Nikon škola je tu opäť pre všetkých, ktorí sa chcú učiť!

Nikon škola opäť otvorila svoje brány pre všetkých nadšencov fotografovania! Možno to znie neaktuálne „chodiť do školy”, veď sú prázdniny a všetko sa aj tak dá nájsť na internete. Ale osobný kontakt a vzájomnú interakciu video návod nikdy plne nenahradí.

Nikon škola vám pomôže maximálne využívať možnosti vašich Nikon prístrojov a navyše učí cez zážitky.

Aké kurzy môžete absolvovať v najbližších mesiacoch? Začiatočníkov bude Filip Barták zoznamovať so základnými pojmami a funkciami fotoaparátov Nikon, pokročilejších naučí ovládať externé blesky a v bojnickej ZOO bude radiť, ako fotiť zvieratká. Určite sa medzi vami nájdu aj takých, ktorých zláka víkendové fotenie Veľkej Fatry s Tomášom Hulíkom.

Letné fotenie Veľkej Fatry

Ak milujete atmosféru našich slovenských hôr a túžite zvečňovať ich krásu, pozývame vás stráviť víkend v spoločnosti fotografa a Nikon ambasádora Tomáša Hulíka a cestovateľa a dobrodruha Šimona Trnku. Veľká Fatra je nielen obľúbenou lokalitov turistov, ale aj našich kurzov. Ak počasie neprekazí plány, Letné fotenie Veľkej Fatry bude plné fotografických zážitkov a asi toho ani veľa nenaspíte- 😉 V okolí horského hotela Kráľová studňa, ktorý sa nachádza vo výške 1300 m n.m. sa bude fotiť pri západe,  východe slnka a aj medzitým. Na tomto unikátnom mieste sa budete učiť fotiť Mliečnu dráhu aj meteorický roj Perseid. Teóriu fotografovania krajiny, základy astrofotgrafie aj cestovateľské tipy budú súčasťou prednášok a diskusií. Máte voľný víkend 14. – 16. augusta? Budeme radi, ak doplníte partiu nadšendcov, ktorých spája obdiv k prírode a lákajú nádherné nočné scenérie.

Viac informácií a možnosť zakúpenia kurzu na stránkach nikonskola.cz 

Začíname fotografovať v ZOO

Do scenérie Veľkej Fatry zapadajú aj živé tvory od najmenších až po tých veľkosťou presahujúcich človeka. Pozorovať ich prirodzené správanie sa v prírode je nádherné, no pomerne ťažké. Dobrým cvičením môže byť fotenie v ZOO. Na 25. augusta je naplánový kurz Začíname fotografovať v ZOO. S Filipom Bartákom navštívime zoologickú záhradu v Bojniciach. Jej obyvatelia fascinujú nielen deti, ale aj nás dospelých. Vidieť naživo zvieratá, ktoré sa pred našimi zrakmi ukrývajú hlboko v lesoch, alebo žijú vo vzdialených kútoch sveta, je zážitok. Fotoaparát nevytiahne len málokto. Myslím si, že najväčšou výzvou pre fotografov je nafotiť zvieratá tak, aby na fotke vyzerali ako vo voľnej prírode. Na kurze si to určite vyskúšate, rovnako aj to, ako si poradiť s pohybujúcim sa objektom, ako pracovať s hĺbkou ostrosti a skúsite si prácu s teleobjektívom. Kurz kúpite tu.

Ovládanie externých bleskov

Začiatkom septembra sa s Nikon školou z prírody vrátime dovnútra. 5. septembra sa v Bratislave budeme učiť, ako pracovať s externými bleskami Nikon. V mnohých fotografických situáciách sú veľkým pomocníkom, ale k dokonalému výsledku nestačí ho iba nasadiť na fotoaparát. Kedy je vhodné blesk použiť, ako ho nastaviť, aké režimy a funkcie sa dajú využívať, princípy fungovania bezdrôtového riadenia bleskov a praktické rady aj skúšanie. Kurz Ovládanie externých bleskov je určený fotografom, ktorí už zvládli základy a pojmy a chcú sa naučiť používať externý blesk s čo najlepším výsledkom. Viac info a možnosť rezervácie tu: nikonskola.cz.

Základy ovládania zrkadlovky Nikon

11. septembra pomôžeme začiatočníkom s ovládaním ich prístrojov Nikon. Automatické režimy v súčasných modeloch dokážu spraviť kus práce za nás, ale v tých najkrajších situáciách dokážu nechať v štichu. S Nikon školou teóriu aj s praktickými ukážkami zvládnete za jeden deň. Potom už len veľa tréningu. 🙂 Lektor Nikon školy vysvetlí základné fotografické pojmy ako expozícia, čas závierky, hĺbka ostrosti, clona, ISO, ako správne zaostrovať, obrazové formáty RAW vs. JPEG, vyváženie bielej, Picture Control. Nahliadne do problematiky objektívov, do kompozície a teóriu si vyskúšate pri fotení modelky. Mať základ a rozumieť zákonitostiam od začiatku je dobrým štartom. Každý ďalší pokrok v učení bude jednoduchší. Na kurz Základy ovládania zrkadlovky Nikon v Martine sa môžete prihlásiť tu.

Veľké dobrodružstvo vás čaká v októbri s Nikon školou dokonca v Nepále! Vydajte sa s nami na Expedíciu Nepál 2020!

Nepál s foťákom na krku… Pre niekoho krásna spomienka, pre niekoho lákavá predstava, pre iného celoživotný sen. Možno by sme povedali, že dnes stačí mať peniaze a môžete ísť. Ale ja by som oponoval. Ak si takúto cestu chcete naozaj užiť, je lepšie ponechať organizáciu a sprievod na niekoho skúseného. Čítajte viac …

Kurzy Nikon školy prebiehajú na Slovensku aj v Českej republike. Ich záber je pomerne široký. Niektoré špeciálne zamerané kurzy sú lokalizované len na jedno miesto, ale môžu byť pre vás dostatočne zaujímavé, aby ste sa rozhodli za nimi vycestovať aj k našim susedom do Čiech. V hoteli Mlýn Karlštejn bude 17. augusta pod vedením fotografa Jiřího Tvaroha prebiehať kurz Svadobné portréty, ktorý je skrátenou obdobou kurzov Svadobnej fotografie, ktoré sa konali v Tomášove. Kurz je zameraný predovšetkým na párové fotenie mladomanželov.

Začiatkom októbra sa v Prahe bude školiť veľmi obľúbený žáner – Fotografovanie jedla a foodstyling. Kurz pod vedením lektorov Františka Ortmanna a Miloša Nováka je ideálnou príležitosťou pre bloggerov a fotografov, ktorí chcú, aby ľuďom pri pohľade na ich fotky “tiekli slinky”. 😉

No a skutočný wildlife vo voľnej prírode sa bude fotiť s Liborom Vaicenbacherom v Národnom parku Šumava. Farebný jesenný víkend strávime v krytoch, aby sa nádherní operenci dostali na dostrel našich teleobjektívov. Na obyvateľov lesa v prirodzenom prostredí budeme číhať v Bavorskom lese. A samozrejme ani na kurze Wildlife na Šumave nebude chýbať teória, skúsenosti a priateľská diskusia.

Na všetky kurzy je povinná registrácia.

 

Podrobné informácie o kurzoch Nikon školy a možnosti prihlásenia nájdete na stránke:

nikonskola.cz

Zdieľaj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *