Keď sa vylepšuje na správnych miestach. AF-P NIKKOR 70–300mm f/4,5-5,6E ED VR.

Teleobjektív v rozsahu 70-300mm bol môj prvý zoom teleobjektív v živote. Konkrétne to bol Nikon AF 70-300mm f/4-5,6 D ED.

Kúpil som si ho k filmovému fotoaparátu Nikon F80. Páčila sa mi jeho kompaktnosť na to, aké priblíženie poskytoval a samozrejme flexibilita. Dovtedy som mal iba teleobjektívy s pevným ohniskom.

Pracoval som v tom období s filmom o citlivosti ISO100-400 a preto som hneď prišiel na to, že pri slabšom svetle narážam na problém relatívne dlhého času závierky vzhľadom na ohnisko. Výsledkom boli rozmazané fotky pri fotografovaní z ruky. Pri fotení zo statívu boli fotografie na film krásne ostré. Taktiež zaostrovanie, aj keď nie úplne pomalé, nebolo vhodné na fotografovanie akcie. Pre fotenie portrétov a akcie som si časom zadovážil drahší svetelný zoom 70-200mm so svetelnosťou f/2,8 a 70-300mm som predal. Často som ale na cestách na objektív s ľútosťou spomínal, keďže jeho rozsah bol väčší a váha i rozmery citeľne menšie.

Veľmi som sa potešil, keď spoločnosť Nikon v roku 2006 predstavila nový objektív, do ktorého implementovala nielen rýchly ultrazvukový motor, ale aj účinný stabilizátor obrazu. S objektívom Nikon AF-S 70-300mm f/4,5-5,6 G ED VR som prežil niekoľko sezón a používal som ho s radosťou pri svojich výletoch do prírody no raz som ho vzal aj na fotografovanie regaty a dokonca sa nedal zahanbiť ani na pretekárskom okruhu. Jediné, čo mi k dokonalosti chýbalo, bolo utesnenie objektívu voči nepriaznivým poveternostným podmienkam. Veď je to objektív ako stvorený na outdoor fotografovanie.

No a čuduj sa svete, Nikon dnes moju prosbu vyslyšal. Je tu nový Nikon AF-P NIKKOR 70–300mm f/4,5-5,6E ED VR. Pre mňa najdôležitejšiu vlastnosť z nových skratiek nevyčítate, ale áno, objektív je utesnený voči nepriazni počasia! Super!

Z ďalších vlastností môžete počítať s novým AF-P zaostrovacím motorom, ktorý je tichší a presnejší pri natáčaní videa. Elektromagneticky ovládaná clona je tichšia a presnejšia ako mechanická a stabilizátor obrazu je opäť o niečo účinnejší.

Nemôžem sa dočkať, keď sa mi objektív dostane do rúk a vyskúšam ho na túre alebo aj pri fotení akcie. Tuším, že by to mohol byť objektív atraktívny práve na cesty, túry či vychádzky. Pre cestovateľa, dokumentaristu a uvidíme podľa kresby, či aj pre krajinára :-).

Predpokladaná cena na pulte je 799€!

Nech sa páči, oficiálna tlačová správa.

Rýchlejši. Ostrejší. Lepší. Nový teleobjektív so zoomom
AF-P NIKKOR 70 – 300 mm ED VR.

Amsterdam, Holandsko, 11. júla 2017: Spoločnosť Nikon umožňuje fotografom športu a divých zvierat i cestovateľským fotografom dosiahnuť lepšie zábery snímané z ruky pomocou nového teleobjektívu AF-P NIKKOR 70 – 300 mm f/4,5 – 5,6E ED VR. Vďaka rýchlejšiemu automatickému zaostrovaniu a režimu stabilizácie obrazu SPORT udržíte krok s akciou bez zníženia ostrosti. Vodotesné vyhotovenie s nižšou hmotnosťou môžete vziať kamkoľvek.

Výraz tváre víťaza alebo vtáky počas letu – najnovšia verzia tohto plnoformátového teleobjektívu so zoomom umožňuje snímať výnimočné fotografie a videosekvencie. Tento objektív AF-P NIKKOR sa pýši krokovým motorom od spoločnosti Nikon, ktorý zaostruje na objekty mimoriadne rýchlo a ticho. Stabilizácia obrazu (VR) je teraz rýchlejšia, tichšia a efektívnejšia. Tento objektív tiež ťaží z režimu stabilizácie obrazu SPORT pochádzajúceho z profesionálnych objektívov Nikon. Režim stabilizácie obrazu SPORT, ktorý je stálicou v obľúbenosti medzi fotografmi snímajúcimi akciu, umožňuje fotografom spoľahlivo sledovať rýchlo sa pohybujúce objekty – dokonca aj vtedy, keď sa pohybujú nepravidelne. Medzi ďalšie funkcie pochádzajúce z profesionálnych objektívov Nikon patrí elektromagnetická clona, ktorá zaručuje presné expozície pri vysokých frekvenciách snímania. A voliče režimov zaostrovania A/M a M/A umožňujú ovládať manuálne doostrenie jednoduchým otočením zaostrovacieho krúžku. Obľúbená možnosť športových fotografov, režim M/A, umožňuje prepínať prakticky bez akéhokoľvek oneskorenia. Režim zaostrovania A/M je menej citlivý s cieľom zabrániť nechcenému prepnutiu do manuálneho režimu.

Dirk Jasper, Manager of Product Marketing, Nikon Europe povedal: „Nový objektív AF-P 70 – 300 mm sprístupňuje množstvo možností snímania z ruky pomocou teleobjektívu. Spoločnosť Nikon má tradíciu integrácie osvedčených profesionálnych technológií do cenovo dostupnejších objektívov, z ktorej ťaží aj tento nový objektív so zoomom. Profesionálne funkcie, ako je napríklad režim stabilizácie obrazu SPORT a manuálne doostrenie (M/A), znamenajú veľký rozdiel pre fotografov snímajúcich v náročných podmienkach.“

Významná inovácia – nové funkcie objektívu AF-P NIKKOR 70 – 300 mm f/4,5 – 5,6E ED VR

Väčšia flexibilita: tento 70 – 300 mm teleobjektív so zoomom (105 – 450 mm, ak sa použije s jednookou zrkadlovkou Nikon formátu DX) sa teraz pýši najkratšou zaostriteľnou vzdialenosťou 1,2 m v celom rozsahu priblíženia a maximálnym reprodukčným pomerom 0,25×.
Krokový motor AF-P: pre ultrarýchle a ultratiché automatické zaostrovanie. Umožňuje zaznamenávať videosekvencie s prakticky nulovým hlukom pohonu.
Pokročilá stabilizácia obrazu (VR): umožňuje snímať s časmi uzávierky až o 4,5 kroku dlhšími, než je obvykle možné.¹
Režim stabilizácie obrazu SPORT: poskytuje stabilnejší obraz v hľadáčiku, čo je praktické pri snímaní mimoriadne rýchlej akcie alebo pri pohybe objektívu zároveň s objektom.
Konštrukcia vzdorujúca vplyvom počasia: každá pohyblivá časť objektívu je utesnená proti čiastočkám prachu a kvapkám vody.
Elektromagnetická clona s deviatimi lamelami: umožňuje trvalé automatické riadenie expozície dokonca aj počas rýchleho sériového snímania. Zaoblené lamely clony umožňujú dosiahnuť prirodzene vyzerajúce rozostrené pozadie (bokeh).
Špičkové ovládanie: voliče režimov zaostrovania A/M a M/A. Zaostrovací krúžok aj krúžok zoomu majú vrúbkovaný povrch, ktorý umožňuje pevné uchopenie.

Na základe noriem asociácie CIPA.

Zdieľaj

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Meníme sa na Nikon Europe BV

Chceli by sme vás informovať, že sme podstúpili zmenu štruktúry nášho právneho subjektu. Tieto zmeny nebudú mať vplyv na aktuálne ponúkané služby.

ĎALŠIE INFORMÁCIE

Naše oznámenie o ochrane osobných údajov sa zmenilo

Zlepšujeme spravovanie údajov o zákazníkoch v rámci Európy. Odteraz budú naše e-maily odosielané a údaje o zákazníkoch ukladané a spravované centrálne spoločnosťou Nikon Europe BV so sídlom v Holandsku. Táto zmena nám umožní spravovať údaje o zákazníkoch efektívnejšie a bezpečnejšie.

Aktualizované oznámenie o ochrane osobných údajov si môžete prečítať tu.