Imaging Unlimited! Pozvánka na Photokina 2016.

Photokina v Nemeckom Kolíne je bezpochyby najväčšou svetovou výstavou fotografie. Koná sa každý rok na obrovskom výstavisku a môžete na nej vidieť všetku súčasnú techniku pohromade. No to nie je všetko.

photokina

Bol som na Photokine už niekoľko krát a tak ako ma na začiatku fascinovala najmä technológia a technika, v poslednom období ma viac zaujímajú výstavy, prednášky známych fotografov a na poslednej Photokine v roku 2014 ma šokovala aj tlačová konferencia Nikonu. Písal som už o tom na rôznych fórach a portáloch. Nie, ešte som vtedy nepracoval pre Nikon ani neexistoval Nikonblog.sk. Táto prednáška agentúry The Future Laboratories mi hlboko utkvela v pamäti a dodnes vo mne rezonuje. A to už ubehli dva roky. 🙂

FL01

Nikon oslovil Spoločnosť The Future Laboratory, ktorá je jednou z najznámejších a najuznávanejších konzultačných spoločností v oblasti budúcich trendov. Správa od spoločnosti The Future Laboratory skúma, ako budú ľudia zachytávať, zdieľať a používať snímky v najbližších desaťročiach. Na dosiahnutie svojich záverov spoločnosť The Future Laboratory uskutočnila rozhovory s množstvom odborníkov vrátane akademických pracovníkov, vedcov, autorov a mysliteľov, ako aj vedúcich osobností oddelení globálnej stratégie a vývoja spoločnosti Nikon.

FL02

Zistenie bolo zaujímavé. „Žijeme v dobe, kedy je každý rok vyhotovených viac fotografií, ako za celú doterajšiu históriu samotnej fotografie!“

The Future Laboratory predpokladá nové technológie a zariadenia, ktoré prinesú nový spôsob vnímania obrazu. Ten bude sprevádzaný zvukmi a vôňou či chuťou, aby mal pozorovateľ obrazu sprostredkovaný čo najsilnejší zážitok či pocit, ktorý sa snaží fotografujúci zachytiť.

Live Visualisation

Vzniknú tzv. kontextové fotoaparáty, ktoré budú merať sprievodné veličiny ako teplotu, zvuk, vôňu a budú prispôsobovať expozíciu či farebnosť obrazu tak, aby vyvolala čo najvernejší či najemotívnejší zážitok u prijímateľa obrazu.

All Sense Images

Visual Wellbeing

Spoločnosť tiež predpokladá masívne rozšírenie obrazu ako liečebného či relaxačného média, ktoré budú využívať nielen terapeuti ale jednotlivci doma, aby si oddýchli a pripravili sa na prácu. K tejto správe od spoločnosti The Future Laboratory sa určite ešte vrátime, v tomto odseku som iba chcel načrtnúť, aké budúcnosť ešte zobrazovacie prostriedky môže čakať.

A v tomto zmysle sa nesie aj tohoročná Photokina s heslom „Imaging Unlimited“ Vidíme, že ešte ubehli dva roky od poslednej Photokiny a tendencie neustáleho zdieľania obrazov a emócií sa stupňujú. Ak sa prídete na Photokinu pozrieť, Nikon nájdete na výstavisku Koelnmesse v hale 2.2.
Termín výstavy je 20.-25. september 2016 a výstavisko môžete navštíviť v čase od 10:00-18:00.

Photokina-2016-Logo-GB-002

Oficiálna pozvánka Nikonu je tu pre vás:

Amsterdam, 23. august 2016 – Spoločnosť Nikon sa opäť pripravuje zaujať hlavnú scénu popredného svetového fotografického veľtrhu Photokina v nemeckom Kolíne. Návštevníci sa ako prví dozvedia vzrušujúce oznámenia a získajú prístup k najnovším produktom, ktoré si budú môcť osobne vyskúšať v stánku v hale 2.2 na výstavisku Koelnmesse. Na programe sú aj prezentácie od skvelých svetových fotografov spolupracujúcich so spoločnosťou Nikon, v ktorých odhalia, ako vytvárajú inšpirujúci obsah.

V stánku spoločnosti Nikon bude prvýkrát verejne vystavený fotoaparát Nikon D3400, ktorý bol oznámený iba nedávno. Podrobne si prehliadnite túto digitálnu jednookú zrkadlovku pre začiatočníkov, pomocou ktorej je zdieľanie snímok na cestách veľmi jednoduché, a objavte, ako ľahko sa s ňou dajú fotografovať snímky vo vysokej kvalite.

Návštevníci stánku spoločnosti Nikon budú tiež môcť otestovať najnovšie produkty z oblasti profesionálnych digitálnych jednookých zrkadloviek vrátane špičkového fotoaparátu Nikon D5 s formátom FX a jeho mladšieho súrodenca, fotoaparátu Nikon D500. Ponorte sa do 360° fotografie s fotoaparátom Nikon KeyMission 360. Tento produkt uvedený na veľtrhu CES 2016 uvidíte v našom stánku. Budete si tiež môcť vyskúšať široký rad objektívov NIKKOR a kompaktných fotoaparátov COOLPIX.

V stánku spoločnosti Nikon budú tiež vystavovať renomovaní fotografi, ktorí sa podelia o svoje skúsenosti s fotografovaním pomocou najnovšieho vybavenia od spoločnosti Nikon. Fotografka pre National Geographic Ami Vitale prenesie publikum do tesnej blízkosti nosorožcov v Afrike a pánd v Číne, zatiaľ čo Joel Marklund, veľvyslanec značky Nikon v Európe, poskytne pohľad do zákulisia najväčších športových udalostí na svete vrátane olympiády v Riu 2016 a finálového zápasu Ligy majstrov. Zažite adrenalín motokrosu a freerunningu s fotografom Marcelom Lämmerhirtom a poznávajte nové s ďalšími fotografmi, ktorí sa podelia o fascinujúce skúsenosti a zážitky zo svojho sveta.

Takami Tsuchida, prezident Nikon Europe, povedal: „Sme nadšení, že podporujeme fotografov na celom svete pri vytváraní vzrušujúceho obsahu. Je inšpirujúce sledovať, ako našu technológiu využívajú pri tvorbe takýchto ohromujúcich diel. Ešte nikdy sa nevytváralo toľko obsahu ako dnes, a preto sme odhodlaní zaistiť, aby naše produkty prezentované na veľtrhu Photokina 2016 podporili väčšiu kreativitu, inováciu a kvalitné spracovanie.“

Veľtrh Photokina je otvorený pre verejnosť medzi 10:00 a 18:00 od 20. do 25. septembra 2016. Úplný program hostí a aktivít bude k dispozícii na adrese www.europe-nikon.com. Ak máte záujem o najnovšie správy a názory, môžete nás sledovať na Twitteri @NikonEurope. Pripojte sa ku konverzácii na Twitteri #photokina.

Stránka veľtrhu: https://www.photokina.com

Zdieľaj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *