Nový obsah na výročných stránkach a nová zrkadlovka Nikon D850 predo dvermi!

Nikon oslavuje svoje okrúhle narodeniny pohľadom späť, ale aj do budúcnosti. Prináša nový zaujímavý obsah týkajúci sa 100 rokov existencie spoločnosti a zároveň prináša prvé informácie o očakávanej Full Frame zrkadlovke Nikon D850.

História je pre nás všetkých dôležitá a je jedno v akej oblasti. Bez nej by sme si mohli namýšľať, že sme vymysleli prach, ako povedal jeden známy filozof. História nás nielen uskromňuje ale aj definuje čím sme, odkiaľ pochádzame. Aj v spoločnosti Nikon sa s úctou pozerajú na to, čo bolo počas storočia vytvorené a nebolo toho málo.

Amsterdam, Holandsko, 25. júla 2017 – Pri príležitosti osláv 100. výročia založenia spoločnosti Nikon, ktoré sa spája s dátumom 25. júla 2017, spúšťa spoločnosť sériu exkluzívneho obsahu dostupného na výročných stránkach spoločnosti Nikon. Tento obsah bude postupne zverejnený počas celého leta a môžete v ňom nájsť ikonické snímky, príbehy a rady od fotografov z celého sveta, ktorí pomáhali formovať storočie predstavivosti a bohatej histórie firmy. Webová stránka ponúkne tiež virtuálnu prehliadku zákulisia múzea spoločnosti Nikon v Tokiu.

Spoločnosť Nikon už od svojho založenia pod názvom Nippon Kogaku K.K. v roku 1917 ponúka svetu jedinečné produkty a odborné vedomosti, ktoré posúvajú hranice možností optických a presných technológií. Obsah webovej stránky bol navrhnutý tak, aby inšpiroval fotografov i priaznivcov značky Nikon, návštevník bude môcť nahliadnuť do technologickej oblasti, ale zoznámi sa i s hviezdnymi fanúšikmi značky Nikon. Obsah série bude uvedený v rámci piatich hlavných kategórií.

100 rokov príbehov
Za posledných sto rokov sa značka Nikon stala jedným s kľúčových hráčov pri utváraní sveta fotografie. Nikon na svojom webe zdieľa najdôležitejšie, najosobnejšie a najsilnejšie príbehy z Európy i zo sveta – od ikonických míľnikov, uvedenia fotoaparátov a inovácií výrobkov až po individuálne inšpiratívne počiny profesionálnych fotografov, amatérov a priaznivcov značky.

Virtuálne múzeum Nikon
Na webe je vytvorená 360° virtuálna prehliadka múzea Nikon v Tokiu, kde spoločnosť Nikon predstavuje svoju históriu a svoje začiatky. Vstupom do sveta značky Nikon sa návštevníci zoznámia s technológiami spoločnosti a jej výrobkami, s kľúčovými míľnikmi v histórii firmy – vrátane toho, ako sa spoločnosť Nikon podieľala na výskume v oblasti biológie, medicíny i vesmíru.

Icons with Nikons
Fotoaparáty a objektívy Nikon používajú ľudia zo všetkých oblastí života. Táto séria snímok ukazuje známe osobnosti zo sveta hudby, televízie, filmu a športu s Nikonom v ruke.

100 rokov pomáhania
Spoločnosť Nikon už od roku 1917 podporuje fotografov v ich vybranej disciplíne, zdieľa svoje skúsenosti a poskytuje rady, aby užívatelia tejto značky mohli neustále posúvať hranice možností v tomto odbore, a pomáha aj amatérom a priaznivcom značky. Tento prístup pripomína výber tipov podložených storočím skúseností od fotografov z celého sveta.

#LookBackAtNikon
Nikon tiež spúšťa v Európe fotografickú pre fanúšikov značky Nikon a nadšených fotografov, ktorí môžu získať ceny vrátane fotoaparátov Nikon. Súťaž vyzýva fotografoc, aby zhotovili fotografiu, ktorá je odrazom ich samých a ich fotoaparátov Nikon. Súťažiaci, ktorí zhotoví najlepší autoportrét s Nikonom pred zrkadlom, odrazom v skle, v mláke alebo s využitím inej invencie, budú mať šancu vyhrať množstvo cien vrátane fotoaparátov Nikon D500 a D7500. Ďalšie informácie na instagramovom profile @NikonEurope.

Ďalšie informácie o 100. výročí spoločnosti Nikon a prístup k výročnému obsahu získate na výročnej stránke.

Vývoj digitálnej jednookej zrkadlovky Nikon D850

Amsterdam, Holandsko, 25. júla 2017 – Spoločnosť Nikon s radosťou oznamuje vývoj novej generácie plnoformátových vysokorýchlostných digitálnych jednookých zrkadloviek s vysokým rozlíšením a pripravuje uvedenie  očakávaného fotoaparátu Nikon D850.

Fotoaparát D850 bude nástroj určený pre tých, ktorí nerobia kompromisy s výnimočnou kvalitou snímok a všestrannosťou.  Nástroj pre začínajúcich a profesionálnych fotografov, nadšencov snímajúcich krajinu, šport, módu alebo svadbu, ako aj tvorcov multimediálneho obsahu.

Fotoaparát D850 je nástupcom fotoaparátu D810, ktorý je vysoko uznávaný pre jeho extrémne ostrú a čistú kresbu a bohaté tóny. Táto výkonná nová digitálna jednooká zrkadlovka formátu FX je skonštruovaná s využitím nových technológií, funkcií a zlepšení, ktoré sú výsledkom viacročnej odozvy od používateľov, ktorí od svojej fotografickej výbavy požadujú len to najlepšie.

Zatiaľ sa musíme uspokojiť s týmito informáciami, ale určite sa už čoskoro dozvieme plné špecifikácie tohto výkonného Full Frame aparátu.

Fotografie: printscreen z videa Nikon Europe

Zdieľaj

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Meníme sa na Nikon Europe BV

Chceli by sme vás informovať, že sme podstúpili zmenu štruktúry nášho právneho subjektu. Tieto zmeny nebudú mať vplyv na aktuálne ponúkané služby.

ĎALŠIE INFORMÁCIE

Naše oznámenie o ochrane osobných údajov sa zmenilo

Zlepšujeme spravovanie údajov o zákazníkoch v rámci Európy. Odteraz budú naše e-maily odosielané a údaje o zákazníkoch ukladané a spravované centrálne spoločnosťou Nikon Europe BV so sídlom v Holandsku. Táto zmena nám umožní spravovať údaje o zákazníkoch efektívnejšie a bezpečnejšie.

Aktualizované oznámenie o ochrane osobných údajov si môžete prečítať tu.