Novomanželia zaplavení konfetami – to je vždy skvelý záber. Nadia Meli

Keď Nadiu Meli oslovila spoločnosť Nikon, aby sa stala súčasťou novovznikajúceho projektu Európskeho svadobného združenia Nikon, jej reakcia bola okamžitá. V hlave jej ihneď prebehlo „Kde to mám podpísať“. Ponuku zastupovať talianskych svadobných fotografov prijala s pokorou, nadšením a náležitou zodpovednosťou.

Nadia na svojom blogu neskrýva radosť zo vzniku združenia, ktoré pomôže meniť pohľad na svadobnú fotografiu. Tá v posledných rokoch prešla výraznými zmenami a stal sa z nej uznávaný fotografický žáner, forma umenia za ktorým je tvrdá práca. Množstvo neopakujúcich sa spoločenských situácii, meniace sa svetelné podmienky, či práca s ľuďmi preverí schopnosti každého fotografa.

Zbierka svadobných fotografií rozpráva vlastný a neopakovateľný príbeh každej mladomanželskej dvojice. Nikon preto oslovil tých najlepších svadobných fotografov a blogerov naprieč Európou, aby s nimi odhalil najnovšie svadobné trendy a zachytil fotografické štýly z celého kontinentu. Projekt odštartoval zachytením jedinečných lokálnych svadobných tradícií.

Mickaela (Taliansko) má pri pohľade do zrkadla len jednu náušnicu, aby si neprivodila nešťastie.
Foto: Nadia Meli 

Nikon D850, AF-S NIKKOR 35 mm f/1,4G

Nadia Meli sa narodila v Taliansku, svoje detstvo prežila v Nemecku a v súčasnosti žije v meste Brighton v Anglicku. Podnikať v oblasti svadobnej fotografie začala pred ôsmymi rokmi a dnes fotografuje svadby po celom svete, vrátane každoročných ciest do Talianska, aby zachytila krásu a kúzlo talianskych svadieb. Za zmysel svojho života považuje dosiahnuť, aby sa ľudia cítili že niekam patria a sú milovaní – na dosiahnutie tohto cieľa používa krásu, pretože cíti, že krása je obrazom lásky.

Nadia Meli, svadobná fotografka

Ako ste sa dostali k fotografovaniu svadieb?
Prvý fotoaparát som dostala, keď som mala devätnásť rokov. Presťahovala som sa do Londýna a začala experimentovať s fotografovaním po meste, pričom som sa súčasne zamilovala do mesta i do fotografovania. Ďalšie štyri roky som fotografovala iba pre zábavu a len pre seba. Keď som absolvovala univerzitu v odbore teológie, uvedomila som si, že mi nič neprináša takú radosť ako fotografovanie a že to je jediné, čo chcem robiť. Takže som rozbehla svoj podnik bez toho, aby som mala akýkoľvek plán – okrem toho, že som chcela fotiť.

V marci roku 2010 som fotila svadbu jednej kamarátky a od tej doby som už svoje poslanie nespochybňovala. Pri rozvoji svojho štýlu sa však nechávam viesť jednou víziou a cieľom: pocitom spolupatričnosti. K mojim najväčším vášňam patria ľudia, ich príbehy, životy a sledovanie ich napĺňania.

Baví ma tiež organizovať kurzy a semináre pre fotografov, kde sa sústreďujem na to, aby našli svoj vlastný štýl a pohľad. Nie sú len o úpravách fotografie, ale najmä o rozvoji kreatívnej vízie. Preto som vytvorila online kurz The Signature Style System určený pre fotografov, ktorí sa snažia nájsť svoj vlastný štýl a vyjadrenie v tejto brandži.

Kotey a Mickaela (Taliansko) kráčajú uličkou zaplavenou konfetmi.
Foto: Nadia Meli
NIKON D850, AF-S NIKKOR 24 mm f/1,4G ED.

Akú svadobnú tradíciu fotografujete najradšej?
Tých je veľa, je ťažké vybrať iba jednu. Medzi moje obľúbené scény patrí, keď novomanželia kráčajú uličkou zaplavení konfetami – vždy z toho vznikne skvelý záber! Ale vôbec najradšej mám príhovory. Milujem, aké sú plné emócií!

Čo je pri fotografovaní svadby najväčšou výzvou?
Dôležitá je rýchlosť a byť na milióne miest naraz. Väčšina momentov na svadbách je unikátna a nestanú sa dvakrát, takže si musíte celý čas zachovať stopercentnú pozornosť, čo môže byť veľmi stresujúce. Pokiaľ nie je po všetkom, obvykle si ani neuvedomím, v akom napätí som bola.

Kotey a Mickaela (Taliansko) pri tradícií, kedy ženích predáva neveste svadobnú kyticu.
Foto: Nadia Meli
NIKON D850, AF-S NIKKOR 24 mm f/1,4G ED.

Do prebiehajúceho projektu svadobnej fotografie sú zapojení európsky fotografi z Veľkej Británie, Francúzska, Talianska a Českej republiky. Unikátne svadobné okamihy zachytávajú fotoaparátom Nikon D850, aby vám mohli priniesť aktuálne novinky, trendy v tomto jedinečnom fotografickom žánri. Budeme sledovať kreatívnu a pohotovú prácu fotografa v spojení s kvalitným fotoaparátom s rýchlym snímačom formátu FX s vysokým efektívnym rozlíšením 45,7 megapixela, vysokou svetelnou citlivosťou a dynamickým rozsahom. Nádhernými výsledkami svojej práce nás budú inšpirovať a ponúkať nám nové námety a typy pre čo najlepší výsledok našej práce.

Zdroj:
Tlačová správa Nikon
www.nikon.sk
nadiameli.com

Zdieľaj

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Meníme sa na Nikon Europe BV

Chceli by sme vás informovať, že sme podstúpili zmenu štruktúry nášho právneho subjektu. Tieto zmeny nebudú mať vplyv na aktuálne ponúkané služby.

ĎALŠIE INFORMÁCIE

Naše oznámenie o ochrane osobných údajov sa zmenilo

Zlepšujeme spravovanie údajov o zákazníkoch v rámci Európy. Odteraz budú naše e-maily odosielané a údaje o zákazníkoch ukladané a spravované centrálne spoločnosťou Nikon Europe BV so sídlom v Holandsku. Táto zmena nám umožní spravovať údaje o zákazníkoch efektívnejšie a bezpečnejšie.

Aktualizované oznámenie o ochrane osobných údajov si môžete prečítať tu.