Novinky z českého Nikonblogu

Český Nikonblog funguje, na rozdiel od nášho, už niekoľko rokov. Počas tohto času bolo na jeho stránkach zverejnených niekoľko stoviek zaujímavých článkov, noviniek, recenzií i rozhovorov. Tvorcom Nikonblog.cz je dlhoročný šéfredaktor časopisu DIGIfoto, odborník, zručný novinár a jazykový typológ, kamarát Petr Lindner.

Obidve stránky nikonblog.cz i .sk budú čas od času informovať svojich čitateľov o novinkách na partnerskom blogu. Obidva blogy sú totiž originály a navzájom sa nekopírujú, ale dopĺňajú.

„Astrofotograf se nezřídka vrací domů s pocitem marnosti.“

Dnes vás chceme upozorniť na rozhovor so Slovákom žijúcim v Prahe, ktorý ale najradšej trávi čas ďaleko od vysvietenej metropoly. Presnejšie povedané čo najďalej od akéhokoľvek mesta či obývanej oblasti, ktorá by mohla svojou žiarou ubrať lesk jeho milovaným hviezam. Áno, Petr vyspovedal nadšeného astrofotografa Richarda Černohorského.

Na cestě – blog Stanislava Krupaře o reportážním focení.

V juhosibírskom Kyzyle je dnes mínus 25 stupňov Celzia. „Jar je tu, s tým nič neurobíš,“ hovorí mi šaman Oleg. Týmito slovami začína svoje rozprávanie o živote šamanov na sibírskom pohraničí Stanislav Krupař. Ako fotografuje neuveriteľný život pri mínus 50 stupňoch Celzia?

Mediální zjevení na české fotoscéně – časopis FOTO v nové podobě

V dobe, kedy má drvivá väčšina papierových magazínov problémy zachovať kvalitu papiera, tlače, či vôbec vychádzať, sa na českej fotoscéne „zjavuje“ časopis v luxusnom prevedení. Mohli by sme povedať, že znovuzjavuje, keďže ide o známy časopis FOTO, ale v úplne novej podobe. O časopise sa viac dozviete z rozhovoru Petra Lindnera so šéfredaktrom Tomášom Hlivom.

Foto

Zdieľaj

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Jeden komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Meníme sa na Nikon Europe BV

Chceli by sme vás informovať, že sme podstúpili zmenu štruktúry nášho právneho subjektu. Tieto zmeny nebudú mať vplyv na aktuálne ponúkané služby.

ĎALŠIE INFORMÁCIE

Naše oznámenie o ochrane osobných údajov sa zmenilo

Zlepšujeme spravovanie údajov o zákazníkoch v rámci Európy. Odteraz budú naše e-maily odosielané a údaje o zákazníkoch ukladané a spravované centrálne spoločnosťou Nikon Europe BV so sídlom v Holandsku. Táto zmena nám umožní spravovať údaje o zákazníkoch efektívnejšie a bezpečnejšie.

Aktualizované oznámenie o ochrane osobných údajov si môžete prečítať tu.