NIKON show: Ako cestuje Ladislav Zibura?

Trinásty diel NIKON show je iný. Hosťom Honzu Kozáka tentokrát nebol fotograf, ale cestovateľ. Dokonca sám o sebe hovorí, že „strašne špatne fotí“. Uvedomuje si, že pozeraním cez foťák zabúda prehliadať očami, a preto ani veľa nefotí. Fotky mu slúžia najmä ako podklady pri písaní cestovateľských kníh. Spoznajte mladého cestovateľa, novinára a autora niekoľkých kníh Ladislava Ziburu.

Pre Ladislava majú konverzácie vo vlaku majú svoj nenahraditeľný pôvab – skvelý priestor výborne sa porozprávať s priateľmi či s cudzími ľuďmi. A tak sa spolu s Honzom tematicky vydali na cestu vlakom z Prahy do Olomouca a mali dostatok času na zaujímavý rozhor.

Ladislavov cestovateľský príbeh sa začal rodiť v detstve. Nepoznal rozprávky, namiesto nich mu otec od malička čítal dobrodružné príbehy, neskôr si ich s nadšením čítal sám a v pätnástich absolvoval s partiou kamarátov prvú cestu po Slovensku a Maďarsku. Postupne precestovali časť Európy. Po maturite sa po prvýkrát vydal na cestu sám. Púť do Santiaga de Compostela bola zlomová. Prešiel ju sám, objavil čaro samoty, spoznávania seba samého a spoľahnutia sa na seba. Zároveň zistil, že je to najlepšia cesta spoznávania ľudí. To je aj hlavný dôvod prečo odvtedy cestuje sám, prirodzene tak viac komunikuje s miestnymi, ale zároveň si môže užívať samoty a byť pánom svojho času a plánov.

Pozrite si zaujímavé rozprávanie Ladislava Ziburu:

Zdieľaj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *