formátu DX.

Realistické podanie: objektív vykresľuje fotografie a videosekvencie s krásnymi detailmi, hĺbkou a farbami.

Umelecký bokeh: ostro zachytiť objekt s krásne, jemne rozostreným pozadím nebolo nikdy jednoduchšie.

Skvelý na detailné zábery: najkratšia zaostriteľná vzdialenosť iba 0,29 m. Ostrosť je vynikajúca dokonca aj pri snímaní zblízka.

Rýchle a nehlučné automatické zaostrovanie: vďaka mimoriadne tichému krokovému motoru a schopnosti bajonetu Nikon Z využiť viac svetla je zaostrovanie rýchle, presné – a nehlučné.

Stvorený pre videosekvencie: videosekvencie nebudú narúšať zvuky zaostrovania. Zmena uhla záberu pri zaostrovaní je dramaticky redukovaná, takže zaostrenie nemá viditeľný vplyv na obrazový uhol.

Vreckový: dostatočne malý na to, aby ste ho mohli nechať na fotoaparáte alebo vložiť vrecka kabátu.

Prispôsobiteľný: nehlučný ovládací krúžok môžete nastaviť na ovládanie zaostrovania, clony, korekcie expozície či citlivosti ISO.

Chránený: utesnený proti prachu a kvapkám vody.¹

 

¹ Nie je zaručené, že objektív bude odolný voči prachu a kvapkajúcej vode vo všetkých situáciách a za každých podmienok.

Zdieľaj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *