Fotka mesiaca Nikonblogu: Ukážte sa nám!

Ukážte svoje Ja! Nájdite si čas na seba a spravte si autoportrét. 

Od prvého kroku, ktorým vykročíme do nového dňa, sa od nás očakáva, že sa ukážeme len v tom najlepšom svetle. V reklame nám síce hovoria, že máme byť sami sebou, ale nesmieme zabudnúť spĺňať normy (zvyčajne sa dajú „vyriešiť“ nákupom), aby na nás druhí nezazerali. Sme ticho, aj keď chceme niečo povedať, alebo aj naopak. Potláčame emócie, aby sme boli korektní. Veď to poznáte… Robíme mnoho vecí, pretože sa to od nás očakáva. Tento mesiac mám pre vás špeciálnu výzvu. Rád by som videl VÁS, vaše osobnosti, tváre. Tak, ako sa vidíte. 🙂

Photo by Benjamin Voros on Unsplash

Môže sa vám to zdať čudné, postaviť sa pred aparát, za ktorým nikto nestojí. Viem si predstaviť. 😉 Ale skúste to, možno zistíte, že iba vy sami sa dokážete najlepšie vystihnúť. Do snímky preneste to, ako sa cítite, ako sa vidíte a vnímate. 

Témou novembrového kola súťaže Fotka mesiaca Nikonblogu je:

Autoportrét

alebo

Sám seba

Autoportrét využívali maliari už dávno a aj vo fotografii sa stal jedným z uznávaných žánrov. Autoportrét sa dá nafotiť rôznym spôsobom od jednoduchého neutrálneho zobrazenia vlastnej podoby až po abstraktné dielo, pokojné, inokedy rušivé či búrlivé, vypovedajúce o aktuálnom psychickom rozpoložení autora. 

A sme v roku 2019 a z nie veľmi rozšíreného žánru sa vyvinul jeden z najväčších trendov. Milovaná aj nenávidená selfie fotografia. Milióny selfíčiek každý deň “obohacujú” internetové stránky. Je to fenomém a s našou témou úzko súvisí, preto aj takého fotografie do tejto témy patria. Ale jednu podmienku vám predsa len dám. Nech je váš autorortrét alebo selfie snímka premyslená. Miesto, výraz, svetlo, kompozícia, kvalita, myšlienka nesmú predsa chýbať ani v modernej fotke. Alebo aspoň jedno z nich. 😉

Fotografická súťaž Fotka mesiaca Nikonblogu pokračuje 11. tohtoročným kolom. Súťaž prebieha celý rok, pričom každý mesiac na inú tému. V novembri je témou Autoportrét alebo Sám seba. Do súťaže bude zaradená každá fotografia, ktorú autor od 1.11.2019 do 30.11.2019 uverejní ako príspevok pod výzvu na súťaž na Facebook stránke Nikon a označí ju tagom #nikonblog112019. Autor najlepšej novembrovej fotografie získa Nikon sadu náradia a zároveň postúpi do výberu autorov, z ktorých jeden po skončení 12. kola súťaže získa poukaz na nákup fototechniky Nikon v hodnote 1 111 Eur.

Tešíme sa na vaše autoportréty!

Zdieľaj

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *