Pouličný modeling s D850-kou

O rôznych projektoch fotografov so spoločnosťou Nikon sme už písali, dnes sa pozrieme na módu v uliciach. Spoluprácou módnej fotografky Julie Kennedyovej, stylistky a kostýmovej dizajnérky Coline Bach a pomocou najnovšej Full Frame digitálnej zrkadlovky Nikon D850 vznikli dynamické a výstredné snímky na pozadí pouličného umenia rušného Londýna.

Technika: Nikon D850, AF-S NIKKOR 20 mm f/1,8G ED, Foto: Julia Kennedy, Autor maľby: Dan Kitchener

Julia Kennedy je presvedčená, že móda nepatrí len na móla a preto si ako kulisu pre fotenie osemdielneho seriálu pre spoločnosť Nikon vybrala pestrofarebné štruktúrované prostredie malieb a grafitov na stenách severného a východného Londýna. Dynamické pózy a extravagantné modely dokonale dopĺňajú pouličné veľkomestské umenie.

Technika: Nikon D850, AF-S NIKKOR 24 – 70 mm f/2,8E ED VR, Foto: Julia Kennedy, Autorka maľby: Paula Plim.

„Londýn je medzinárodne uznávaným mestom módy a pulzujúceho pouličného umenia. Vždy rada hľadám vzrušujúce farby a štruktúry. Rýchlosť, vysoké rozlíšenie a citlivosť modelu D850 na svetlo mi umožňujú zachytiť všetok pohyb, detaily a farby každej jednej scény a vytvoriť tak pocit vzrušenia v každodennom mestskom prostredí.”

Juliina fotografická výbava pri fotení týchto snímok:

D850 

Najnovšia Full Frame digitálna jednooká zrkadlovka Nikon s vysokým rozlíšením 45 megapixelov, širokým dynamickým rozsahom, sériovým snímaním rýchlosťou 7 snímok za sekundu* pri plnom rozlíšení a špičkovým rozsahom citlivosti ISO.

Julia na D850 najviac oceňuje vysokú kvalitu fotografií v spojení s výkonom pri vysokej citlivosti ISO, rýchlosťou fotoaparátu a farbami, ktoré sú skvelé aj v JPG aj v RAW formáte. Má rada jeho displej, pretože sa dá jednoducho priblížiť obraz a skontrolovať svetlo a zaostrenie. Pri fotení využila kontinuálne zaostrovanie, aby sa mohla sústrediť na kompozíciu fotografie.

AF-S NIKKOR 24 – 70 mm f/2,8E ED VR 

Všestranný objektív so zoomom, ktorý ponúka rozsah od širokouhlého objektívu po stredný teleobjektív. Vysoká svetelnosť objektívu f/2,8 umožňuje fotografovať pri slabom svetle a dosiahnuť konzistentnú expozíciu v celom rozsahu zoomu. Systém stabilizácie obrazu minimalizuje chvenie fotoaparátu a umožňuje snímať s časmi uzávierky dlhšími až o štyri expozičné stupne.

24-70ka je najobľúbenejší Juliin objektív na fotenie módy. Pri fotení na 24mm nemá objektív badateľné skreslenie, vďaka čomu môže fotiť svoje obľúbené širokouhlé zábery.

AF-S NIKKOR 14 – 24 mm f/2,8G ED

Extrémne širokouhlý svetelný objektív s antireflexnou vrstvou Nano Crystal Coat, ktorá zamedzuje vytváraniu reflexov a závojov. Poskytuje ostrosť od stredu až k okrajom a rohom obrazu, ktorá dokáže prekonať ekvivalentné objektívy s pevnou ohniskovou vzdialenosťou.

Vďaka 14-24mm mohla Julia nasnímať dynamickejšie snímky. Objektív považuje za vhodný pre športový a svieži štýl fotiek.

AF-S NIKKOR 20 mm f/1,8G ED

Vysoko svetelný objektív formátu FX s pevným, ultra širokým ohniskom 20 mm a vysokou svetelnosťou f/1,8. Ide o ľahký a všestranný objektív pre kreatívnych fotografov, ktorí chcú zvýrazniť perspektívy.

O tomto objektíve hovorí  Julia, že je super ostrý. Jeho svetelnosť umožňuje fotografovať na základné (najnižšie prirodzené) ISO, čo pomáha farbám i kontrastu vo fotografii a zároveň umožňuje jemné rozostrenie pozadia.

 

Julia Kennedy

Britská fotografka Julia Kennedy žije a pracuje v Londýne. Julia je známa pre využívanie  pestrých farieb, veľkolepých kulís a skvelých lokalít. Miluje smiech a fotografuje s charizmou a zmyslom pre humor alebo iróniu. Spolupracovala s mnohými módnymi časopismi vrátane L’Officiel, Vogue a Wonderland a tiež s mnohými známymi značkami ako Charlotte Olympia, House of Hackney, Harrods, Oasis, Sweaty Betty a Rimmel.
www.juliakennedy.com
@msjuliakennedy

Coline Bach

Coline Bach je francúzska stylistka a kostýmová dizajnérka žijúca v Londýne. Po absolvovaní štúdia módnej žurnalistiky a získaní magisterského titulu na univerzite Central Saint Martins School sa stala prvou asistentkou módneho riaditeľa časopisu Dazed & Confused Robbieho Spencera. Po jeho boku pracovala na publikáciách ako Dazed & Confused, AnOther, AnOther Man, Interview Magazine, Vogue Italia, V Magazine, V Man, Harper’s Bazaar, Purple Fashion a Teen Vogue až sa nakoniec vydala na dráhu vlastnej kariéry.
www.colinebach.com
@colinebach

 

Zdroj: www.nikon.sk

Zdieľaj

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Meníme sa na Nikon Europe BV

Chceli by sme vás informovať, že sme podstúpili zmenu štruktúry nášho právneho subjektu. Tieto zmeny nebudú mať vplyv na aktuálne ponúkané služby.

ĎALŠIE INFORMÁCIE

Naše oznámenie o ochrane osobných údajov sa zmenilo

Zlepšujeme spravovanie údajov o zákazníkoch v rámci Európy. Odteraz budú naše e-maily odosielané a údaje o zákazníkoch ukladané a spravované centrálne spoločnosťou Nikon Europe BV so sídlom v Holandsku. Táto zmena nám umožní spravovať údaje o zákazníkoch efektívnejšie a bezpečnejšie.

Aktualizované oznámenie o ochrane osobných údajov si môžete prečítať tu.