Nikon vyvíja nový firmvér pre full-frame mirrorless fotoaparáty Nikon Z 7 a Nikon Z 6

Nikon reaguje na meniace sa potreby a nároky používateľov uvedením nových funkcií a vylepšením schopností svojich produktov.

Amsterdam, Holandsko, 14. február 2019: Nikon oznamuje vývoj nového firmvéru pre svoje full-frame mirrorless fotoaparáty Nikon Z 7 a Nikon Z 6. Nový firmvér prinesie nové funkcie ako AF s detekciou očí, nekomprimované video a podporu pamäťových kariet CFexpress. Zároveň sa novým firmvérom vylepšia funkcie AF/AE (automatické zaostrovanie a automatická expozícia)

Fotoaparáty série Z budú reagovať na meniace sa potreby používateľov, aby mohli realizovať svoje kreatívne zámery.

Funkcie a schopnosti, ktoré získajú fotoaparáty novým firmvérom

1. Podpora automatického zaostrovanie s detekciou očí, Eye-Detection AF (plánovaná v máji 2019)

Zaostrovanie s detekciou očí je ideálne pri portrétnej fotografii. Eye-Detection AF bude pracovať s oboma typmi zaostrovania AF-S a AF-C. AF-S (Single AF, zaostrenie s aretáciou) je vhodné pri fotení nepohybujúceho sa objektu, AF-C (Continuous AF, zaostrenie s kontinuálnym sledovaním) je efektívne pri fotení objektov meniacich svoju polohu či pózu. Funkcia je schopná detekovať viacero očí, z ktorých si používateľ bude môcť jednoducho vybrať tie, na ktoré chce zaostriť. Získa tak väčšiu flexibilitu pri fotografovaní viacerých osôb.

2. Vylepšené funkcie AF/AE (plánované v máji 2019)

Automatická expozícia s meraním bude k dispozícii už aj pri kontinuálnom snímaní v najvyššej frekvencii (rozšírený mód) ako vylepšenie súčasného kontinuálneho sledovania a snímania. Citlivosť a presnosť automatického zaostrovania pri fotografovaní i natáčaní videa sa zlepší, čo umožní presnejšie a rýchlejšie zaostrovanie v podmienkach s nízkou hladinou osvetlenia.

3. Podpora výstupu nekomprimovaného videa (dátum uvedenia bude oznámený)

Výstup 4K a Full HD videa v nekomprimovanom RAW formáte bude možné nahrávať pomocou externého rekordéra. To umožní používateľom dosiahnuť bohaté 12-bit videosekvencie vhodné na flexibilnú postprodukciu a grading.

4. Podpora pamäťových kariet CFexpress (dátum uvedenia bude oznámený)

Nový firmvér podporí nové pamäťové karty typu CFexpress, ktoré používateľom ponúknu väčšiu spoľahlivosť a zároveň vyššiu rýchlosť zápisu i čítania pre efektívnejšiu prácu. Po aktualizácii firmvéru budú môcť používatelia využívať pamäťové karty typu CFexpress aj XQD. V budúcnosti sa počíta s podporou CFexpress aj u Nikonu D5 (XQD verzia), D850 a D500.

Poznámky

 XQD je ochranná známka spoločnosti Sony Corporation.

CFexpress je ochranná známka asociácie CompactFlash Association (CFA).

Zdieľaj

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

4 komentáre

  1. Rozhodujem sa medzi D850 a Z6 co by ste mi odporucil. prevazne fotim svadby, portrety rodinky 🙂 sem tam aj nejake to video. pocula som ze z6 v tmavych scenach je slabši neviem cio by ste poradili jedna sa aj o prvu eneraciu z bezrkadloviek. Ďakujem

    1. Na svadby by som osobne volil D850. Je to jeden z mála žánrov, pri ktorom by som zatiaľ nedokázal oželieť dva sloty na karty s možnosťou zálohy. Minimálne by som takto zálohoval svadobný obrad, imidžové fotenie a nejaké dôležité udalosti. Pozor, aj keď momentálne cenou bližšie k Z6, D850 je v skutočnosti profi zrkadlovka, ktorá je bližšie k Z7. D850 ich ale predčí obe, len má oproti mirrorlessom zas svoje iné muchy – hlučnosť napríklad. 🙂

  2. Ďakujem tak jasne system je tam iny ale tak zasa až taky hluk mi nevadí 🙂 presvedčili ste ma

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Meníme sa na Nikon Europe BV

Chceli by sme vás informovať, že sme podstúpili zmenu štruktúry nášho právneho subjektu. Tieto zmeny nebudú mať vplyv na aktuálne ponúkané služby.

ĎALŠIE INFORMÁCIE

Naše oznámenie o ochrane osobných údajov sa zmenilo

Zlepšujeme spravovanie údajov o zákazníkoch v rámci Európy. Odteraz budú naše e-maily odosielané a údaje o zákazníkoch ukladané a spravované centrálne spoločnosťou Nikon Europe BV so sídlom v Holandsku. Táto zmena nám umožní spravovať údaje o zákazníkoch efektívnejšie a bezpečnejšie.

Aktualizované oznámenie o ochrane osobných údajov si môžete prečítať tu.