Nový obsah na výročných stránkach a nová zrkadlovka Nikon D850 predo dvermi!

Nikon oslavuje svoje okrúhle narodeniny pohľadom späť, ale aj do budúcnosti. Prináša nový zaujímavý obsah týkajúci sa 100 rokov existencie spoločnosti a zároveň prináša prvé informácie o očakávanej Full Frame zrkadlovke Nikon D850.

História je pre nás všetkých dôležitá a je jedno v akej oblasti. Bez nej by sme si mohli namýšľať, že sme vymysleli prach, ako povedal jeden známy filozof. História nás nielen uskromňuje ale aj definuje čím sme, odkiaľ pochádzame. Aj v spoločnosti Nikon sa s úctou pozerajú na to, čo bolo počas storočia vytvorené a nebolo toho málo.

Amsterdam, Holandsko, 25. júla 2017 – Pri príležitosti osláv 100. výročia založenia spoločnosti Nikon, ktoré sa spája s dátumom 25. júla 2017, spúšťa spoločnosť sériu exkluzívneho obsahu dostupného na výročných stránkach spoločnosti Nikon. Tento obsah bude postupne zverejnený počas celého leta a môžete v ňom nájsť ikonické snímky, príbehy a rady od fotografov z celého sveta, ktorí pomáhali formovať storočie predstavivosti a bohatej histórie firmy. Webová stránka ponúkne tiež virtuálnu prehliadku zákulisia múzea spoločnosti Nikon v Tokiu.

Spoločnosť Nikon už od svojho založenia pod názvom Nippon Kogaku K.K. v roku 1917 ponúka svetu jedinečné produkty a odborné vedomosti, ktoré posúvajú hranice možností optických a presných technológií. Obsah webovej stránky bol navrhnutý tak, aby inšpiroval fotografov i priaznivcov značky Nikon, návštevník bude môcť nahliadnuť do technologickej oblasti, ale zoznámi sa i s hviezdnymi fanúšikmi značky Nikon. Obsah série bude uvedený v rámci piatich hlavných kategórií.

100 rokov príbehov
Za posledných sto rokov sa značka Nikon stala jedným s kľúčových hráčov pri utváraní sveta fotografie. Nikon na svojom webe zdieľa najdôležitejšie, najosobnejšie a najsilnejšie príbehy z Európy i zo sveta – od ikonických míľnikov, uvedenia fotoaparátov a inovácií výrobkov až po individuálne inšpiratívne počiny profesionálnych fotografov, amatérov a priaznivcov značky.

Virtuálne múzeum Nikon
Na webe je vytvorená 360° virtuálna prehliadka múzea Nikon v Tokiu, kde spoločnosť Nikon predstavuje svoju históriu a svoje začiatky. Vstupom do sveta značky Nikon sa návštevníci zoznámia s technológiami spoločnosti a jej výrobkami, s kľúčovými míľnikmi v histórii firmy – vrátane toho, ako sa spoločnosť Nikon podieľala na výskume v oblasti biológie, medicíny i vesmíru.

Icons with Nikons
Fotoaparáty a objektívy Nikon používajú ľudia zo všetkých oblastí života. Táto séria snímok ukazuje známe osobnosti zo sveta hudby, televízie, filmu a športu s Nikonom v ruke.

100 rokov pomáhania
Spoločnosť Nikon už od roku 1917 podporuje fotografov v ich vybranej disciplíne, zdieľa svoje skúsenosti a poskytuje rady, aby užívatelia tejto značky mohli neustále posúvať hranice možností v tomto odbore, a pomáha aj amatérom a priaznivcom značky. Tento prístup pripomína výber tipov podložených storočím skúseností od fotografov z celého sveta.

#LookBackAtNikon
Nikon tiež spúšťa v Európe fotografickú pre fanúšikov značky Nikon a nadšených fotografov, ktorí môžu získať ceny vrátane fotoaparátov Nikon. Súťaž vyzýva fotografoc, aby zhotovili fotografiu, ktorá je odrazom ich samých a ich fotoaparátov Nikon. Súťažiaci, ktorí zhotoví najlepší autoportrét s Nikonom pred zrkadlom, odrazom v skle, v mláke alebo s využitím inej invencie, budú mať šancu vyhrať množstvo cien vrátane fotoaparátov Nikon D500 a D7500. Ďalšie informácie na instagramovom profile @NikonEurope.

Ďalšie informácie o 100. výročí spoločnosti Nikon a prístup k výročnému obsahu získate na výročnej stránke.

Vývoj digitálnej jednookej zrkadlovky Nikon D850

Amsterdam, Holandsko, 25. júla 2017 – Spoločnosť Nikon s radosťou oznamuje vývoj novej generácie plnoformátových vysokorýchlostných digitálnych jednookých zrkadloviek s vysokým rozlíšením a pripravuje uvedenie  očakávaného fotoaparátu Nikon D850.

Fotoaparát D850 bude nástroj určený pre tých, ktorí nerobia kompromisy s výnimočnou kvalitou snímok a všestrannosťou.  Nástroj pre začínajúcich a profesionálnych fotografov, nadšencov snímajúcich krajinu, šport, módu alebo svadbu, ako aj tvorcov multimediálneho obsahu.

Fotoaparát D850 je nástupcom fotoaparátu D810, ktorý je vysoko uznávaný pre jeho extrémne ostrú a čistú kresbu a bohaté tóny. Táto výkonná nová digitálna jednooká zrkadlovka formátu FX je skonštruovaná s využitím nových technológií, funkcií a zlepšení, ktoré sú výsledkom viacročnej odozvy od používateľov, ktorí od svojej fotografickej výbavy požadujú len to najlepšie.

Zatiaľ sa musíme uspokojiť s týmito informáciami, ale určite sa už čoskoro dozvieme plné špecifikácie tohto výkonného Full Frame aparátu.

Fotografie: printscreen z videa Nikon Europe

Zdieľaj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *