Neuveriteľný svet zhora.

Od roku 1971, kedy do vesmíru vyletel prvý Nikon FTN na palube Apolla 15, sa spoločnosť Nikon podieľa na dokumentovaní každého jedného letu organizovaného NASA. Za roky tohto pôsobenia vo vesmíre fotoaparáty Nikon zachytili nielen veľa nádherných okamihov, ale zároveň priniesli mnoho informácií pre naše poznanie.

Z príležitosti 100. výročia máme možnosť obdivovať ďalšie krásne video, ktoré zachytáva našu Zem zhora.

Neviem ako u vás, ale u mňa zimomriavky. Nemyslím teraz len na ohromný kus histórie a zodpovednej práce s obrazom, ale na samotný neuveriteľný vesmír, Zem a jej krásu. V 44 sekunde a nasledujúcich sa napríklad v oblakoch nad zemou objavia blesky. Silné búrky sa tiahnu naprieč veľkým územím našej planéty. Koľko obáv či obdivu vzbudili, nad koľkými hlavami blýskali a my ich teraz vidíme zhora ako malé blikajúce svetielka… Krásne sú zachytené polárne žiary v atmosfére nad povrchom Zemoe.

Obdivuhodné sú aj kompozície so Zemou a konštrukciami vesmírnej stanice. Neuveriteľné je, ako je už naša planéta v noci vysvietená, popretkávaná a to ešte nevidíme rádiové, káblové či iné prepojenia. Stávame sa naozaj jednou zemou. Dúfam, že sa k nej tak budeme aj správať, aby sa aj naši potomkovia o ďalších 100 rokov mohli na ňu takto pozerať a obdivovať ju.

Ďakujem Nikon.

Krátky film bol zostrihaný spoločnosťou  SmugMug Films a pozostáva z tisícov fotografií spojených do dojímavého videa.

Zdroj: Nikon.com a youtube.com

Zdieľaj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *